KRAJSKÁ SOUTĚŽ

HC Opočno – HC Wikov Hronov 1:3 (0:0, 0:1, 1:2). Po týden staré demolici třebechovické rezervy cestovali hokejisté Hronova k utkání, které mělo být, a nakonec také bylo, o něčem jiném.

Úvod zápasu byl oboustranně hodně nervózní, už po minutě a dvanácti vteřinách je za sekání vyloučen hostující Vítek, z přesilovky se však domácí radují jen několik sekund. V téže minutě se totiž proti pravidlům provinil Škrabal a vyrovnal počet hráčů na ledě. Také ve zbytku první části se více vylučovalo než hrálo, přesto úvodní dějství končí bez branek.

Na úvodní branku zápasu se v Opočně čekalo až do poloviny zápasu. V čase 30:35 se proti pravidlům provinil domácí Chmelík a po necelé minutě a půl ho posílá zpět na led vedoucím gólem Jurča – 0:1. Pak je za ošklivý zákrok vyloučení domácí Zajíček na 5 minut a do konce utkání, o necelou minutu později jdou navíc domácí do tří. Dvojnásobná přesilovka Hronova ale končí vyloučením Mlatečka.

Pojistku přidávají hronovští hokejisté až v polovině 53. min., kdy dává svou druhou branku nedělního večera Jurča – 0:2. V začínající 57. min. je však hostující Mlateček vyloučen na 2+2 minuty a tuto početní výhodu už domácí v končící 59. min. Černíkem využívají – 1:2. Veškeré naděje Opočna na prodloužení berou za své v čase 59:06, kdy dává třetí gól hostů Pahulák.

KRAJSKÁ LIGA

HC Dvůr Králové nad Labem – HC Náchod 2:3 (1:2, 0:1, 1:0). Náchodští proti posílenému soupeři nastoupili bez Hracha, Stehna, Zemana a Presseho, naopak hráli Kosík s juniorem Havrdou. Domácí nastoupili v brance se Škopem, v obraně se zkušeným Hamerským a v útoku s Fořtem, Polákem a Veselým.

Vstup do utkání se hostům nepodařil, už ve 35. sekundě vystřelil z nenápadné akce J. Ježek a tečovaná rána skončila v brance Luňáka – 1:0. Vyrovnání přišlo ve dvojnásobné přesilovce v 11. min., kdy byli vyloučeni domácí Lelka a kapitán Hamerský. Plíhal asistoval Vernerovi a stav byl pro Náchod hned příznivější – 1:1. Druhá branka úřadujícího přeborníka padla v čase 17:30. Po ráně Valáška z nulového úhlu Náchod otáčí na 1:2. V 19. min. parádně na druhé straně zakročil Luňák lapačkou proti střele Fořta. V čase 19:00 opustila ledovou plochu domácí gólmanská jednička Škop a jeho místo v brankovišti zaujal junior Husár.

Ve druhém dějství, ve 25. min., tvrdá rána Vitebského od modré olízla tyč branky Luňáka. Další branka zastavila časomíru na hodnotě 26:30, když Kodym po nahrávce Ježka z těžkého úhlu zaskočil Husára – 1:3.

V polovině třetího dějství byli vzájemně vyloučeni Papadopulos a Macháň. Domácí se v závěru utkání snažili vystupňovat tlak. V půli 56. min. byl vyloučen hostující Ježek, který nesouhlasil s uděleným trestem, a tak si navíc ještě odnesl „desítku" za nesportovní chování. V 58. min. fauloval Javůrek a Dvoru se naskytla početní výhoda dvou mužů, tu ještě zvýraznili při hře bez brankáře. Stejně jako náchodskému Ježkovi se vedlo v úvodu 59. min. domácímu Papadopulosovi. Hosty držel výbornými zákroky Luňák, za jehož záda domácí protlačili kotouč se závěrečnou sirénou. Tato skutečnost brankáře Náchoda natolik rozlítila, že nejprve obdržel desetiminutový osobní trest a posléze i trest do konce utkání za nesportovní chování. Na konečném stavu 2:3 se ale už nic nezměnilo.

HC Jaroměř – HC Jičín 2:1 (2:0, 0:1, 0:0). Domácí nezačali utkání nešťastněji, v končící 5. min. musejí čelit soupeřově přesilovce, tu ale přečkali bez gólové pohromy. V začínající 11. min. si početní výhodu vyzkoušeli i domácí a naložili s ní podstatně lépe než Jičín. Po minutě vrací vyloučeného hráče zpět na led Hamáček – 1:0. Za další minutu si jdou odpočinout na trestnou lavici domácí Kukal i hostující Buchar a o pár vteřin později posouvá ukazatel skóre na 2:0 Světlík. O chvíli později Jaroměř čelí další početní výhodě Jičína, stav se ale do konce prvního dějství nemění.

Ve druhé třetině mají domácí výraznou herní i střeleckou převahu, branka Jičína je však pro ně doslova zakletá. V polovině utkání dostávají hosté výhodu trestného střílení, to však neproměňují. Přesto se ale Jičín dočkává snížení. V končící 36. min. je za podražení vyloučen jaroměřský Světlík a o jeho předčasný návrat se stará Klaban – 2:1.

Přestože byla třetí třetina festivalem vyloučeních na obou stranách, hubené vítězství už Jaroměř udržela až do třetí sirény.

Pavel Biegl, trenér Jaroměře: „Další trápení v koncovce. Po první třetině mělo být vymalováno. Ve druhé třetině byl poměr střel 22:6 a my ji prohrajeme 0:1. V posledním dějství se pak klepeme, abychom vůbec vyhráli. Budeme muset hráčům začít máčet ruce v heřmánku…"

TJ Spartak Město nad Metují – SK Třebechovice pod Orebem 2:1 po nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0, 1:0). Vše podstatné se v Novém Městě stalo už v první třetině. V začínající 8. min. posílá domácí Spartak do vedení Škoda – 1:0. O čtyři minuty později však dostávají domácí menší trest za sekání a tento prohřešek proti pravidlům trestá v početní výhodě elitní přesilovkové komando Třebechovic. Po asistencích Kostky a Dostála se trefuje Hubáček – 1:1.

Hned na začátku prostředního dějství dostává hostující hráčská lavice menší dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě, Spartakovci tuto nabídku však nevyužili a podobně naložili i s další početní výhodou, kterou jim svým faulem poskytl na konci 24. min. třebechovický Dostál. Ještě před polovinou zápasu stihlo Nové Město další přesilovku, ale ani tentokrát ji nevyužilo. Podobně ale naložili se svou výhodou i hosté, to si menší trest odpykával na trestné lavici domácí Dostál.

Také třetí dějství začíná faulem, už po 38 vteřinách si jde odpočinout hostující Kostka. Jen co se vrátí z trestné lavice, už na ní zase putuje domácí Dostál. Stav se ale nemění ani při jeho trestu. V polovině 50. min. domácí střídají brankáře, když Biegla nahrazuje Čech. Do konce zápasu už se nic závratného nestalo, a tak se jde do prodloužení. V něm oslabuje svůj tým hostující Vik, jeho spoluhráči však odvedli dobrou práci a nerozhodný výsledek udrželi.

Rozhodnout tedy musely samostatné nájezdy, v nichž ten rozhodující proměnil domácí Dostál.

Milan Havrda, trenér Nového Města nad Metují: „Byl to zápas, ve kterém výborně pracovaly obě obrany. My jsme se ujali vedení po akci Škody, soupeř ale ještě v první třetině vyrovnal po skvěle sehrané přesilovce. Ve třetí třetině i v prodloužení jsme měli jasně navrch, jenže jsme se opět trápili v koncovce."  (mr, jk)