Jasné náchodské vedení se změnilo v drama

Náchodsko /FOTOGALERIE/ - Krajská hokejová liga přinesla v nedělním programu vysoké vítězství Hronovu i Novému Městu, prohru Jaroměři a nepochopitelný kolaps Náchoda.

29.11.2011

HRONOVSKÝ Martin Franců ( v bílém) se neohroženě pouští mezi dvojici novopackých protivníků.Foto: Jiří Mach

TJ Spartak Nové Město nad Metují - HC Dvůr Králové nad Labem 7:2 (1:0, 3:2, 3:0)

Od samého začátku nechtěli domácí nechat nic náhodě a hned od druhého střídání se ujali vedení z hole Vlčka po krásném pasu Marši. Více branek už diváci v první třetině v Novém Městě neviděli.

Ve druhé části stačilo domácím dvě a půl minuty k rozhodujícímu trháku na 4:0, kdy se postupně trefili Ježek, Řehák a znovu Ježek. Poté vypadli domácí z koncentrace a dovolili hostům do konce druhé třetiny korekci na 2:4.

Třetí třetinu domácí nepřipustili žádný obrat a v klidu dokráčeli pro pohodlnou výhru 7:2. Střelecky se postupně prosadili Kodym, svým druhým gólem Vlček a hattrick dovršil Petr Ježek.

Sestava N. Města: Čáp - Jakl, Hejduk - Marša, Dittrich - Šnejdr, Plíhal - Ježek, Kodym, Praus - Potuček, Vlček, Stehno - Mach, Chmelík, Řehák - Reichmann.

HC Wikov Hronov BK Nová Paka 8:3 (3:2, 3:1, 2:0)

Hronov předvedl start z říše snů.V čase 0:23 Šakarov našel volného Hubáčka a ten po ledě otevřel skóre - 1:0. Za necelé dvě minuty o sobě dali vědět mladíci z třetí lajny. Kubeček předložil Michalovi Franců a ten vymetl okno Dresslerovy klece - 2:0. Diváci se těšili na poklidné vítězství, a tak je ani nemrzely dvě zahozené loženky Šakarova. V 9. min. však přišel rušový útok hostí, který zakončil D. Musil gólovou střelou - 2:1 Za necelou minutu se hostím vyplatilo napadání, od modré si najel obránce Horyna a zavěsil 2:2. V 10. min. Šakarov doklepával do prázdné branky, ale trefil jen tyč. V 17. min. Daňo dlouhým pasem našel Vítka a ten golfákem trefil pravé okno - 3:2.

V úvodu druhé části trefil v početní výhodě Fink znovu jen tyč. Z protiútoku nenápadná střela Štěpána zapadla k tyči hronovské branky a bylo opět srovnáno - 3:3. Domácí trenéři přeskupili řady a vyplatilo se. Ve 27. min. odjetý Hubáček znovu zazvonil jen o tyč, ale v čase 27:40 Smolík vysunul Daňa a ten blafákem strhl vedení na stranu Ochotníků - 4:3. Poté Hronov s úspěchem přežil oslabení, ihned po návratu vyloučeného hráče proháčkoval obranu znovu bek Daňo a utěšenou střelou zápěstím od břevna poslal Hronov do dvoubrankového vedení. Další přesilovku měl Hronov, ale dělostřeleckou přípravu hosté přežili. Pak však hosté znovu faulovali a dvojnásobnou přesilu již bez pohromy nepřežili. Závar před klecí hostí skončil odraženým pukem od brusle obránce, gól byl připsán Měsíčkovi 6:3. Hosté měli velkou šanci snížit z trestného střílení nařízeného za podražení brejkujícího hráče Paky Finkem. Příkazský však ani netrefil branku.

Poslední třetina byla již ve znamení velké převahy Hronova. Ve 43. min. Michal Franců nezasunul puk do odkryté klece, při vyloučení Fejfara střílel Hubáček těsně vedle. Pak však dobře hrající mladší Franců propálil Dresslera - 7:3. V 55. min. šel za faul na trestnou lavici D. Musil a pobyl tam jen 30 sekund. K návratu na led jej vyzval Vítek, kterému stačilo jen nastavit hůl na střílenou přihrávku Hubáčka 8:3.

Josef Bahník, trenér Hronova: „Po raketovém začátku jsme se až moc uspokojili a hosté po zásluze vyrovnali. Po důrazné domluvě jsme však přidal a byli od poloviny zápasu lepší a zaslouženě vyhráli.”

Sestava Hronova: Vyčítal - Borůvka, Hornyš - Fink, Daňo John (30. Měsíček) - Šakarov, Hubáček, Vítek - Měsíček (30. Rojšl), Smolík, Ma. Franců - Kozák, Mi. Kubeček,Mi. Franců.

HC Jičín - HC Jaroměř 6:2 (3:0, 2:2, 1:0)

Už ve 2.minutě střela domácích mířila Svobodovi do masky, dorážený puk doklepl do sítě Haken 1:0. Přestože se jaroměřští střelci snažili o vyrovnání, domácí gólman byl pozorný. V 18.min. zpracoval u branky přihrávku Vejman, na brankáře však nevyzrál. Z protiútoku Svoboda nejprve šanci domácích chytil. S dorážkou mu již obrana nepomohla - 2:0. O pár vteřin později jaroměřský brankář vyrazil střelu od modré a po dorážce Kollmana to bylo 3:0.

Ve 24. min. ujížděl na branku sám z křídla Hamáček, puk skončil na betonech brankáře, stejně tak následující střela Rudolského. Do sítě zapadl až pokus Hlouška - 3:1. V polovině zápasu chytil Rybínovi šanci Svoboda. Poté vypadly v hale světla a vznikla tak vynucená přestávka, která trvala téměř 40 minut. Když byla hra zahájena, hned čtyřikrát vystřelil od modré Ježík. Novotný mířil přesněji do šibenice 3:2. Jaroměř se dostala do tlaku, vyrovnání viselo ve vzduchu. Domácím ale stačilo málo respektive opět chyba Jaroměře a Hladík dal čtvrtý gól. Domácí se ještě do druhé přestávky radovali popáté, a to díky další střele Hladíka. Do sirény zbývalo šest vteřin.

Do poslední třetiny Jaroměř nastoupila pouze na dvě pětky. Po dalším, i když ne tak dlouhém výpadu elektřiny, byl vyloučen Rudolfský. Jaroměři se však čas krátil velice rychle. Po Ježíkově faulu v 56. min. bylo po všech nadějích, když se pod břevno trefil Kollman. V čase 55:44 se strhla bitka mezi Novotným a Mizerou, ti dostali po čtyřech minutách. Jako třetí se zapojil domácí Slabý, kterého poslal rozhodčí pod sprchy. Hra pokračovala ve dvojnásobné přesilovce domácích. Diváci již gól neviděli.

Josef Veselý, vedoucí mužstva Jaroměře: „Díky našemu nedůrazu v brankovišti se po úspěšných zásazích brankáře Svobody, po následných dorážkách, dostali domácí do třígólového náskoku. Postupně jsme se vrátili do zápasu, měli i několik možností na vyrovnání, tu největší Háma s Vejmičem. Domácí z minima střel vytěžili maximum a proto byli ne lepším, ale šťastnějším mužstvem. Městu Jičínu chválím velice pěknou útulnou halu. Do odvet jdeme s bilancí 8 výher, 3 prohry.“

Sestava Jaroměře: R. Svoboda - Koblížek, M. Podzimek - Kotrč, Merkl - Růta, Hloušek - Vejman, Rudolfský, Hamáček - M. Svoboda, Křepinský, Novotný - Jirásek, Karel, Krause - Ježík, Čapek.

HC Náchod HC Opočno 7:5 (5:0, 0:0, 2:5)

Zápas začali domácí vyloučením Navrátila za zdržování, trest šel za brankáře odsedět Zeman. V polovině 2. min. byl ještě vyloučen Komárek a v následné početní nevýhodě Navrátil mohl prokazovat své kvality. Po necelé minutě ujel domácí Hudeček, ale trefil tyč Blaskovy klece. V úvodu 4. min. fauloval Sedlák a v početní výhodě domácí trestali Dostálem - 1:0. V úvodu 6. min. kapitán Vondřejc po nahrávce Zemana zvyšoval na 2:0 pro Náchod. O necelé tři minuty později se trefil zápěstím od modré Komárek 3:0. V půli 10. min. Petr nahrál Hudečkovi a ten vyhnal Blaska z branky - 4:0. Jeho místo zaujal J. Dostál. Na konci 11. min. přišel faul opočenského L. Žida a ve 14. min. i zkušeného Felcmana. Na počátku 16. min. Leeder upravil na 5:0. Více branek už první část nepřinesla.

Druhá třetina nabídla bezstarostný hokej, kterému ale chyběly góly. Blízko šesté trefě byli ve 37. min. Škoda a po chvíli i Šejnoha, jenž v úniku trefil pouze tyč.

Třetí třetina, do které nastoupil do domácí branky dorostenec Mertlík, se Náchodu nepovedla. Po minutě spálil šanci domácí Šejnoha, v půli 43. min. se ale zaslouženého snížení dočkali hosté, když hbitý Rail dával na 5:1. Domácím hráčům ale úsměv ze rtů nezmizel ani po snížení na 5:2 z hole Žida. Domácí kapitán Vondřejc vrátil klid na náchodské hokejky šestou trefou ve 45. minutě. Pak se ale provinila domácí hráčská lavice a o chvíli později fauloval i Dostál. Dvojnásobnou početní výhodu využil už po sedmi sekundách Felcman - 6:3. Ten se za minutu trefil znovu a domácí začali být nervózní - 6:4. V polovině třetího dějství fauloval domácí Zeman a v čase 10:40 uzavřel Felcman svůj hattrick 6:5. Šokovaní domácí sáhli po oddechovém čase a korekturách v sestavě. Do branky šel zpět Navrátil. V polovině 15. min. se zákrok hostujícího Petra vymkl hokejovým pravidlům a dvě sekundy před vypršením jeho trestu dal domácím gólovou jistotu Petr v náchodském dresu, který uzavřel na konečných- 7:5.

Sestava Náchoda: Navrátil, (41. 51. Mertlík) Chudý, Dostál - Pavlík,. Komárek Verner, Vondřejc, Zeman - Škoda, Šejnoha, Javůrek - Leeder, Petr, Hudeček. (dop, mš, jv, jk)

Rumuni klátili značku a pošťák házel balíky: prohlédněte si nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 8. prosince 2017.

Výborný vstup výběrů do Zimní halové ligy

Náchodsko - První turnaj Zimní halové ligy Okresních fotbalových výběrů kategorie U9 a U10 hostila Rokytnice v Orlických horách.