Hronov – Jaroměř 3:8

O osudu tohoto utkání hodně napověděla už úvodní dvacetiminutovka.

Uplynulo pouhých 27 sekund a domácí gólman Mahdal lovil poprvé puk ze své sítě. Dudadík zbytečně ztratil kotouč a Bujňák lehce proměnil svůj blafák – 0:1. Za dalších dvacet sekund však bylo vyrovnáno. Mlateček z rohu nacentroval před branku a Exner zblízka propálil Navrátila v brance Jaroměře – 1:1.

Bláznivý úvod však pokračoval. V 5. minutě střílený centr Merkla tečoval Hamáček přímo pod horní tyč domácího gólmana – 1:2. V další minutě domácí Fišer vysunul Maška, ten ale svůj nájezd zazdil. V 8. minutě hostující Světlík nastřelil tyč a Koblížek zblízka dorazil puk za Mahdalova záda – 1:3. První přesilovku při vyloučení Mišince sehrál Hronov přímo tragicky, ve 13. minutě Navrátil zlikvidoval Dudadíkovi loženku.

Lépe se vedlo na druhé straně hostím. Hlavnička objel branku a Světlík dorazil z brankoviště na 1:4. V poslední minutě první třetiny mohl snížit Fišer, zblízka však zamířil těsně vedle.

V nástupu do druhé třetiny měl Hronov krátkou dvojnásobnou přesilovku, ovšem zahraná byla opět zoufale. Ve 28. minutě Hronov nastřelil břevno a z protiútoku po další hrubce domácí obrany Hlavnička zvyšoval už na 1:5.

Domácí vrátil do hry ve 37. minutě Dudadík, který svůj únik zakončil střelou pod horní tyč – 2:5. O minutu později Havelec sám v úniku dával jen do náruče jaroměřského gólmana.

Ve 43. minutě vyraženou Bujňákovu střelu vrátil z první do sítě Hlavnička – 2:6. Přesilovku při vyloučení Světlíka domácí opět nevyužili, když největší šanci zahodil Fišer. V 56. minutě domácí obránce Dostál dvakrát střílel zblízka jen do bránícího hráče, nabídku na brejk dva na osamoceného brankáře Mahdala snadno zužitkoval Souček – 2:7. Hned v následující minutě přišla další hronovská minela, která znamenala další rychlý protiútok. Bujňák v něm předložil puk Čtvrtečkovi a ten před prázdnou klecí nezaváhal – 2:8. Minutu před sirénou Šejnoha přihrál Fišerovi a ten uzavřel na konečných 3:8.

Hronov sehrál nejhorší utkání sezony, pomalí obránci často chybovali a rychle bruslící hosté měli hodně ulehčenou roli. Rozčarovaná diváci svůj tým nepoznávali.

„Do utkání jsme vstoupili hodně nezodpovědně a nedůrazně. Soupeř hrál naopak srdcem, chtěl to urvat a na jeho hře to bylo vidět. Po první třetině jsem křičel tak, až se otřásal celý Hronov. Druhá třetina už byla z naší strany dobrá, tak by měl vypadat celý zápas. Ve třetí třetině jsme strašně chtěli, tlačili se dopředu, jenže jsme začali vzadu propadávat a soupeř toho byl schopen využít,“ řekl k utkání domácí kormidelník Pavel Biegl.

Fakta – branky: 1. Exner, 38. Dudadík, 59. Fišer – 1. Bujňák, 5. Hamáček, 8. Koblížek, 14. Světlík, 30. Hlavnička, 43. Háze, 54. Souček, 58. Čtvrtečka. Rozhodčí: Pahulák – Horák, Petr. Vyloučení: 2:5, navíc Hlavnička (J) 10 minut OT. Využití: Bez využití. Diváci: 220. Třetiny: 1:4, 1:1, 1:3.

Heroický výkon hrstky statečných stačil na bod

Ve složité situaci se nacházejí v Krajské lize mužů hokejisté Náchoda, kteří potřebovali ve středečním programu nutně v Třebechovicích bodovat.

Třebechovice – Náchod 6:5 SN

Dlouho to však vypadalo, že si Náchod domů neodveze žádný bod, neboť po dvou třetinách prohrával na ledě druhého celku tabulky už 1:4.

V prvním dějství přitom padla pouze jediná branka, o kterou se postaral v 6. minutě domácí rychlík Bartoň. Na dvoubrankový rozdíl odskočili domácí hokejisté těsně před polovinou zápasu, krátce po ní však snižoval na 2:1 Škoda. V závěru druhého dějství ale Třebechovice udeřily Klemencem a Hubáčkem, čímž si před závěrečným dějstvím vytvořili slibnou výchozí pozici – 1:4.

Ve třetí části se ale hosté nadechli k mohutné ofenzívě. V úvodu třetí třetiny potrestal Beránkovo vyloučení hostující Havrda (4:2) a o chvíli později dostal hosty na rozdíl jediné branky Macháň – 4:3. Tlak Náchoda sílil a důsledkem bylo vyloučení domácího Hornyše v půli 49. minuty. Následnou početní výhodu proměnil ve vyrovnávací gól Škoda – 4:4. V polovině 56. minuty dokonce Náchod zápas otočil, když Havrda vybídl ke skórování Hlavatého. Branku však sudí neuznali pro příliš mnoho náchodských hráčů na ledě.
Vedení se hosté ale přece jen dočkali, a to v začátku 59. minuty, kdy Škoda zkompletoval hattrick – 4:5. Sedmnáct vteřin před třetí sirénou však poslal zápas do prodloužení Hornyš – 5:5.

Prodloužení rozuzlení nepřineslo, a tak se šlo na nájezdy. V nich neuspěl na straně Náchoda nikdo, za domácí naopak proměnili Wolf a Marša, kteří tak rozhodli o bonusovém bodu pro Třebechovice.

„Po dvě třetiny jsme nebyli horším týmem, pouze jsme na rozdíl od soupeře nedokázali vstřelit branky. Ve třetí třetině se mužstvo neskutečně zvedlo a dokázalo otočit nepříznivý stav. Všichni předvedli výkon na hranici sebeobětování, za což jim patří dík a uznání,“ chválil své svěřence hostující trenér Miroslav Krynek.

Fakta – branky: 6. Bartoň, 29. Vik, 37. Klemenc, 39. Hubáček, 60. Hornyš – 31. Škoda, 43. Havrda, 44. Macháň, 51. Škoda, 59. Škoda. Rozhodčí: Machač – Dudadík, Karous. Vyloučení: 5:2, navíc Janoušek (N) 10 minut OT. Využití: 0:2. Diváci: 85. Třetiny: 1:0, 3:1, 1:4 – 0:0, 1:0. Sestava HC Náchod: Kouba – Macháň, Komárek, Verner – Vondřejc, Janoušek, Havrda – Leeder, Hlavatý, Škoda.