V něm Jaroměř doma přehrála Třebechovice, vůbec první tříbodové výhry se dočkali novoměstští Spartakovci, kteří zvítězili na horkém ledě Nové Paky. Tři body si do tabulky připsal také obhájce krajského titulu, Náchod. Ten doma přehrál díky smršti ve druhé třetině Nový Bydžov.

KRAJSKÁ LIGA

HC Náchod – Stadion Nový Bydžov 6:1 (0:0, 4:0, 2:1). Domácí nastoupili do souboje se třetím celkem tabulky bez Hracha, Kosíka, Javůrka, Kodyma a Presseho, k dispozici byli Janoušek a mladý Havrda. Branku hájil opět Luňák. Hosté nastoupili v brance s Krištofem a hráli zkušení Muras, Kubišta a Pomichálek.

Stejně jako ve středu v Třebechovicích v první třetině v Náchodě branka nepadla. Nuda se však rozhodně v Náchodě neservírovala. Na konci 6. min. hráli po faulu Murase domácí přesilovku, hosté se ale ubránili. V 11. min. se karta po nedovoleném zákroku Plíhala otočila, přesilovku si vyzkoušel i Nový Bydžov, stejně jako domácí ale bezbrankovým skórem nepohnuli. Po necelé minutě předvedl u hrazení hostující Němec ostrý zákrok na Srbu a síly na ledě se vyrovnaly. Největší šance Náchoda přišly v závěru třetiny. Nejprve v úvodu 18. min. po nahrávce Macháně pálil mimo Stehno a v samém závěru mířil Macháň pouze do připraveného Krištofa.

V úvodu prostředního dějství se proti pravidlům provinil hostující Špaček. Na konci téže minuty byl zásluhou Pánka zpět ve hře, když rána domácího beka z mezikruží skončila v síti – 1:0. Ve 28. min. přišel faul hostujícího Nováka a Vondřejcovi stačilo k jeho potrestání pouhých šest sekund – 2:0. Ve 33. min. se dostal kotouč od Ježka přes Janouška až k Valáškovi, který si už v zakončení věděl rady – 3:0. A to ještě nebylo ze strany Náchoda všechno. Na konci 36. min. Ježek pohotově stanovil třetinové skóre na 4:0. Pak nebyl ve 37. min. spokojen s vyloučením hostující Pomichálek a za nesportovní chování vyfasoval nejprve desetiminutový osobní trest a potom i trest do konce utkání.

Ve třetí třetině, v čase 44:30, fauloval domácí Valášek a po minutě a půl se trefil hostující Kozák – 4:1. Ve 49. min. vrátil Macháň Náchodu čtyřbrankové vedení – 5:1. V 56. min. stanovil konečné skóre po samostatné akci Leeder – 6:1.

Jan Berger, trenér Náchoda: „V první třetině se hrál svižný hokej. S těžkým soupeřem jsme si vypracovali několik šancí, ale nepodařilo se nám skórovat. Ve druhém dějství se nám povedlo využít dvě přesilovky a vsítit další dvě branky. Ve třetí části jsme již kontrolovali průběh utkání. Za bojovný výkon zaslouží pochvalu celý tým."

HC Jaroměř – SK Třebechovice pod Orebem 5:1 (2:0, 0:0, 3:1). Zápas v Jaroměři začal oboustranně nervózně, početní výhody z úvodu utkání však ani jedno z mužstev nevyužilo. Na první branku se tak v Jaroměři čekalo do 11. min., když Světlík nachází Kociána, který posílá domácí do vedení – 1:0. O minutu a půl později už je to o dvě branky, Hlavnička využil spolupráce Všetečky s Karlem a posunul skóre zápasu na 2:0.

Také druhé dějství začíná vyloučeními na obou stranách, stav se ale nemění. Nemění se ale ani v dalších minutách, byť tresty na obou stranách utěšeně narůstají, druhé dějství tak končí bez branek.

Do třetí třetiny vstupují výrazně lépe domácí, časomíra ukrojila ze třetí části jen šedesát vteřin, když ji brankou na 3:0 zastavuje Hamáček. Jaroměř je rázem na koni a svůj dobrý vstup do závěrečného dějství podtrhuje čtvrtým úspěchem. V čase 42:39 se trefuje Vejman. V dalších minutách se na ledě opět přiostřilo, hra se několika vyloučeními rozkouskovala a ztratila na tempu. Do něj se domácí vracejí v polovině 53. min., kdy posouvá ukazatel skóre už na 5:0 Kocián. O čisté konto přichází domácí gólman Vacek až 36 vteřin před třetí sirénou, kdy hostující Smutný koriguje na konečných 5:1.

Pavel Biegl, trenér Jaroměře: „Z naší strany dobře odehraný zápas. Rychlým přístupem při napadání a dobrým pohybem jsme soupeře nutili k chybám, které jsme trestali góly jen z části. Jednoznačně nejslabším článkem zápasu byli rozhodčí, opravdu to z jejich strany nestálo za nic…"

BK Nová Paka – Spartak Nové Město nad Metují 1:3 (1:1, 0:0, 0:2). Úvod utkání přinesl mírnou převahu hostujícího týmu. Po rychlém protiútoku dostal hosty už ve 3. min. do vedení přesnou střelou k levé tyči Šejnoha – 0:1. V polovině prvního dějství, kdy se domácí pomalu dostávali do provozní teploty, vyhrál vhazování v pravém útočném kruhu domácí Šuvara. Pohotovou a rychlou střelou vyrovnal na 1:1 Kadeřábek.

Prostřední dějství patřilo oběma gólmanům, v novoměstské svatyni čaroval Čáp, který už za svá záda žádný kotouč nepustil.

Rozhodnutí tak přinesla až třetí třetina. V 7. min. předvedli hostující Spartakovci rychlý přechod do útoku a pěknou kombinací přečíslili domácí. Do odkryté branky pak pohodlně zasunul vítěznou branku Jan Vlček – 1:2. Domácí zvýšili obrátky, snažili se o vyrovnání, jenže jim v cestě stál výborný Čáp. V samém závěru utkání se domácí odhodlali ke hře bez brankáře a jejich počínání potrestal hostující Petr – 1:3.

Milan Havrda, trenér Nového Města nad Metují: „Nejlepší zápas, co jsme letos odehráli. Sice jsme nebyli kompletní, ale všichni hráči podali obětavý výkon, který podtrhl výborně chytající gólman. Soupeře jsme prakticky k ničemu nepustili, měl tam snad jen dvě střely z prostoru kruhů, ale jinak jsme ho do žádných vyložených šancí nepouštěli. Teď na to jen musíme v dalších kolech navázat."

KRAJSKÁ SOUTĚŽ

TJ Lanškroun – HC Wikov Hronov 4:10 (1:5, 1:3, 2:2). Souboj týmů z čela tabulky začali aktivněji hosté, jenže domácí z první vážnější akce skórovali – 1:0. Ve zbytku první třetiny však hosté nepřipustili žádné komplikace a pěti brankami v podstatě zápas rozhodli. Ve zbytku utkání už si Hronov v pohodě svůj náskok hlídal a skóre postupně navyšoval až na konečných 4:10.