HC Náchod – HC Jaroměř  5:2 (1:2, 2:0, 2:0). Po nedělním vítězství se hokejisté Náchoda v odloženém okresním derby představili opět domácímu publiku. Do branky se vrátil hrdina z Jičína Luňák, na lavičku usedl junior Mertlík a do obrany byl proti okresnímu rivalovi z Jaroměře povolán junior Horčička.
Úvod zápasu vyšel lépe Jaroměři. Na světelné tabuli svítil čas 0:49, když z otočky překonal Luňáka hostující M. Podzimek – 0:1. Další těžký direkt domácí inkasovali od Merkla, který přesně pálil od modré a prostřelil Luňáka – 0:2. Náchodští se vrátili do hry na začátku 6. min., kdy Presse po spolupráci Jurči a Macháně vstřelil kontaktní branku – 1:2. V 10. min. dostala domácí hráčská lavice trest za nesportovní chování, když se jim nelíbil neodpískaný zákrok hostí. Na trestnou lavici se poroučel Rail, Jaroměř toho však moc nevymyslela. V 11. min. mohlo být srovnáno, Bernart v jaroměřské brance se ale Macháněm přelstít nenechal. Pak se už po divokém úvodu do přestávky skóre neměnilo.
Do druhé části vstoupil Náchod aktivně a více se hrálo před Bernartem, zatímco domácí Luňák byl prakticky bez práce. Ve 24. min. přišel nedovolený zákrok hostujícího Merkla. V následné přesilovce tvrdě pálil do Bernarta Šejnoha, stejně si počínal Pazdera ranou od modré, ale jaroměřský gólman odolával. Ve 26. min. fauloval Hradecký a v následném oslabení chytil Luňák šanci Křepinskému a Krausemu. Ve 34. min. fauloval Pazdera, Jaroměř žádný velký nápor nevyvinula a naopak inkasovala. Na konci 35. min. to byl Petr, jenž přešel v souboji jeden na jednoho Koblížka, položil si Bernarta a dával na 2:2. To však ještě nebylo ze strany Náchoda vše. Ve 39. min. to byl znovu Petr, který využil nahrávky Šejnohy a otočil skóre ve prospěch domácích – 3:2.
Do třetí třetiny udělal náchodský trenér Berger korektury v sestavě, když obranu stáhl na čtyři hráče a Špetlu poslal do útoku. A změny záhy přinesly své ovoce. Hra Náchoda získala na důrazu a kompaktnosti. Tlak domácích vyústil v přesilovky ve 47. min. po vyloučení Svobody a v polovině 51. min. po faulu Ježíka. O minutu později uťal domácí přesilovku nedovolený zákrok Presseho. V 54. min. zakročil brankář Náchoda proti ráně Kotrče vyrážečkou. V čase 54:30 dělovka jaroměřského Ježíka od modré zazvonila na tyč Luňákovy klece. Po necelých dvou minutách Presse narýsoval kolmici na kanonýra Petra, ten zamával jaroměřským bekům a s pomocí horní tyče pečetil na konečných 5:2. O chvíli později hrál Náchod ještě dokonce dvojnásobnou přesilovku, výsledkem ale byla pouze Šejnohou nastřelená tyč.
Ludvík Berger, trenér Náchoda: „I přesto, že sestava nebyla ideální a třetí třetinu jsme odehráli na dvě obrany, podařilo se nám dostat se z deky a ve třetí třetině ukázat soupeři, co v nás je. Cena tohoto zápasu je v tom, že jsme se dokázali zvednout, přesvědčit sami sebe, že to půjde a třetí třetinu odehrát ve formě, na níž jsme zvyklí. Oceňuji morální sílu týmu a vůli dotáhnout zápas do vítězného konce."
Radek Měsíček, trenér Jaroměře: „Po výborném začátku jsme se dopouštěli hrubých chyb, které soupeř potrestal."
Sestavy – Náchod: Luňák –  Javůrek, Horčička, Verner, Špetla, Jurča, Pazdera – Šejnoha, Leeder, Petr – Škoda, Rail – Macháň, Hradecký, Presse. Jaroměř: Bernart – Koblížek, Ježík, Bujňák, Dostál, Kotrč, Merkl – Podzimek, Novotný, Hamáček – Vejman, Světlík, Hrabica – Svoboda, Křepinský, Krause – Karel. (jk, jv, mr)