Pro děti byl připraven zábavný program na ledě i mimo něj, rodiče měli možnost se detailně seznámit s tím, co obnáší mít doma malého hokejistu, a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí.

„V rámci celého programu proběhlo zaregistrování 37 dětí do projektu Pojď hrát hokej a Hokejka. Dětem byly zapůjčeny hokejové přilby a s pomocí trenérů a asistentů HC Náchod byly děti ustrojeny, uvedeny na ledovou plochu, kde absolvovaly výuku bruslení, hry a soutěže,“ popisuje program Ludvík Berger.

Na děti pak přímo na ledě dohlíželo a organizovalo aktivity osm trenérů. „Potom následovala ukázka tréninku minihokeje. Pro všechny to byl vynikající zážitek a pro mladé náchodské naděje i velká motivace pro následující zápasy i tréninky,“ dodává vedoucí trenér HC Náchod.

Celá akce byla doplněna prezentací práce s dětmi v ledním hokeji a ukázkou materiální podpory ČSLH. V restauraci a v šatně číslo 7 mohli účastníci shlédnout hokejové video a prezentaci o projektu „Pojď hrát hokej.“

„Kromě zážitku z bruslení a ledního hokeje si každé dítě navíc s sebou domů odneslo hodnotný dárek. Zveme nové zájemce o lední hokej a Hokejovou školu bruslení na pravidelné tréninky, které se konají každé úterý od 16 a v sobotu od 8 hodin,“ dodává Ludvík Berger.