V něm se dařilo Náchodu i Jaroměři, pro další porážku si naopak do Dvora Králové zajelo Nové Město nad Metují.

HC Jičín – HC Náchod 1:6 (1:2, 0:1, 0:3). K dalšímu zápasu nastoupili hosté po nedělní porážce s Jaroměří bez Kosíka, Vlčka, Leedera a Zemana. V brance nastoupil zkušený Luňák, hráli Hradecký, Ježek i Stehno. „Po nedělním neúspěchu jsem udělal změny v sestavě. Kromě první pětky byla druhá i třetí pozměněná a ta změna vyšla. Jak druhému, tak třetímu útoku se dařilo, za což jsem rád," říkal po utkání náchodský trenér Ludvík Berger.

V první třetině se hrálo podle náchodských not. Už ve 44. sekundě fauloval domácí Abel a o jeho předčasný návrat na led se postaral navrátilec do sestavy Hradecký – 0:1. Také vyrovnávací trefa domácích se zrodila při nestejném počtu hráčů na ledě. Vondřejcovo vyloučení trestá v 8. min. Weiss, který doráží ránu Mouchy – 1:1. V úvodu 12. min. fauloval právě Moucha a v půli téže minuty jej poslal zpět do hry Vondřejc – 1:2. Tento stav pak vydržel až do první sirény.

V prostřední části se na konci 24. min. trefil hostující Šejnoha po spolupráci s Macháněm – 1:3. V půli zápasu se na útočnou misi vydal náchodský bek Javůrek, ve skórování mu ale zabránil Benešův pravý beton. Při vyloučení Javůrka v polovině 33. min. byl v brejku faulován jeho spoluhráč Macháň, následné trestné střílení však sám postižený neproměnil.

Ve třetí třetině už bylo na ledě prakticky pouze hostující mužstvo, které svůj náskok ještě navýšilo. Ve 43. min. se znovu parádně trefil Vondřejc a o chvíli později se od modré trefil Javůrek – 1:5. Ve 47. min. si nedovoleným zákrokem pomohl domácí Nový, v úvodu následné minuty jej po sólu vrátil na ledovou plochu Ježek a uzavřel na konečných 1:6.

Ludvík Berger, trenér Náchoda: „Na obou stranách bylo poměrně hodně vyloučených, což zápas ovlivnilo. Na druhou stranu jsme ale od první třetiny hráli v pohodě, což nám umožnil i styl Jičína, který je jiný než u Jaroměře. Zápas se lámal v situaci, kdy jsme zvyšovali na 4:1 a pak se už hráči hokejem vyloženě bavili. Utkání nám tentokrát vyšlo, hráči hráli s chutí, což se projevilo jak střelecky, tak herně."

Sestava Náchoda: Luňák – Hendrich, Verner, Hrach, Pánek, Plíhal, Javůrek – Šejnoha, Janoušek, Macháň – Ježek, Kodym, Hradecký – Vondřejc, Škoda, Stehno.

HC Jaroměř – Stadion Nový Bydžov 3:2 (0:1, 1:0, 2:1). Souboj třetího celku s druhým nabídl oboustrannou přemíru snahy, z níž plynuly také časté fauly. První se poroučel na trestnou lavici už po necelých dvou minutách nejzkušenější domácí hráč Růta, v první části ho následovalo ještě několik domácích a pár hostujících hráčů, brankové skóre se ale v první části měnilo jen jednou. V začínající 9. min., při signalizovaném vyloučení domácích, dostal Pomichálek od Kubišty přihrávku mezi kruhy a z první nedal Navrátilovi šanci – 0:1.

Také druhé dějství se odehrávalo v podobném duchu jako to první. Vyloučených na obou stranách přibývalo a brankové skóre se stále drželo na jedné jediné trefě. To platilo až do poloviny zápasu, kdy si v přesilovce po hezké kombinaci našel puk po střele Petra cestu do branky – 1:1.

Vstup do třetí třetiny se více povedl domácím, kteří jdou v konci 42. min. do vedení trefou Ježíka, který se od modré trefil excelentně pod břevno – 2:1. Vedení však vydrželo domácím jen čtyři minuty. To jejich váhavost v rozehrávce využil aktivním napadáním Pomichálek a předložil tutovku Kubištovi, jenž se štěstím prostřelil Navrátila mezi rukou a tělem – 2:2. O další dvě minuty později si v rozporu s pravidly počínal hostující Čtvrtečka a jeho provinění stálo hosty body. Už po devíti vteřinách Petr využil prostoru, který se před ním otevřel, a střelou švihem vymetl pavučiny ve spojnici tyče a břevna – 3:2.

Pavel Biegl, trenér Jaroměře: „V úvodu nás dostal Bydžov pod tlak, ke kterému mu pomohly i naše častá a někdy i přísná vyloučení. Od druhé třetiny jsme se herně zvedli, ale byl to spíše opět boj rozkouskovaný řadou nedovolených zákroků na obou stranách než pohledný hokej. Za větší vůli po vítězství nakonec bereme tři body."

Sestava Jaroměře: Navrátil – Merkl, Koblížek, Kotrč, Růta, Dostál, Ježík – Kocián, Petr, Podzimek – Hrabica, Hamáček, Křepinský – Světlík, Kukal, Karel – Bujňák.

HC Dvůr Králové nad Labem – TJ Spartak Nové Město nad Metují 6:3 (1:1, 3:1, 2:1). Na vedoucí gól zápasu se ve Dvoře Králové čekalo až do konce 15. min., v níž potěšil domácí příznivce vedoucí trefou Mišinec – 1:0. O chvíli později přečkalo Nové Město vyloučení Mlatečka a 47 vteřin před koncem první třetiny srovnává na 1:1 Kratochvíla.

V úvodu prostřední části přečkali Novoměstští chvilkové oslabení tří proti pěti i následné oslabení čtyř proti pěti, trest Exnera těsně před polovinou zápasu ale už nepřečkali. Vedení na domácí hokejky vrací půl minuty před polovinou zápasu Mašek – 2:1. O necelé dvě minuty později to byl opět Mašek, který dává domácím dvoubrankový náskok. V začínající 35. min. si bere hostující trenér oddechový čas a tento taktický prvek mu vychází. O tři minuty později totiž vrací hosty do hry Daňo – 3:2. Jenže na začátku následující minuty hraje Nové Město v šesti, následuje vyloučení a gólový trest z hole Szakala – 4:2.

Do třetí části jde Nové Město s cílem zápas zdramatizovat, jenže v začínající 49. min. inkasuje pátý gól z hole Komárka. Hosté to však nezabalili a o 26 vteřin později korigují Šedou na 5:3. Když se hrály poslední dvě minuty třetí části, nechal se zbytečně vyloučit domácí Mišinec za zdržování hry a domácí trenér sahá po oddechovém času. Žádné drama se ale nekoná, třináct vteřin před koncem třetí třetiny uzavírá na konečných 6:3 Szakal.

Josef Bahník, trenér Nového Města nad Metují: „Můžeme prohrát, ale aby soupeř udělal třicet faulů a my nehráli za celý zápas jedinou přesilovku, vlastně pardon, jednu jsme hráli. Asi minutu před koncem za rozhodnutého stavu. My máme po zápase ve Dvoře další tři zraněné hráče a oni měli za celý zápas jen dva vyloučené, no je to normální. To je neustálé sekání, hákování držení, bránění bez puku, prostě šílenost. K tomu se přidají i lajnoví z Vrchlabí, když plno hráčů ve Dvoře je právě z Vrchlabí nebo z Trutnova. Ano, prohráli jsme, asi měli domácí větší vůli po vítězství, ale za takovouto cenu? To ty hráče jen od hokeje odradí."

Sestava Nového Města nad Metují: Bernart – Daňo, Suk, Mlateček, Souček – Franců, Franců, Michálek – Exner, Glos, Šeda – Kratochvíla, Dudadík, Dudák.