Ta na domácím ledě přehrála po gólové přetahované Nový Bydžov a ve středu 7. března si může na ledě soupeře zajistit konečné třetí místo v letošním ročníku.

Jaroměř – Nový Bydžov 5:4

V úvodu utkání domácí hokejisté přežili bez úhony Mertlíkův menší trest a na začátku druhé desetiminutovky prvního dějství sami udeřili. Do vedení je poslal přesnou střelou malý-velký muž Merkl – 1:0.

Poté ovládly ledovou plochu emoce, nejprve si nepadli do oka Merkl s hostujícím Mádlem, a tak je sudí Petr poslal vychladnout na trestnou lavici. Ještě před návratem obou hříšníků na led si vjeli do vlasů také Hamáček s Chárou a rovněž jejich pošťuchování ohodnotil sudí Petr menším trestem pro oba kohouty. V ten samý čas si navíc domácí Vejman vykoledoval desetiminutový osobní trest.
V polovině 16. minuty se pak podruhé v utkání měnilo skóre, když na třetinových 1:1 srovnával Postolka.

Druhá třetina prvního souboje o třetí místo přinesla rovněž dvě branky, než však padly, padaly další tresty. Jaroměřskou přesilovku z konce 29. minuty ukončil hloupým faulem Souček a další nesmyslný faul předvedl o pár vteřin později i Vejman, takže Jaroměř šla do tří. O půl minuty později si ale bydžovský Postolka vykoledoval trest na 2+10 minut a na hřišti přibylo volné místo.

V začínající 32. minutě hosté zužitkoval přesilovku čtyř proti třem a Chárou šli do vedení 2:1. Z něj se však radovali jen dvě minuty, na 2:2 totiž srovnával Světlík.

Bydžov šel v Jaroměři ještě jednou do vedení, a to zkraje třetí třetiny, kdy se do listiny střelců zapsal Menyhárt – 2:3. Při hře ve čtyřech na obou stranách však v polovině 47. minuty srovnával Světlík a skóre na stranu domácích překlopil v 53. minutě Pekárek. Klid na domácí hokejky pak definitivně vnesl v začínající 58. minutě Hamáček – 5:3. Poslední slovo však měli hosté z Nového Bydžova, kteří pět vteřin před třetí sirénou uzavřeli Postolkou na konečných 5:4.

Fakta – branky: 12. Merkl, 34. Světlík, 47. Světlík, 53. Pekárek, 58. Hamáček – 16. Postolka, 32. Chára, 44. Menyhárt, 60. Postolka. Rozhodčí: Petr – Macek, Pecha. Vyloučení: 10:10, navíc Vejman (J) a Postolka (NB) 10 minut OT. Využití: 1:2. Diváci: 172. Třetiny: 1:1, 1:1, 3:2. Stav série o bronz: 1:0.

Sestava Jaroměře: Navrátil – Merkl, Ježík, Mišinec, Kotrč, Koblížek, Souček, Bujňák – Mertlík, Háze, Všetečka – Hamáček, Světlík, Kačerovský – Vejman, Čtvrtečka, D. Pekárek.

Odveta je na programu ve středu od 18 hodin v Novém Bydžově, případné třetí rozhodující utkání se odehraje v neděli 11. března od 17 hodin v Jaroměři.