Jaroměř se vrátila ke své hře a zaslouženě zvítězila

Náchodsko – O další mistrovské body se v neděli hrálo v hokejové Krajské lize mužů i v Krajské soutěži mužů.

27.1.2015

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Čech

KRAJSKÁ LIGA

BK Nová Paka – HC Náchod 4:3 (1:2, 1:0, 2:1). Oproti středečnímu zápasu doznala náchodská sestava určité změny. V brance hostí dostal příležitost mladík Mertlík, hráli Hrach, Stehno i Leeder, nehráli Šejnoha, Hradecký a Zeman.

Oproti předchozímu zápasu v Nové Pace se Náchodští v úvodní třetině vyvarovali chyb, dobře bruslili a kombinovali, z čehož pramenily fauly domácích. Nejprve byl ale v úvodu 5. min. vyloučen hostující Plíhal, na bezbrankovém stavu se nic nezměnilo. V 8. min. hráli hosté přesilovku po faulu Jebavého. Po deseti sekundách byl ale vyloučený zpět ve hře zásluhou Ježka – 0:1. Po minutě se navíc proti pravidlům provinil další domácí hráč a ani on nevydržel na trestné lavici do konce svého trestu. Po 11 sekundách ho totiž poslal zpět mezi mantinely Janoušek – 0:2. V těchto chvílích se zdálo, že Náchodští budou v klidu skóre navyšovat, protože domácí vůbec nevěděli, co proti rozjetému lídrovi hrát. V úvodu 15. min. byl ale vyloučen hostující Javůrek, a to se skóre ještě neměnilo. Hůře to s Náchodem dopadlo při vyloučení Plíhala, kterého kontaktním gólem poslal zpět do hry domácí kapitán Pour – 1:2.

Ve druhé třetině se opět hrálo dle náchodských not, ale skóre se paradoxně hnulo pouze jednou, a to v čase 24:00 zásluhou P. Plecháče, který vyrovnal na třetinových 2:2.

Ve třetím dějství se první trefili v úvodu 48. min. Kadeřábkem domácí – 3:2. Vyrovnání viselo na vlásku, ale ne a ne překonat Abraháma. V půli 50. min. byl vyloučen za sevření kotouče Stehno a v čase 50:45 se podařilo Pace utéct o dvě branky – 4:2. V půli 55. min. se stejným přestupkem jako předtím Stehno provinil i domácí P. Plecháč a 5 sekund před naplněním zmiňované minuty se trefil Ježek – 4:3. V závěru byl ještě vyloučen domácí Kadeřábek, Náchod tuto početní výhodu ještě zvýraznil hrou bez brankáře, na kýžené vyrovnání ale už nedosáhl.

Ludvík Berger, trenér Náchoda: „Syndrom Nová Paka bohužel opět zafungoval. Chtěli jsme to změnit, v kabině jsme si před zápasem řekli, že budeme hrát jinak, než jsme zvyklí. Bohužel jsme to ale dodržovali jen v první třetině. Ta byla naší jednoznačnou záležitostí, kdy jsem měli převahu i šance, domácí byli hodně špatní, jenže jsme dokázali dát pouze dva góly a navíc jsme soupeři umožnili snížit na 2:1. Pak přišla druhá a třetí třetina, kdy jsme se vrátili ke své hře, která ale na Paku prostě nefunguje. Domácí nám odskočili na 4:2, takže jsme to museli otevřít, ale víc než snížit na 4:3 jsme nedokázali."

Sestava Náchoda: Mertlík – Hendrich, Verner, Hrach, Pánek, Plíhal, Javůrek – Stehno, Janoušek, Macháň – Ježek, Kodym, Vlček – Leeder, Škoda, Vondřejc.

SK Třebechovice – HC Jaroměř 1:4 (0:1, 0:2, 1:1). Na úvodní branku zápasu se v Třebechovicích čekalo necelých deset minut. To se nejlépe zorientoval po závaru před brankou domácích Petr a nadvakrát překonal ležícího brankáře – 0:1. Více branek už první dějství nepřineslo, přineslo ale vyloučené na obou stranách.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili lépe hosté. Ve 24. min. platilo nedáš-dostaneš a přečíslení tři na dva zakončoval Kukal do poloprázdné branky – 0:2. V začínající poslední minutě druhé třetiny tlak při napadání vyústil v nepřesnou rozehrávku domácího Kostky a Bujňák nedal gólmanovi šanci – 0:3.

Pohodlný tříbrankový náskok si Jaroměř hýčkala až do poloviny třetího dějství, kdy si domácí Dittrich sjel od modré a jeho tečovaná střela po ledě skončila mezi betony Navrátila – 1:3. Jaroměř se však nenechala vyhodit ze sedla, necelé tři minuty před koncem sahají domácí ke hře bez brankáře a Petr se hned po buly trefuje přes celé kluziště – 1:4.

Pavel Biegl, trenér Jaroměře: „Na rozdíl od Dvora jsme se vrátili k herní disciplíně a nedali Orebákům šanci na body. Zahrozili občas z přesilovek, jinak jsme je k ničemu nepustili. Oproti předešlému utkání se Dvorem to dnes bylo jako noc a den."

TJ Spartak Nové Město nad Metují – Stadion Nový Bydžov (2:2, 1:3, 0:0). Do důležitého utkání vstoupili domácí dobře a na začátku 11. min. se Polákem ujímají vedení 1:0. O chvíli později se nechává vyloučit hostující Mádle a o necelou minutu později i domácí Glos. Hra ve čtyřech více vyhovovala hostům, kteří Pomichálkem srovnávají na 1:1. Vzápětí končí trest hostujícímu Mádlemu a Bydžov má k dispozici zkrácenou přesilovku. I ta mu ale stačila k otočení výsledku na 1:2. Domácí však rychle reagují a po půl minutě dává svůj druhý gól večera Polák – 2:2.

Na začátku druhé dvacetiminutovky domácí hrubě chybují a hostující Kubišta brankově trestá – 2:3. Nové Město dostává o chvíli později díky přesilovce možnost vyrovnání, jenže ji domácí sehrají velmi špatně a v oslabení Pomichálek upravuje na 2:4. Hru pak rozkouskovala vyloučení na obou stranách, na začátku 36. min. pyká za podražení domácí Zelinger a po půl minutě ho vrací zpět do hry Kropáč – 2:5. Domácí ještě v závěru druhé části vykřesali jiskru naděje, když Souček snižuje na 3:5.

Třetí dějství už ale branku nepřineslo, v závěru zápasu sice domácí ještě zkoušeli hru bez brankáře, Bydžov ale už žádné drama nepřipustil.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ

Project Sport Hronov – HC Baroni Opočno 4:5 (1:3, 2:0, 1:2). První domácí prohra s vedoucím týmem soutěže může hronovský tým mrzet, protože se pod ní podepsaly hrubé individuální chyby.

Slibný hronovský začátek utnuli hosté z Opočna třemi brankami v první třetině, na které Hronovští dokázali odpovědět pouze krásným sólem Valáška přes celé hřiště s bezchybně zakončeným blafákem pod víko – 1:3

Druhá třetina pak byla ve znamení převahy domácích, přičemž významný podíl na této převaze měla opakovaná opočenská vyloučení. Z přesilovek však dokázal domácí tým vytěžit jen jeden gól, druhý pak Hronov přidal ve hře pěti proti pěti a proto se šlo do třetího dějství za nerozhodného stavu 3:3.

Ve třetí třetině šli domácí do vedení 4:3 a vše nahrávalo tomu, aby zbytek utkání kontrolovali. Opočno však v 53. min. rozebralo třetí hronovský útok a vyrovnalo na 4:4. Kalich hořkosti si domácí vypili do dna v začínající 58. min., kdy hostující Čtvrtečka upravuje na konečných 4:5. Domácí sice vyrovnali, avšak hlavní rozhodčí branku pro faul na gólmana neuznal.

Sestava Hronova: Thér – Koutský, Štelzig, Foglar, Kubeček, Vajsar, Boroš – Valtar, Verner, Pinkava – Hudeček, Kozák, Valášek – Pohl, Ansorge, Bašta.

Orli Lanškroun – HC Jaroměř „B" 12:3 (4:1, 3:2, 5:0). Domácí začali výborně a do 10. min. vstřelili čtyři branky. Na ty dokázali hosté v první části odpovědět jen jednou.

Prostřední dějství bylo vyrovnané, ale ve třetím opět úřadovali domácí, kteří postupně skóre navyšovali až na konečných 12:3. (jk, mr, dop)

27.1.2015 VSTUP DO DISKUSE

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Janovičky u Broumova - Vhodit volební lístek do volební urny je úkon, který se neděje každý den.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Manželé Doležalovi z Náchoda volili v hlavním městě Švédska

Stockholm, Náchod - Eva a Michal Doležalovi z Náchoda měli cestu do Stockholmu naplánovanou už dlouho před volbami. "Nebyla nám však lhostejná naše budoucnost a pokud chci věřit v demokracii, je nutné, aby byla volební účast co nejvyšší," říká maminka třech dětí.

Svůj hlas hodil do volební urny jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

Božanov - Je krátce před čtrnáctou hodinou a do uzavření volebního okrsku zbývají tři minuty.