Ve druhém semifinálovém utkání, které odehráli ve středu na vlastním ledě, totiž opět podlehli Třebechovicím a celku z pod Orebu tak stačí zítra doma vyhrát a je ve finále. Pro Jaroměř by naopak páteční prohra znamenala konec sezony.

Jaroměř – Třebechovice 2:4

Středeční druhé vzájemné utkání v semifinálové sérii bylo ve znamení velké nervozity.

Úvodní přesilovku Jaroměř nevyužila a podobně dopadla také první početní výhoda hostů z Třebechovic. V začínající 17. minutě však putoval na trestnou lavici domácí Bujňák, o necelou minutu později však ukončil třebechovickou přesilovku Hornyš.

Hra ve čtyřech a více prostoru na ledě vyhovovalo hostům, kteří se na konci 17. minuty ujali brankou Beránka vedení 1:0.

V úvodu druhého dějství se provinil proti hokejovým zákonům třebechovický Souček a Jaroměři se naskytla možnost k vyrovnání. Tuto nabídnutou šanci však domácí hokejisté hrubě nezvládli a z hole Dittricha inkasovali – 0:2.

Jaroměř se však v další početní výhodě vrátila zpátky do zápasu. Trest Hubáčka o pár vteřin zkrátil přesnou střelou Světlík – 1:2.

Také vyrovnávací branka Jaroměře padla v početní výhodě, když Hlavnička v končící 48. minutě potrestal Kostkovo vyloučení – 2:2.
Rozhodující úder si hosté z Třebechovic schovali až na úplný závěr zápasu.

Do třetí sirény chyběla minuta a 35 vteřin, když opět strhl vedení na stranu hostujícího týmu Matouš – 2:3. Domácím nezbylo nic jiného, než sáhnout ke hře bez brankáře a pokusit se dostat zápas minimálně do prodloužení. To se jim však nepovedlo a 34 vteřin před koncem utkání poslal puk do opuštěné jaroměřské branky T. Drašnar.

Páteční zápas na ledě Třebechovic začíná v 18 hodin.

Fakta – branky: 26. Světlík, 48. Hlavnička – 17. Beránek, 23. Dittrich, 59. Matouš, 60. T. Drašnar. Rozhodčí: Svoboda – Petr, Pecha. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 193. Třetiny: 0:1, 1:1, 1:2. Stav série: 0:2.

Celý zápas rozhodla smršť Spartaku ve druhé třetině

Další barážové utkání o účast v příštím ročníku hokejové krajské ligy mužů mezi domácím Spartakem Nové Město nad Metují a hosty z Nové Paky mělo zajímavou zápletku.

Nové Město nad Met. – Nová Paka 5:2 (0:0, 5:0, 0:2)

Na úvodní branku se totiž čekalo polovinu zápasu, pak ale spustili domácí uragán, díky němuž si nakonec připsali další tři body do barážové tabulky.

Druhé dějství patřilo na novoměstském stadionu domácím hokejistům, kteří nasázeli soupeři pět branek. Dvakrát se přitom trefili mladík Vaňát i veterán Praus, jednou pak Rojšl.

Úvodní branka Vaňáta padla trochu se štěstím, když si ji srazil do sítě vracející se obránce. Na přesilovkovou dělovku pod břevno v podání Prause neměl hostující gólman nárok a nárok neměl ani na šťastný gól Rojšla, k němuž se vrátil puk po nečekaném odrazu od spoje tvrzených skel – 3:0. Na 4:0 zvyšoval lišák Praus, který se nejlépe zorientoval v mlýnici před hostující brankou a na 5:0 upravoval opět Vaňát.

Do třetí třetiny však vstoupili domácí hodně laxně a málem pustili hosty zpět do hry. Snížení Kloutvora a Kadeřábka však domácí hokejisty opět probudilo, gólman Biegl zamkl svou branku a domácí si už ve zbytku utkání vítězství pohlídali – 5:2.