HC Náchod – HC Jaroměř 2:3 (1:0, 1:2, 0:1). Domácí se od úvodních minut lépe pohybovali. Už ve 4. min. přišly dva nedovolené zákroky Koblížka a posléze i Jurči. V 5. min. se se střelou od modré neukvapil Komárek, počkal si na spoluhráče Brandu až si najede před Macháněho, kotouč nahodil na branku a Branda šikovně tečoval – 1:0. Přestože první třetina nabídla pohledný hokej se šancemi na obou stranách, do kabin se šlo za jednogólového vedení domácích.

Hned v úvodní minutě druhé části byl posouzen jako nedovolený zákrok Odla a po chvíli Novák našel na modré Macha, který se proti mladému náchodskému gólmanovi prosadil – 1:1. Domácí se s gólového otřesu oklepali ve 23. min., když Vondřejc nahrál na modrou snajperovi Šotolovi a ten přízemní střelou rozvlnil síť jaroměřské branky – 2:1. Ve 36. min. byl atakován Ježek, přišel o hůl, kterou mu sice podával spoluhráč Michel, toho ale využil hostující Merkl a chytrou skrytou střelou vyrovnal na 2:2.

Nerozhodný stav vydržel až do 52. min., kdy byl domácí obránce Michel sražen na vlastního brankáře, který nemohl proti střele Macha prakticky nic dělat – 2:3. Od 19. min. hráli domácí bez brankáře a po chvíli přišel faul Komárka. Poslední naděje přišla ve 20. min. po zákroku Nováka, ale na vyrovnání bylo již málo času.

Aleš Hynek, manažer Náchoda: „V takto vyrovnaných utkáních rozhodují maličkosti. Stejně jako v zápase s Novým Městem jsme vedli 1:0 a 2:1. Bohužel jsme opět dobře rozehrané utkání nedovedli do vítězného konce. Hráčům se dá těžko něco vytknout. Dřeli až do konce, ale selhali jsme ve střelecké produktivitě.“

Vlastislav Vondřejc, trenér Jaroměře: „Kluci přistoupili k utkání hodně laxně a bylo jen štěstí, že nám Náchod nedal v první části tři góly. V kabině jsem pak trochu zvýšil hlas, ve druhé části jsme začali Náchod přehrávat, ve třetí pak byla k vidění už jen ne moc pohledná hokejová bitva.

Branky: Branda, Šotola – Mach 2, Merkl.

Sestavy – Náchod: Ježek – Odl, Šotola, Chudý, Michel, Pavlík, Špetla – Komárek, Branda, Vondřejc – Škoda, Čech, Musil – Kaválek, Koutský, Pinkava. Jaroměř: Macháň – Koblížek, Merkl, Mlateček, Novák, Chýlek, Kukal – Křepinský (6. Drašnar), Rybín, Hamáček – Jurčo (20. Svoboda), Verner, Mach – Vejman, Rudolfský, Dudadík.

Stadion Nový Bydžov – HC Wikov Hronov 3:4 SN (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0, 0:1). Stejně jako první vzájemné utkání obou soupeřů na ledě Nového Bydžova se v neděli rozhodovalo až v samostatných nájezdech.

Celé utkání nabídlo oboustranně opatrný hokej, ve kterém obranné činnosti vyčnívaly nad těmi útočnými. O tom také vypovídá skóre po jednotlivých třetinách. Ještě dvě minuty před koncem utkání to vypadalo, že všechny body zůstanou doma, jenže Hronovští ještě stihli před třetí sirénou srovnat a poslali zápas do prodloužení. Ani to o výsledku nerozhodlo, došlo tak znovu na samostatná střílení. V nich se střelci dlouho nemohli prosadit, až asi v osmé sérii se trefil Šakarov a zajistil hostům druhý bod.

Radek Měsíček, trenér Hronova: „Opatrné utkání jsme klidně mohli zlomit už v první třetině, kdy jsme měli výhodu několika přesilovek, v závěru jsme pak měli trochu štěstí, když se nám podařilo srovnat na 3:3. Prodloužení i samostatné nájezdy jsou loterie, jsme rádi, že druhý bod nakonec patří nám.“

Branky Hronova: Šakarov, Rojšl, Kozák, rozhodující nájezd Šakarov.

Sestava Hronova: Svoboda – Javůrek, Hána, John, Vaněk – Šakarov, Hudeček, Komárek – Hajník, Matyska, Rojšl – Boroš, Kozák, Kubeček.

SK Třebechovice – TJ Spartak Nové Město nad Metují 1:8 (1:3, 0:3, 0:2). Hosté začali ve velkém stylu a v 6. min. uvolnil Burdych ve středním pásmu Kodyma, který oklamal beka i s brankářem a naservíroval kotouč Řeháčkovi před prázdnou bránu – 0:1. Při dalším střídání této pětky načasoval Kodym přihrávku ve středním pásmu pro Hrabicu, který se po ledě k tyči nemýlil – 0:2. Ve 12. min. to bylo již 0:3. To Petr důrazně forčekoval za brankou soupeře, získal puk pro Ježka a po Dittrichově přihrávce se dostal ke slovu zase Petr. Pak hosté polevili. Nejprve Bláha napravil chybu ve středním pásmu, ale v následné přesilovce domácích měli Spartakovci možnost dvakrát vyhodit puk z pásma, což se jim nepovedlo, a Luštinec snížil na 1:3.

Do druhé třetiny Novoměstští nastoupili impozantně. Ve 22. min. nahodil puk po vyhraném buly Lochman a Ježek důrazně zvyšoval na 1:4. Ve 24. min. poslal Petr kotouč do prostoru pro Ježka, jehož střelu ještě brankář vyrazil, ale na Ditrichův blafák byl již krátký – 1:5. Dvě minuty před koncem druhé části vybojoval puk ve středním pásmu Kodym, Hrabica prodloužil na Řeháčka a ten pod břevno přidal šestý novoměstský gól.

Na začátku třetí třetiny hráli hosté v rychlém sledu dvě krátké přesilovky 5 na 3, ale až při následné 5 na 4 se po Hrabicově asistenci po ledě prosadil Kodym – 1:7. Ve 47. min. měl štěstí Bláha, když po střele mezi betony puk se vykutálel těsně vedle tyče. Ve 49. min. dobře hrající Kodym připravil další šanci pro Hrabicu, ale gól dal o chvíli později až Řeháček po další Kodymově přihrávce – 1:8. Ve zbytku utkání stojí za zaznamenání ještě Hofmanova střela do Bláhovy masky, na výsledku se pak ale už nic nezměnilo.

Jan Jeník, trenér Nového Města nad Metují: „Dnes je potřeba kluky za předvedený výkon pochválit. Hráli jsme velmi dobře.“
Branky N. Města n. Met.: Řeháček 3, Petr, Hrabica, Ježek, Dittrich, Kodym.

Sestava N. Města n. Met.: Bláha – Jakl, Kostka, Lochman, Dostál, Burdych – Dittrich, Ježek, Petr – Chmelík, Janoušek, Smolík – Řeháček, Kodym, Hrabica. (jk, mr, pb)