Náchod rozhodl derby dvěma góly v oslabení

Náchodsko - Nedělní mistrovské kolo hokejové krajské ligy přineslo několik prestižních duelů.

9.12.2008

Náchodský zadák Ondřej Chudý rozjíždí další akci svéhu tým v prestižním derby s Hronovem.Foto: Zdeněm Majer

HC Náchod – HC Wikov Hronov 5:2 (2:2, 2:0, 1:0). Po úvodních nevyužitých šancích domácího Špetly a hostujícího Hajníka se ve 4. min. dostal po chybné rozehrávce Šotoli k puku hronovský Šakarov, který ale na první pokus neuspěl. Vše si ale hronovský kanonýr vynahradil o chvíli později a otevřel gólový účet – 0:1. V 6. min. se radovali konečně domácí, když Komárek nahrál Brandovi a ten bekhendem pod horní tyč vyrovnal – 1:1. Pak oba týmy přečkaly oslabení. Změnu skóre tak přinesla až 17. min., kdy pálil Chudý a Špetla pohotově vrátil puk do hronovské branky – 2:1. V 18. min. Branda zahákoval unikajícího Šakarova a sám postižený nařízené trestné střílení s přehledem proměnil – 2:2.

V úvodu prostřední části se děly věci. Nejenže domácí s přehledem ubránili dvojnásobné početní převaze, ale zasadili Ochotníkům rozhodující údery. Ve 3. min. Musil po samostatné akci strhl vedení na 3:2 pro domácí. Další KO Hronovu zasadil v 5. min. stále při hře tří proti pěti Komárek – 2:4. Vyloučeními na obou stranách rozkouskovaná druhá část už další změnu skóre nepřinesla.

Ve 3. min. třetí části hosté chybně střídali, Hudeček se rozlítil a byl trestán 10 min. OT + OK. V další fázi utkání domácí hráči rozezvučeli Svobodovy tyče jako zvonkohru, když je postupně trefili v 11. min. Čech, poté v 16. min. Branda a po necelé minutě i dělovkou Komárek. Dvě minuty před koncem základní hrací doby našel Komárek parádně Brandu, ten vystřelil do gólmana a Škoda doklepl – 5:2. Dle zápisu o utkání byl označen jako střelec Branda po samostatné akci.

Aleš Hynek, manažer Náchoda: „Utkání moc hokejové krásy nepobralo. Derby s Hronovem jsou vždycky vypjatá, ale tentokrát jsme žádné drama nepřipustili a zápas měli po celou dobu pod kontrolou. Výhra nás posunula na čtvrtou příčku v tabulce a přiblížila k účasti ve finálové pětce.“

Radek Měsíček, trenér Hronova: „Z naší strany to bylo velice nepovedené utkání, ve kterém domácí o svém vítězství rozhodli dvěma góly v naší přesilovce. Pak už to bylo z naší strany trápení. Výborně zachytal domácí brankář, který nám nepovolil vstřelit více než dvě branky.“
Sestavy – Náchod: Ježek – Odl, Šotola, Chudý, Fečo, Pavlík, Michel – Komárek, Branda, Pinkava – Špetla, Čech, Musil – Škoda, Vondřejc, Kaválek – Leeder, Koutský. Hronov: Svoboda – Javůrek, Vaněk, A. Svoboda, Měsíček, John – Šakarov, Hudeček, Fidler – Hajník, Matyska, Rojšl – Boroš, Kozák, Kubeček.

SK Třebechovice pod Orebem – HC Jaroměř 3:7 (1:1, 0:1, 2:5). Oslabení hosté nezačali na horké půdě v Třebechovicích špatně a už ve 4. min. otevřel skóre utkání Novotný. Z vedení se ale Jaroměř radovala jen do 12. min., kdy srovnal stav domácí Krejčí. V 16. min. přišli hosté o klíčového hráče, když utkání předčasně skončilo pro obránce Nováka.

Ve druhé třetině měli hosté spoustu šancí, ujala se však pouze přesilovková střela Rybína z 29. min.

Jaroměř pak definitivně zlomila utkání v pěti minutách poslední části. Nejprve se prosadil ve 47. min. v oslabení Verner, chvíli po něm skórovali Mach s Bujňákem. O půl minuty později vsítil už šestý gól Jaroměře Drašnar a za další půl minuty upravil na 7:1 pro hosty Novotný. Poslední slovo měli v utkání Třebechovice, které dvěma góly korigovaly na konečných 3:7.

Vlastislav Vondřejc, trenér Jaroměře: „K utkání jsme nastoupili bez devíti hráčů, navíc se už v první třetině zranil klíčový bek Novák. Nicméně jsme si v tomto utkání zasloužili vyhrát, zápas jsme pevně drželi ve svých rukou, i když se nám dlouho nedařilo proměňovat vyložené šance.“

Branky Jaroměře: Novotný 2, Rybín, Verner, Mach, Bujňák, Drašnar.
Sestava Jaroměře: Macháň – Chýlek, Kukal, Koblížek, Novák, Svoboda – Hamáček, Novotný, Rybín – Verner, Mach, Bujňák – Drašnar, Vejman.

TJ Spartak Nové Město nad Metují – HC BaL Dvůr Králové nad Labem 7:4 (2:2, 3:0, 2:2). V úvodní šanci se ocitl hostující Říčař, ale stejně jako Dittrich na druhé straně neuspěl. Na první branku se v Novém Městě čekalo do poloviny úvodní části, kdy Janoušek našel ve druhé vlně jedoucího Petra, který blafákem poslal domácí do vedení – 1:0. Následoval nesmyslný zákrok hostujícího Dlaba, po kterém byl Petr dlouho otřesen. V dalším střídání sehráli domácí krásně kombinaci tří proti třem, které ale chyběl jen gól a potvrdilo se nedáš – dostaneš. Obránci ustupovali před Janigou tak dlouho, až přes ně po ledě vystřelil a Bláha byl bezmocný – 1:1. Ve zbytku první třetiny dlouho nemohli domácí zúročit herní převahu. Vedení se dočkali až v 18. min., když se přes obránce dostal k zakončení Petr. Jeho střela se odrazila od Karbanovy masky do Fišera a od něho za brankovou čáru – 2:1. Domácí se ale opět neradovali z vedení dlouho. Burdych namazal Dušičkovi a ten si lišácky počkal a zavěsil pod břevno – 2:2.

Ve druhé třetině pokračovali domácí v aktivní hře a byli za to odměněni. Ve 24. min. zakončil Dittrich při přesilovce nacvičený signál – 3:2. Pak dostal domácí Burdych 2+2 minuty, navíc byl v průběhu oslabení ještě vyloučen Kostka a hostům se nabídla dvouminutovka 5 na 3. Hosté při ní měli několik příležitostí vyrovnat, ale nakonec ujel Ježek a byl faulován. Nařízené trestné střílení Kodym neproměnil. V 38. min. nejprve ve vyložené šanci nastřelil Vítek Jakla, z protiútoku chytře vystřelil přes beka Praus – 4:2. O necelou minutu později Smolík s Hrabicou udrželi pásmo a Kodym profesorsky zakončil pod břevno – 5:2.

V úvodu poslední části nastřelil v přesilovce Praus pouze tyč. Ve 48. min. dlouho otálel za brankou se založením útoku Jakl, štírek Zmítko mu sebral puk, vybruslil před branku a upravil na 5:3. Klid do domácích řád přinesla 53. min., když rotaci Fišera s Janouškem zakončil druhý jmenovaný – 6:3. O minutu později ukořistil Ježek kotouč na útočné modré a po třech krocích bombou pod břevno upravil již na 7:3. Pak přišel zbytečný nájezd Všetečky do nepřipraveného Petra, po kterém byl domácí hráč s otřesem mozku odnesen z ledu. Po tomto ostrém zákroku se na ledě do konce utkání hodně jiskřilo. O konečnou korekci výsledku se postaral v poslední minutě hostující Dlab – 7:4.
Pavel Biegl, trenér N. Města: „Výborné utkání, ale na mé gusto až moc tvrdé. Kdybychom měli více štěstí v koncovce, mohl být rozdíl i vyšší.“

Branky N. Města: Petr, Fišer, Dittrich, Praus, Kodym, Janoušek, Ježek.
Sestava N. Města: Bláha – Jakl, Kostka, Lochman, Burdych, Vantura, Dostál – Janoušek, Fišer, Petr – Dittrich, Ježek, Praus – Smolík, Kodym, Hrabica. (jk, mr, pb)

9.12.2008 VSTUP DO DISKUSE

Sedm let vězení udělil soud 30letému Lukáši Tichému za dvě loupeže u náchodského Kauflandu. Zato Ludvík Vaněk, jehož obžaloba označila za komplice při jedné z loupeží, byl zproštěn obžaloby.

První loupež se povedla, druhá skončila fiaskem. Dostal sedm let

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

V Broumově u nádraží evakuovali desítky lidí a psa. Unikal plyn

Broumov - Poblíž autobusového a vlakového nádraží v Broumově došlo v pondělí krátce před polednem k evakuačním manévrům.

Náchodsko - Neobvyklý případ zpronevěry řeší policisté na oddělení hospodářské kriminality v Náchodě.

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.