Jaroměř veze cenné tři body ze Dvora

Náchodsko - Hokejová krajská liga pokračovala dalším mistrovským kolem.

12.12.2008

Jeden ze svých dvou gólů dává do prázdné branky novoměstský Jan Hrabica, který se výraznou měrou podílel na zlomení hronovského odporu v poslední části. Foto: Jiří Mach

HC Wikov Hronov – Spartak Nové Město nad Metují 1:9 (0:1, 1:2, 0:6). Hned v 1. min. dobrou šanci domácího Franců gólman Města Biegl zneškodnil, na druhé straně se stejně vedlo při vyložené příležitosti hostujícímu Dostálovi. V 7. min. při přesilovce netrefil Hudeček odkrytou část branky a vzápětí šel za vražení na mantinel na 2+10 za katr hostující Jedlička. O chvíli později šel na hanbu další novoměstský hráč a Hronovu se naskytla obávaná přesilovka pět na tři. V ní na modré zazmatkoval Vaněk, Ježek mu sebral puk a procedil Svobodu – 0:1. Minutu před sirénou při vyloučení Dittricha nevyužil ani nadvakrát loženku Fiedler.

Ve 24. min. chytrý bekhend domácího Franců zastavil beton Biegla, pak však Matyska vybruslil zpoza branky a jeho bekhend tečoval do sítě Hajník – 1:1. Vzápětí mohl vedení na stranu Ochotníků strhnout Kubeček, ale nestačil zasunout do prázdné branky. Ve 26. min. při přesilovce Hronova Kozák nastřelil tyč, poté byl za sekání a zranění Fiedlera vyloučen Řeháček. Následně ujel Hajník a skóroval, čárový rozhodčí však nepochopitelně odpískal ofsajd. Při vyloučení Boroše hosté sehráli nacvičený signál a jako vždy přes dispečera Ježka zakončoval do prázdné branky Fišer – 1:2. Pak se udála dost nevídaná věc, novoměstský obránce upadl a na Biegla jeli zcela sami dva osamocení hráči Kozák a Rojšl. Ten však zazmatkoval, zvolil „ruský blafák“ a vypálil svůj golfák vedle. Nedáš – dostaneš. Opět při vlastním oslabení ujela dvojice Fišer s Hrabicou a oba předvedli, jak se proměňuje nájezd dvou na jednoho – 1:3.

Poslední dějství bylo jiné. Hned v úvodu Fišer upravil na 1:4 a za půl minuty na to si najel Janoušek z druhé vlny a po ledě posunul skóre na 1:5. Bylo po hokeji, Hronov se složil a skóre rychle narůstalo. Po pokusu Fišera opakovanou střelou zvýšil Řeháček na 1:6, za minutu na to odjel z buly v obranné třetině Hronova Fišer a zavěsil – 1:7. O dvacet sekund později po nádherné individuální akci povýšil skóre Hrabica a při přesilovce pět na tři uzavřel Fišer na 1:9.

Branky: Hajník – Fišer 3, Hrabica 2, Ježek, Janoušek, Řeháček, Ditrich.

Sestavy – Hronov: Svoboda (42. Wittvar) – Měsíček, Komárek, Vaněk, John – Franců, Kozák, Hudeček – Rojšl, Matyska, Fiedler – Javůrek, Kubeček, Hajník – Boroš. N. Město: Biegl – Jakl, Kostka, Lochman, Burdych, Dostál – Dittrich, Fišer, Ježek – Řeháček, Janoušek, Hrabica – Smolík, Jedlička.

Radek Měsíček, trenér Hronova: „První dvě třetiny jsme hráli zcela vyrovnaný hokej, ale chybí nám sebevědomí a nedáváme ani ty nejvyloženější šance. Poté rozhodly dva rychlé góly v první minutě závěrečné třetiny a již nebylo o co hrát.“

Jan Jeník, trenér N. Města: „Po dvě třetiny jsme působili jak Šípková Růženka, domácí byli lepším týmem. To, že jsme po dvou třetinách vedli, byla především Bieglova zásluha. K hernímu probuzení nám pomohly rychlé góly na začátku poslední třetiny.“

HC Bal Dvůr Králové nad Labem – HC Jaroměř 2:3 (2:1, 0:1, 0:1). Přímý souboj o druhé místo začali lépe domácí, kteří šli v 9. min. do vedení. O chvíli později už to s hosty nevypadalo dobře, když Antonín využil přesilovku a střelou od modré upravil na 2:0. Dvě minuty před odchodem do kabin se ale Jaroměři podařilo snížit – 2:1.

Také ve druhé třetině se hrála vyrovnaná bitva, ve které obrany předčily útoky. Jedinou branku v prostředí části viděli diváci ve 28. min., kdy Jaroměř srovnala na 2:2.

Také závěrečné dějství nepřineslo žádný brankový uragán. V polovině poslední části měli domácí výhodu přesilové hry, jenže ji nevyužili a naopak inkasovali. Jaroměř se poprvé v utkání dostala do vedení a svůj těsný náskok udržela až do závěrečného klaksonu.
Branky Jaroměře: Rudolfský, Ježík, Rybín.

Vlastislav Vondřejc, trenér Jaroměře: „Řekl bych, že to bylo hodně upachtěné, nečisté a nepěkné utkání, ve kterém jsme podle mého byli lepším týmem. Jsem rád, že se moji kluci nenechali vyprovokovat k zákeřným faulům. Myslel jsem si, že hráči Dvora jsou natolik zkušení, že by si mohli některé zákroky zcela odpustit. Už vůbec nechápu Janigu, který na konci utkání málem rozpůlil Rybína.“

Sestava Jaroměře: Vich – Koblížek, Merkl, Ježík, Svoboda, Chýlek – Hamáček, Rybín, Novotný – Křepinský, Verner, Mach – Rudolfský, Dudadík, Bujňák – Vejman, Drašnar.

HC Opočno – HC Náchod 1:4 (0:0, 0:2, 1:2). Hosté začali aktivně, dvě tvrdé střely Komárka ale vedení nepřinesly. V 7. min. byl vyloučen domácí Šitina, po chvíli Komárek nahodil kotouč před branku a jemná teč Michela skončila na tyči. Ve 13. min. Čech udělal kličku Hradeckému v opočenské svatyni, ale jeho odkrytou branku minul. V poslední minutě první části hostující kapitán Vondřejc nádherným pasem uvolnil Škodu, ten ale svou šanci trestuhodně zahodil.

Zvýšená aktivita Náchoda ve druhé třetině přinesla ovoce již ve 22. min., když Koutský doklepl vyraženou střelu Škody – 0:1. Poté hru rozkouskovala vyloučení na obou stranách, stav se ale měnil až v 36. min. To Vondřejc nahrál Škodovi a ten bekhendem pod horní tyč konečně prolomil své střelecké prokletí – 0:2. S dvougólovým vedením Náchodští odcházeli také do kabin.

V úvodu třetí části přišly fauly domácího Šitiny a hostujícího Vondřejce. V téže minutě samostatný nájezd neproměnil Čech a vzápětí přišel trest v podobně snížení domácího Černíka – 1:2. V 52. min. dostal Klug za krvavé zranění Odla 2 + 2 min., šance Komárka, Čecha a dělovka Šotoly na pozorného Hradeckého neplatily. O dvě minuty později byl vyloučen Chudý, v oslabení se vyznamenal Ježek, když vyrazil střelu France a dorážka Čtvrtečky lízla břevno. Po chvíli přišel faul domácího Bouze a po pár vteřinách Vondřejc nastřelil břevno. Hned z protiútoku ujíždějícího Slezáka připravil o kotouč Komárek. Marně se domácí dožadovali trestného střílení. V 58. min. se krvavě zranil Branda a po chvíli se trefil Musil po nahrávce Vondřejce – 1:3. V předposlední minutě byl ještě vyloučen hostující Odl, a při hře bez brankáře se do opuštěné klece trefil Chudý, když mu kotouč přistrčil dobře hrající Komárek – 1:4.

Aleš Hynek, manažer Náchoda: „Po celé utkání jsme si vytvářeli tlak. Naše obranné řady soupeře k ničemu vážnějšímu nepustily. Bohužel ve hře dopředu se nám nedaří proměňovat ani vyložené šance. I díky tomu nebyl rozdíl ve skóre vetší.“

Branky Náchoda: Koutský, Škoda, Musil, Chudý.

Sestava Náchoda: Ježek – Šotola, Odl, Chudý, Pavlík, Michel – Komárek, Koutský, Branda – Vondřejc, Škoda, Musil – Čech, Leeder. (mš, pb, jk)

12.12.2008 VSTUP DO DISKUSE

V Broumově u nádraží evakuovali desítky lidí a psa. Unikal plyn

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Machovu zatím chybí forma i štěstí

Náchodsko - O slunečném víkendu se hrálo o další mistrovské body ve fotbalovém Jopeco Okresním přeboru mužů.

Nevěděli, co se šaty, tak je vrátili

Jaroměř, Josefov - Nečekaného překvapení se po pár týdnech dočkali jak vystavovatelé, tak i majitelka odcizených šatů. Před vchodem do objektu Starého špitálu v Josefově, kde se v době 9. do 11. září konala výstava a z něhož zmizely některé vystavované artefakty (tj. zářivky a plesové šaty), se z ničeho nic jednou ráno objevila igelitka. A uvnitř se skrývaly oboje šaty, které kdosi předtím z výstavy odnesl.

Derby rozhodly jaroměřské vstupy do třetin

Náchodsko - Mizerný start do sezony zažívá nejúspěšnější celek posledních pěti let. Hokejisté Náchoda se v úvodu nového ročníku trápí jak v ofenzivě, tak i v defenzivě, což potvrdili i v nedělním domácím zápase s Třebechovicemi.