TJ Spartak Nové Město nad Metují – HC Jaroměř 3:10 (1:6, 1:2, 1:2). Derby ukázalo v plné nahotě aktuální rozpoložení obou týmů. Nové Město sice v neděli získalo první body, na rozjetou Jaroměř si ale Spartakovci ve středu nepřišli.

Jejich osud se začal naplňovat už od úvodních minut. V začínající 6. min. otevírá gólový účet úrodné první třetiny hostující Kocián, a v končící 7. min. je to už po trefě jaroměřského Hlavničky 0:2. V následující minutě sice vrací domácí zpět do hry Šimončič, jenže ještě před vypršením desáté minuty si berou hosté dvoubrankové vedení zpátky. Gólem na 1:3 to zařizuje opět Hlavnička. Pak domácí doplatili na svou nedisciplinovanost, když Jaroměř využívá dvě početní výhody za sebou. Nejprve se po spolupráci Kotrče a Hamáčka prosazuje Ježík a o chvíli později zakončuje přesilovkovou souhru Čtvrtečky a Růty druhý jmenovaný – 1:5. Domácí jsou v tu chvíli na ručník, a to ještě netuší, že o půl minuty později zvýší Kocián na třetinových 1:6.

Ve druhém dějství jaroměřské snažení výrazně opadlo, čehož využil hned zkraje prostřední části Praus. Pak se však na ledě přiostřilo a následovaly tresty na obou stranách. V čase 35:31 využívá už třetí početní výhodu hostující Merkl – 2:7. V poslední minutě druhé třetiny pak Hamáček posouvá skóre už na drtivých 2:8.

Otázkou před třetí třetinou už byla jen ta skutečnost, zda hosté dokáží Spartaku nasázet desítku. A k tomuto cíli hosté vykročili vskutku razantně. Časomíra ze třetí třetiny ukrojila jen 46 vteřin, když ji devátým gólem zápasu zastavuje Kocián – 2:9. Příspěvek do jaroměřské kasy pak čeká Bujňáka, který v 54. min. dává desátý gól hostů. Na konečných 3:10 snižuje pět minut před třetí sirénou Petr.

Milan Havrda, trenér Nové Města nad Metují: „Hlavně v první třetině nás sráželo časté vylučování a nedisciplinovanost hráčů. Soupeř nás i díky tomu vůbec k ničemu nepustil a byl jasně lepší. Ve zbylých dvou třetinách už Jaroměř viditelně zvolnila, a tak se hrál poměrně vyrovnaný hokej. Co mě nejvíce mrzí, je nasazení hráčů, od kterých bych čekal, že ten tým potáhnout.

Pavel Biegl, trenér Jaroměře: „Na rozdíl od Jičína jsme dnes dobrou hru v první třetině zhodnotili i brankami, když jsme důsledně trestali herní nedisciplinovanost domácích. Zbytek utkání se již pouze dohrával a v něm už jsem tak spokojený s naším projevem nebyl."

SK Třebechovice pod Orebem – HC Náchod 3:2 po prodloužení (1: 0, 0:0, 1:2 – 1:0). Náchod začal náporem, ale šance gólově zúročit nedokázal. Nepodařilo se to ani při vyloučeních Hubáčka v půli 3. min., ani Dostála v minutě deváté. Domácí podnikli ve 12. min. výpad Drašnarem, který přihrávkou přes brankoviště našel najetého Dostála, proti kterému betonem pohotově zakročil Luňák. Vyražený kotouč však přistál přímo na holi Dostála, který se trefil přesně pod „víko" – 1:0. Když hosté neproměnili ani ty vyložené šance kapitánem Škodou, Macháněm a Pánkem, svítilo po první třetině skóre 1:0.

Ve druhé třetině branka nepadla, stav se nezměnil ani při vyloučeních Škody v půli 23. a 32. min., ani po faulu Šedy v minutě 35. Nejblíže ke gólu byl hostující Škoda v čase 39:50, ale jeho tutovka skončila v lapačce Lochmana.

Do třetí třetiny nastoupili hosté s odhodláním zápas otočit. Vše jim hrálo do not, když v polovině 41. min. přišel nedovolený zákrok Stříteského. Jenže v čase 42:24 Kudr v pádu dokázal poslat kotouč pod horní tyč Luňákovy klece – 2:0. Ještě v téže minutě fauloval domácí Dostál a ve 45. min. Ježek v pádu zametl kotouč pod Lochmana – 2:1. V další minutě už bylo vyrovnáno zásluhou Macháně, který využil parádní nahrávku Stehna – 2:2. Pak šance Macháně a Kodyma zůstaly bez využití a muselo se o bonusovém bodu rozhodnout v prodloužení.

V něm mohl v čase 63:00 rozhodnout hostující Stehno, ale Lochman předvedl zákrok večera. Pak zafungovalo po 44 sekundách otřepané pravidlo nedáš – dostaneš, když Klemenc zachytil rozehrávku Pánka, přistrčil kotouč Filipovi, který rozhodl – 3:2.

Pavel Kodym, trenér Náchoda: „V první třetině jsme soupeře jasně přehrávali, neproměnili jsme řadu gólových šancí a paradoxně soupeř se jednou trefil. Ve druhé třetině jsme špatně bruslili a v nehezké druhé třetině jsme vyrovnat nedokázali. V úvodu třetího dějství přišla místo vyrovnání druhá branka v síti Luňáka. Pak jsme zvýšili tempo hry, soupeř nestíhal a přišlo i zasloužené vyrovnání. Bohužel jsme do konce normální hrací doby nerozhodli a v prodloužení soupeř využil individuální chybu v obraně a připsal si bod navíc." (mr, jk)