Propásli jedinečnou možnost – probojovat se na vedoucí post extraligy. Hradečtí hokejisté nenavázali na pětizápasovou vítěznou šňůru a ve vyprodané Budvar aréně padli 3:4 s domácími Českými Budějovicemi.

Prakticky vše podstatné se odehrálo v úvodní dvacetiminutovce. Domácí dvakrát vedli, Mountfield dokázal na obě branky reagovat a vyrovnat. Na třetí zásah Jihočechů už ovšem nenašel odpověď. A když Motor v 52. minutě přidal čtvrtý gól, bylo hotovo. Východočeši se už pak v závěru zmohli pouze na brankovou korekci, která znamenala zmírnění porážky.

„Budějovice měly výborný nástup, daly dva rychlé góly. My jsme dvakrát dokázali odpovědět, ale na třetí branku už jsme reagovat nedokázali. V celém utkání jsme tahali za kratší konec. Trochu nám chyběl pohyb a nevyhrávali jsme osobní souboje. Dvakrát jsme inkasovali v oslabení. Gól na 4:2 byl rozhodující. Domácí si výhru zasloužili, byli o ten jeden gól lepší,“ uznal Tomáš Martinec, trenér Mountfieldu.

České Budějovice – Hradec Králové 4:3

Fakta - branky a nahrávky: 1. Karabáček, 6. Valský (Štencel, D. Voženílek), 13. L. Pech (Gulaš, Šenkeřík), 52. Percy (Štencel, Abdul) – 1. Smoleňák (Oksanen, Koukal), 10. Jergl (McCormack, Kevin Klíma), 58. Lev (Oksanen, Kevin Klíma).

Rozhodčí: Pešina, Horák – Kajínek, Axman. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:1. Diváci: 6421 (vyprodáno). Třetiny: 3:2, 0:0, 1:1.

Motor České Budějovice: Hrachovina – Bindulis, Percy, Piskáček, Šenkeřík, Štencel, Vráblík, Štich – J. Ondráček, L. Pech, Gulaš – Abdul, J. Novotný, Chlubna – Holec, D. Voženílek, Valský – Slováček, M. Hanzl, Karabáček.

Mountfield Hradec Králové: Š. Lukeš – Gaspar, F. Pavlík, Nedomlel, Blain, Kalina, McCormack, Šalda – Perret, Kevin Klíma, Jergl – Smoleňák, Koukal, Oksanen – Lev, Lalancette, Orsava – R. Pilař, Štohanzl, Kelly Klíma.