HC Jaroměř - HC Wikov Hronov 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)

Hned po pár vteřinách se do tutovky dostal domácí Koblížek, jeho střela byla slabá. V 6. min. napřáhl mezi kruhy Rudolfský i tentokrát Svoboda kryl. Vzápětí domácí Svoboda vytěsnil střelu Hubáčka. O další minutu později přišel faul na Bujňáka, na 2+2 minuty byl vyloučen hronovský Ansorge. Domácí z toho moc šancí nevytěžili. Ve 14. min. čárový rozhodčí signalizoval zakázané uvolnění, nedohodl se s druhým čárovým, Hronov přestal hrát a Merklovu dělovku zaznamenal Svoboda až v síti 1:0. Růtovo vyloučení v 18. min. Jaroměř ubránila a tím pádem i jednogólový náskok do druhé třetiny.

Ve 22. min. nahazoval Mach kotouč na hronovskou branku, Svoboda situaci podcenil, ale pomohla mu tyč. Ve 25. min., ač bez hokejky, si připsal Svoboda v jaroměřské brance výtečný zákrok. Ve 26. min. zachytil rozehrávku Mach, hronovský Svoboda byl ve střehu. V polovině zápasu řešil situaci dva na jednoho Novotný střelou, Svoboda v hronovské brance byl opět připravený. Ve 31. min. za sebou obrana zapomněla Fišera a ten si s jaroměřským brankářem v samostatném nájezdu pohrál 1:1. Hronov se rázem dostal na koně. Domácí ale držel v těchto chvílích brankář. Ve 37. min. povolily hronovskému Svobodovi nervy, za což obdržel dvouminutový trest. A od jaroměřského M. Svobody po chvilce i gól 2:1. Uběhlo jen pár vteřin a časomíra se měnila znovu. Autorem gólu byl hrající trenér Mach 3:1.

Do poslední třetiny nastoupil do hronovské branky Vyčítal. Tomu ve 44. min. vymetl pavučinu v brance Karel 4:1. Ve 47. min. se odražený kotouč dostal k Hubáčkovi a ten nedal Svobodovi ranou z příklepu sebemenší šanci 2:4. V 53. min. přespurtoval Hubáček jaroměřské beky a utěšenou střelou snížil na kontaktní gól 4:3. O minutu později ujel v oslabení Hamáček, Vyčítal jeho střelu vyrazil. V 55. min. sólem přes celé hřiště vybojoval přesilovku Bujňák. Po více než minutě hry přibyl další hronovský faul a byla z toho 51 vteřin přesila pět na tři pro domácí. Tuto výhodu přerušil Ježík nedovoleným bráněním. V 59. min. po samostatné akci zabodoval opět Marek Mach a stav utkání už byl téměř jasný 5:3. Hronov ještě zkusil hru bez brankáře, ale stav zůstal nezměněn.

Josef Veselý, vedoucí mužstva Jaroměře: „Po dlouhé době se nám zápas povedl. A to jak z pohledu brankáře Svobody, tak po stránce bojovnosti a hlavně po stránce plnění povinností. Chyby, které jsme viděli, si necháme sami pro sebe, abychom měli ve středu čím soupeře z Třebechovic překvapit.“

Josef Bahník, trenér Hronova: „Zápas jsme si prohráli individuálními chybami jednotlivců. Z naší strany to byl hodně bezkrevný, profesorský výkon. Jaroměř bojovala a měla daleko větší vůli po vítězství.“

Sestavy Jaroměř: R. Svoboda Koblížek, Merkl Mlateček, Růta Bujňák, Ježík Hamáček, Rudolfský, Dudadík Jirásek, Novotný, Karel M. Podzimek, Mach, Křepinský M. Svoboda, Krause. Hronov: Svoboda (40. Vyčítal) Borůvka, Hornyš Daňo, Měsíček Fink Šakarov, Hubáček, Ma. Franců Vítek, Fišer, Štelzig Ansorge, Kozák, Mi. Franců.

HC Náchod - TJ Spartak Nové Město nad Metují 8:2 (0:0, 3:0, 5:2)

Zápas začali domácí aktivně a již po 28 sekundách mohli jít do vedení, ale rána Petra rozezvučela pouze pravou tyč Hradeckého branky. V samém počátku 2. min. byl vyloučen Škoda. Ve 3. min. se zahřál Navrátil po ráně hostujícího obránce Jakla. V čase 3:33 trefil Potuček tyč domácí svatyně. V téže minutě se faulem provinil Mach, domácí přesilovku překazil faul Pavlíka. Na konci 7. min. byl vyloučen i Matys, Spartakovci hráli přesilovku 5 na 3, ale domácí se s přehledem ubránili. Když na konci 19. min. svou šanci promarnil i novoměstský Praus, svítily na ukazateli skóre po první třetině dvě nuly.

Do druhé části vstoupil Náchod opět aktivně, ale tentokrát ve 3. min. Petr mířil přesně 1:0. V 8. min. mohl Petr zvýšit, ale Hradecký byl v novoměstské brance pozorný. V polovině 16. min. byl vyloučen Dittrich a po minutě i Chmelík. Když se blížila půle 18. min. rozpoutali domácí před Hradeckým kolotoč. Nejprve rána Dostála zazvonila o tyč, pak pokus Petra skončil na nohou Škody. Kotouč se od něj dostal k napřaženému Šejnohovi a ten se dělovkou z pravé strany nemýlil 2:0. V 19. min. pak ještě upravil zblízka Verner na třetinových 3:0.

V polovině úvodní minuty třetího dějství fauloval Dittrich, po chvíli vypálil od modré domácí Dostál, stav se neměnil. Pak si domácí zavařili faulem Vernera a po chvíli i mladíka Špetly. Domácí tvrz jménem Navrátil byla pevná jako skála. K nejvážnějším šancím Spartaku patřila rána Vlčka do masky a dělovka Maršy. V půli 8. min. Škoda využil asistenci Pavlíka 4:0. V polovině třetiny navíc domácí udeřili ještě dvakrát. Nejprve se trefil po ráně Dušánka Verner a pak se znovu prosadil Petr 6:0. Hosté nehodili flintu do žita a v půli 11. min. se přeci jen dočkali snížení zásluhou Potučka 6:1. Na konci 15. min. se radoval hostující Praus 6:2. O chvíli později ale Škoda vrátil klid na domácí střídačku 7:2. V 18. min. obdržel hostující Hejduk dvojitý trest. V úvodu 19. min. se konečně dočkal Dušánek, který po nahrávce Vondřejce upravil na konečných 8:2. V půli 20. min. hattrickové ráně Petra stála v cestě tyč branky Spartaku.

Jan Jeník, trenér Nového Města: „V první třetině jsme byli lepším mužstvem, přesto skončila bez branek. Od druhé třetiny byl Náchod lepší a postupně se prosadil i střelecky. Zápas rozhodl ve dvojnásobné přesilové hře, kdy dosáhl dvou branek a odskočil na 3:0 po druhé třetině. My jsme na tento stav neuměli odpovědět a postupně skóre narůstalo až na konečných 2:8.“

Sestavy Náchod: Navrátil, Chudý, Špetla Pavlík, Dostál Matys Verner, Vondřejc, Petr Škoda, Šejnoha, Dušánek Leeder, Zeman. Nové Město nad Metují: Hradecký Jakl, Hejduk Burdych, Marša Plíhal, Šnejdr Dittrich, Kodym, Praus Potuček, Chmelík, Vlček Řehák, Mach. (jv, mš, jk, mr)