Páteční večer mezi hokejovými mantinely nepatřil jen pěti zápasům 42. kola Tipsport extraligy. Kdepak. Hrál se mimo jiné i poslední z druhých duelů osmifinálových sérií Krajské ligy Královéhradeckého a Pardubického kraje. Hokejisté Trutnova v něm na vlastním ledě přivítali rivala z Nové Paky.

Je to boj! Série mezi Třebechovicemi pod Orebem a Chrudimí je po středečním druhém utkání vyrovnána. Na tahu jsou nyní Chrudimští, na jejichž ledě se odehraje nedělní třetí bitva.
Druhá runda pro favority. Bydžov točil desítku, Sedlák Hlinsku nadělil hattrick

Ve středečním termínu se utkání neodehrálo z důvodu kolize s Olympiádou dětí a mládeže. Páteční termín pak vyhovoval lépe domácím Drakům. Ti už v hale soupeře dokázali favorita potrápit, doma jej pak k radosti většiny z 374 diváků i porazili.

Osmifinále play off, 2. zápas série

Trutnov – Nová Paka 5:3

Trutnovští do zápasu vstoupili nejlépe jak mohli. Slušnou návštěvu přivedl do varu už po necelých čtyřech minutách Mach, jenž proměnil přesilovou hru, v čase 7:22 navíc zvyšoval na dvoubrankový rozdíl kapitán Šimoníček.

Už první duel nabídl skvělé drama.Už první duel nabídl skvělé drama.Zdroj: Petr ČepekÚvodní periodu ale Draci nevyhráli. Krátce po uplynutí poloviny první třetiny totiž snížil Malík a záhy ve vlastním oslabení srovnal střelecký účet Horyna – 2:2.

Také vstup do prostřední části vyšel lépe Trutnovu. Už po pětašedesáti vteřinách jim vrátil těsný náskok Smékal a stejný hráč ve 31. minutě upravoval stav na 4:2. Z trestného střílení sice ve 34. minutě snížil agilní Hric, za necelé dvě minuty ale využil přihrávky Luštince Křížek a vedení 5:3 už domácí udrželi do úplného konce zápasu.

Zatímco tak ve čtyřech sériích půjdou favorité už tuto neděli do třetího souboje s mečbolem (Nový Bydžov, Litomyšl, Nové Město n. M. a Jaroměř), Trutnov doplnil trio z Pardubicka (Česká Třebová, Chrudim, Choceň) a stav série vyrovnal na 1:1.

Fakta – branky a nahrávky: 4. R. Mach (Oppelt), 8. Šimoníček (Vondráček, Smékal), 22. Smékal (Šimoníček), 31. Smékal (Vondráček, Šimoníček), 36. Křížek (Luštinec) – 11. Malík (Hnik, J. Dvořák), 16. Horyna, 34. Hric (TS). Rozhodčí: Maštalíř – Boček, Nedvěd. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 374. Třetiny: 2:2, 3:1, 0:0. Stav série: 1:1.

Výběr Moravskoslezského kraje po zásluze získal zlaté medaile v hokejovém turnaj hraném v rámci Olympiády dětí a mládeže 2023.
Špindlem zněl Vysoký jalovec. Skvělý hokejový turnaj ovládl Moravskoslezský kraj

HC Trutnov: Pluháček – L. Junek, L. Vácha, Mostecký, Chaloupka, Křížek – Chytráček, R. Mach, Rada, Šimoníček, Vognar, Luštinec, Oppelt, Švadlák, Vondráček, Smékal. BK Nová Paka: Mahdal – Pour, Leder, Murashov, Klust, Pekárek, Vrba, Suvorov, Kotyza – Trejbal, M. Mach, Hnik, Bondar, Kindyshev, Jaroslav Dvořák, Horyna, Hric, Fišar, Malík, Nevyhoštěný, Rossokha.

Program třetích zápasů v play off – neděle 17.00: Nový Bydžov – Opočno, Litomyšl – Polička, Nové Město nad Metují – Náchod (hraje se ve Dvoře Králové nad Labem), Česká Třebová – Hlinsko, Jaroměř – Lanškroun, Moravská Třebová – Choceň. 18.00: Chrudim – Třebechovice pod Orebem.