Náchod oplácel stejnou mincí. V prodloužení se smál on

Náchodsko – Hokejisté Náchoda vyrovnali stav semifinálové série s Novým Bydžovem na 1:1, v barážové skupině o účast v příštím ročníku Krajské ligy si Nové Město nad Metují poradilo s Opočnem, Hronov pak doma nestačil na Třebechovice.

19.2.2016

HRONOVSKÝ kanonýr Miroslav Fišer (u puku) se ve středu proti Třebechovicím gólově neprosadil a možná i díky tomu Ochotníci doma podlehli 4:7.Foto: Deník/Jiří Mach

Nový Bydžov – Náchod 4:5 PP (1:1, 2:2, 1:1 – 0:1) - stav série 1:1

Náchod začal v Novém Bydžově hodně nervózně, už po minutě a půl si jde na trestnou lavici odpočinout Kosík a v začínající 5. min. se provinil proti pravidlům navrátilec do náchodské sestavy Škoda. Vteřinu po jeho návratu na led otevírá skóre utkání domácí Němec – 1:0. Už třetí náchodský hráč si jde na trestnou lavici odpočinout v začínající 14. min., o třináct vteřin později však bydžovskou přesilovku přerušuje svým vyloučením domácí Věchet. Více prostoru na ledové ploše svědčilo hostům, Kodym vyrovnává na 1:1. Konec první třetiny ještě poznamenala vyloučení na obou stranách, skóre se ale už do konce prvního dějství neměnilo.

To se měnilo až v začátku toho druhého, když v polovině 28. min. Hlavatý vrací domácím vedení – 2:1. V polovině utkání přečkali hosté dvojnásobné oslabení a po návratu obou hříšníků na led srovnává Javůrek na 2:2. O necelých čtyřicet vteřin později si však berou domácí vedení opět zpátky. Němec po spolupráci s Jebavým upravuje na 3:2. Náchod ale i potřetí v utkání srovnává, minutu a šest vteřin před druhou sirénou se prosazuje Janoušek – 3:3.

Poprvé v utkání jde Náchod do vedení v polovině 44. min., kdy Havrda otáčí na 3:4. O toto hubené vedení přichází Náchod minutu a čtyři vteřiny před koncem třetí třetiny, kdy Kubišta posílá zápas do prodloužení – 4:4.

Z něj časomíra ukrojila jen minutu a 55 vteřin, kdy hostující Plíhal vyrovnává stav semifinálové série na 1:1.

Ludvík Berger, manažer HC Náchod: „Hráli jsme daleko lépe, s větším nasazením i chutí než v prvním utkání. Celý průběh zápasu byl vyrovnaný, Bydžov hraje hodně ofenzivně, takže to bylo nahoru-dolů a fyzicky dost náročné. Smekám před soupeřem, který dokáže svůj tlak vystupňovat a v závěrech zápasů dávat důležité góly, což bohužel potvrdil i tentokrát. Na našich hráčích ale bylo vidět, že chtějí v prodloužení uspět, a to se také povedlo. Zároveň děkujeme všem fanouškům, kteří nás přijeli do Bydžova podpořit, moc si toho vážíme."

Hronov – Třebechovice 4:7 (0:1, 1:2, 3:4)

Hronov nastoupil bez Vítka, ale s novicem Kolářem a Třebechovice překvapivě i s hronovským hráčem Bartoněm, který byl před sezónou zapůjčen do Třebechovic.

První desetiminutovka patřila domácím Ochotníkům, Knížek dával z dobré pozice těsně vedle a Kolář přestřelil odkrytou klec Lochmana. V 11. min. po chybě hostujícího gólmana za brankou Fišer nestačil puk zasunout. O pět minut později hostující Drašar ve velké šanci minul, chuť si však spravil při vyloučení hronovského Koláře, kterého po střele z úhlu po 40 sekundách pozval zpět na led – 0:1.

Ve 22. min. Horáček netrefil ze slušné pozice klec Třebechovic, na druhé straně i hostující Branda pohrdl podobnou příležitostí. Ve 24. min. vyhrál Fišer buly, Daňo od modré vypálil a teč Horáčka skončila v síti – 1:1. Vzápětí se hosté již radovali, hlavní Machač však viděl puk jen na čáře a gól neuznal. Ve 28. min. Třebechovičtí oblehli branku a bekhend Seidla našel odkryté okno Mahdalovy branky – 1:2. O pár sekund později přesný pas Kudra našel čepel hokejky Dostála a hosté šli do trháku – 1:3. Ve 36. min. střelec třetí branky trefil břevno hronovské klece.

V nástupu do třetí třetiny hrál Hronov přesilovku, nevyužil ji, ale v okamžiku, kdy vyloučený hráč skočil na led, dorazil ze skrumáže puk do sítě Glos – 2:3. O dvě minuty později opět Glos v ložence neuspěl, z protiútoku dával Drašnar ve vyložené pozici jen do gólmana. V polovině třetiny Lochmanovu střelu tečoval Kudr a zvýšil na 2:4. Vzápětí třebechovický Bartoň spálil svůj brejk. V 53. min. měl Hronov při přesilovce šanci zápas zdramatizovat, ale na útočné modré přišla velká hrubka Procházky, kterému vypíchl puk Filip a nájezd proměnil – 2:5. V 55. min. pykal za faul Pahulák, první pětka hostí krásně zakombinovala a na konci byl střelec Branda – 2:6. Hronov se nevzdával, přesilovku za 19 sekund využil Dudadík, když propálil hrozen hráčů před sebou – 3:6. Za minutu nato Pahulák bombou po ledě snižoval již na 4:6 a vzápětí stejný hráč byl v nájezdu podražen. Trestné střílení však neproměnil. Přesto domácí odvolali brankáře, měli šance, ale v poslední minutě ujel Dostál a do prázdné branky uzavřel na konečných 4:7.

N. Město n. Met. – Opočno 6:2 (2:1, 4:1, 0:0)

Po nedělní porážce v Třebechovicích potřeboval Spartak doma proti Opočnu naplno bodovat. A to se mu také podařilo. Do sedla domácí vysadili sami hosté z Opočna, kteří už na začátku druhé minuty špatně střídali, sudím tento prohřešek neunikl a v následné početní výhodě otevírá skóre utkání Šimončič – 1:0. Na začátku 9. min. posouvá ukazatel skóre na 2:0 Rejchrt. Druhá polovina prvního dějství byla ve znamení domácích oslabení, dvě Spartak přečkal bez úhony, to třetí, při trestu Bureše, už ne. Opočenský Srpek v končící 16. min. snižuje na třetinových 2:1.

V začátku druhého dějství si hostující Bezděk vykoledoval za úder do oblasti hlavy a krku 2+10 minut, jeho menší trest sice domácí nepotrestali, vzápětí ale přece jen po trefě Reichmanna odskakují na 3:1. Definitivně se zápas láme v polovině utkání. Nejprve domácí Dufkem využívají další přesilovou hru (4:1), o 43 vteřin později posouvá skóre na 5:1 Mašek a za dalších 41 vteřin přidává šestý gól Spartaku Reichmann. V polovině 35. min. využívají svou početní výhodu také hosté, kteří Srpkem uzavírají na konečných 6:2. Třetí třetina už statisticky přinesla pouze nevyužité menší tresty na obou stranách. (mr, mš)

19.2.2016 VSTUP DO DISKUSE

Jičín - Hronov
17

V derby padaly góly jen ve druhé třetině, Nové Město pálilo ostrými

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

Právě jsme se narodili - říjen 2017

Náchodsko - Vítáme nová miminka na Náchodsku. Podívejte se na fotogalerii novorozenců, kteří v přišli na svět v náchodské porodnici v říjnu roku 2017. Šťastným rodičům gratulujeme.

Velké Poříčí i Provodov to měly o fous

Náchodsko - Stoprocentní byl ve víkendovém kole fotbalové I. B třídy regionální trojlístek.

Česká Skalice - Letošní ročník Slavnosti stromů ve Vile Čerych v České Skalici se opravdu vydařil.

Náchodsko - Fotbalisté Náchoda nebudou na třetí říjnový víkend vzpomínat v dobrém.