HC Náchod – Spartak Nové Město nad Metují 3:0 (0:0, 2:0, 1:0). V prvním dějství se diváci v Tichém dole branky nedočkali. Šance domácích Macháně, Janouška a Kodyma zůstaly nevyužity. Branka nepadla ani při vyloučeních hostujícího Petra v 5. min. a domácího Zemana v půli 16. minuty. Se závěrečným klaksonem se do sebe pustili Zeman a Lhotský, z čehož rezultoval fakt, že oba týmy začínaly druhou třetinu ve čtyřech.

Ve druhém dějství byl už po 14 sekundách vyloučen domácí Javůrek, Náchod ale oslabení přestál. První branka padla až na konci 25. min. z hole domácího Kodyma – 1:0. V čase 25:25 byl vyloučen hostující brankář Biegl, jehož trest šel odsedět Vlček. O minutu později přišel další nedovolený zákrok Spartaku a v úvodu 29. min. i gólový trest od kapitána Škody – 2:0.

V úvodu třetího dějství domácí přečkali vyloučení, a v polovině 43. min. sami udeřili. Nahrávku od Macháně trefil od modré Plíhal a stanovil konečné skóre na 3:0. Domácí gólman Luňák udržel čisté konto i přes nepříjemnou ránu do masky ještě vloni spoluhráče Šejnohy.

Pavel Kodym, trenér Náchoda: „V tradičním okresním derby jsme hráli ze zajištěné obrany v čele s výborným Luňákem, který nás nejednou podržel a zaslouženě vychytal nulu. Škoda, že jsme neproměnili více šancí. Ve třetí třetině již zápas sklouzl do nečisté hry z obou stran."
Milan Havrda, trenér Nového Města nad Metují: „Nedařilo se nám dodržovat pokyny, které jsme si stanovili v kabině. Po celé utkání jsme naráželi na disciplinovaného soupeře, který měl v brance výborného Luňáka."

HC Dvůr Králové – HC Jaroměř 2:5 (0:1, 2:1, 0:3). Na první branku zápasu se ve Dvoře čekalo až do začátku 16. min., kdy končící přesilovou hru Jaroměře využívá Hamáček.

Druhá třetina začíná nevyužitou jaroměřskou přesilovkou, o chvíli později hostující Světlík nabízí početní výhodu i domácím, a ti ji po 22 vteřinách využívají – 1:1. O necelé dvě minuty později už Dvůr vede, když stav na 2:1 otáčí Veselý. Jaroměř se však brzy vrací do hry, Světlík srovnává ještě před polovinou zápasu na 2:2. V poslední minutě druhé části dostávají hosté další početní výhodu,…

…kterou využívají Křepinským hned zkraje třetího dějství – 2:3. Na rozdíl dvou branek odskakuje Jaroměř v začínající 48. min., kdy se prosazuje Rejman – 2:4. Závěrečná desetiminutovka třetí třetiny je oboustranně hodně nervózní, což se projevuje i na nárůstu menších trestů. Poslední branka zápasu tak padá právě v početní výhodě. Tři minuty před koncem posílá rozhodčí domácí do čtyř a o necelou minutu později pečetí Kocián na konečných 2:5.

Pavel Biegl, trenér Jaroměře: „Zápas se nám povedl. Hodně jsme bruslili a kromě deseti minut v druhé třetině, kdy jsme byli málo důrazní v osobních soubojích, jsme byli lepším týmem. Už jen první třetina měla skončit 4:0 v náš prospěch, ale ta naše koncovka je stále žalostná. Zasloužené tři body." (jk, mr)