Premiérový ročník mezinárodního turnaje přípravek „O líčenskou vánočku“ se hrál pod perfektní pořadatelskou taktovkou oddílu HC Jaroměř. Z vítězství se radovala Příbram, domácí borci se ale v nabité konkurenci neztratili a v jednom z největších turnajů prvních tříd v republice vybojovali hodně slušné čtvrté místo. „Jsem velmi rád, že jsme mohli turnaj pro nejmenší hokejisty a hokejistky zorganizovat a zároveň i ukázat, že se jaroměřský hokej i v těch nejmladších mládežnických kategoriích může rovnat s těmi nejlepšími týmy, jako jsou Sparta, Pardubice či Vítkovice,“ nechal se slyšet šéf organizačního týmu a trenér jaroměřské přípravky Radim Syrovátko.

Dvanáct účastníků se nejprve utkalo ve třech skupinách systémem každý s každým. Jaroměř dokázala přehrát Vídeň i Vimperk a pražskou Spartu dokonce deklasovala 5:1! Tím si zajistila společně s Vimperkem postup do velkého šestičlenného finále, v němž kralovala Příbram.

Podnik zatraktivnily dovednostní soutěže. Nejrychlejším hráčem byl příbramský Daniel Čech, jeho spoluhráč Jan Čajan ovládl gólmanskou soutěž a pardubický Ján Lašák, syn slovenského reprezentačního a zároveň i pardubického brankáře, dominoval souboji střelců. Nejužitečnějším hráčem turnaje se stal vimperský Petr Hrůša, hodnocení brankářů ovládl krnovský Jindřich Ovčáček a titul Benjamínek turnaje získal Sparťan Jakub Kaňka.

Turnaj by nebylo možné zorganizovat bez kvalitního zázemí, kterým se v současné době může jaroměřský hokej chlubit. „Dalším nezbytným předpokladem je výborná parta rodičů, kteří se velkou měrou podíleli na celkovém zajištění a organizaci turnaje. Věřím, že upřímná slova chvály z řad účastníků a mnoho nezapomenutelných zážitků pro hokejové prvňáčky jsou dostatečnou odměnou. Zároveň si myslím, že je to další krůček, který pomůže rozšířit početnou skupinu našich nejmenších nejen jaroměřských hokejistů,“ uzavírá spokojený šéf organizačního výboru Radim Syrovátko.
Konečné pořadí turnaje: 1. Příbram, 2. Krnov, 3. Trutnov, 4. Jaroměř, 5. Vimperk, 6. Dívky, 7. Vienna Young Tigers, 8. Havlíčkův Brod, 9. Pardubice, 10. Sparta Praha, 11. Vítkovice, 12. Hvězda Praha.
'
Partnery turnaje byly město Jaroměř, místní skupina Českého červeného kříže a Lázně Velichovky.(zál)