Nové Město vyslalo na branku Třebechovic přes padesát střel

Náchodsko – V nedělním kole hokejové Krajské ligy mužů si upevnil vedení Náchod, který doma přehrál Dvůr Králové. Naplno se podařilo bodovat i Jaroměři, ta uspěla v Jičíně. Nedařilo se naopak Novému Městu, které prohrálo v Třebechovicích. V Třebechovicích se v sobotu představil Hronov, který v Krajské soutěži nasázel domácímu béčku desítku.

24.11.2015

NÁCHODSKÝ brankář Filip Luňák se v neděli proti Dvoru Králové opět několikrát vyznamenal, dvakrát sice inkasoval, přesto svůj tým dovedl k dalším třem bodům.Foto: Zdeněk Majer

KRAJSKÁ LIGA

HC Náchod – HC Dvůr Králové nad Labem 5:2 (0:1, 3:0, 2:1). Domácí nastoupili s cílem potvrdit dobrou hrou zisk tří bodů z Nové Paky. V brance stál od začátku zkušený Luňák, do sestavy se vrátili Hrach s Kosíkem, hrál junior Havrda. Stále chyběl Leeder, ke kterému se přidal Pánek, též nehráli Javůrek s Pressem. Hosté nastoupili v brance se Škopem, hráli zkušený kapitán Hamerský, Fořt, Polák a Veselý.

V úvodní části byl v 9. min. vyloučen domácí Ježek a na konci téže minuty zmařil hostům přesilovku svým faulem Rychtera. Ve 12. min. se dostal za obranu Dvora Valášek, blafákem si však na Škopa nepřišel. V polovině 13. min. hráli hosté přesilovku po faulu Vondřejce. Domácí oslabení ubránili a už se zdálo, že diváci do první přestávky branku neuvidí, jenže půl minuty před první sirénou propálil Luňáka hostující Rychtera – 0:1. „První třetina asi odpovídala stavu zápasu, protože nám chyběl pohyb a neměli jsme ani střední pásmo," ohlížel se za prvním dějstvím zápasu manažer náchodského týmu Ludvík Berger.

V úvodu druhé třetiny zazvonilo po ráně Stehna za Škopem břevno a pak domácí bez úhony ustáli vyloučení Kodyma. Vyrovnání přišlo v samém úvodu 29. min. z hole mladíka Havrdy, který doklepl kotouč za dezorientovaného Škopa – 1:1. V polovině téže minuty byl vyloučen hostující Komárek a v téže minutě Kodym založil útočnou akci, nahrál Ježkovi, který před Škopem viděl na pravém křídle najetého Valáška a Náchod vedl 2:1. Ve 39. min. nejprve v úniku neuspěl domácí kapitán Škoda, na konci téže minuty ale udeřila třetí náchodská lajna znovu, Vondřejc našel Škodu, ten nahrál do nájezdu Zemanovi, který svému centrovi předvedl, jak zakončit – 3:1. „Ve druhé třetině jsme jasně dominovali a zaslouženě jsme zápas zvrátili na svou stranu," chválil Ludvík Berger.

Ve třetí třetině se ve 25. min. zranil domácí Zeman a zápas pro něho předčasně skončil. Pak přišly dva fauly nejzkušenějších hráčů Náchoda, nejprve byl v polovině 47. min. vyloučen Kodym a v čase 47:00 následoval na trestnou svého centra Ježek. Hosté s nabídnutou šancí nepohrdli a v úvodu 49. min. se od modré prosadil Vítebský – 3:2. Jednobrankový rozdíl trval prakticky jen minutu, protože vracející se vyloučený Ježek dostal přihrávku na útočnou modrou, v brejku byl podražen Faltýnkem a sudí Veinfurter zkřížil ruce nad hlavou. K trestnému střílení se rozjel sám Ježek a ranou mezi betony nedal Škopovi šanci – 4:2. Gólová pečeť přišla stejně jako ve středu v Pace při hře bez brankáře, tentokrát z hole kapitána Škody – 5:2. „Ve třetí třetině se nám sice Dvůr přiblížil na jediný gól, což nebylo úplně příjemné, ale nakonec jsme zaslouženě vyhráli," dodal k utkání náchodský manažer.

Filip Luňák, trenér Náchoda: „Dnes jsme odehráli další těžký zápas s velmi kvalitním soupeřem. V první třetině jsme si hledali cestičku k překonání obrany soupeře, neudrželi jsme se na kotouči v útočném pásmu a nakonec ještě dostali smolný gól do šatny. Od druhé třetiny už jsme soupeři vnutili náš styl hry a dostali se rychle do vedení. Do třetí třetiny jsme šli s náskokem, ale také s respektem k síle soupeře. Po brance na 3:2 jsme naštěstí dali zásadní gól na 4:2 a zápas bezpečně dohráli. Klukům patří velká pochvala za podaný výkon a další cenné vítězství."

SK Třebechovice pod Orebem – Spartak Nové Město nad Metují 4:2 (1:0, 0:1, 3:1). Další trochu smolný zápas sehráli novoměstští Spartakovci v neděli na ledě Třebechovic.

Na první branku utkání se v Třebechovicích čekalo až do končící 18. min., kdy se prosazuje domácí Stříteský. Gólová odpověď hostí přišla až po polovině utkání, ve 33. min. srovnává stav na 1:1 Škoda.

O osudu zápasu tak rozhodla až třetí třetina. Hned v jejím začátku, ve 45. min., vrací domácím vedení Bohdanecký a v minutě následující Třebechovice odskakují na rozdíl dvou branek. Na 3:1 upravuje svou druhou brankou v zápase Stříteský. A aby toho nebylo málo, za dalších deset vteřin Filip zvyšuje na 4:1. Hosté už dokázali zápas pouze korigovat, necelých sedm minut před koncem snižuje na konečných 4:2 Bureš. Závěrečné minuty rozkouskovala vyloučení na obou stranách, stav se ale už nezměnil.

Milan Havrda, trenér Nového Města nad Metují: „Celý zápas jsme byli lepší, měli jsme 55 střel, jenže nás srazila střelecká nemohoucnost a tři hrubé individuální chyby."

HC Jičín – HC Jaroměř 2:6 (1:2, 0:4, 1:0). Utkání začalo ve svižném tempu, na úvodní branku se ale čekalo něco přes osm minut. To bezbrankovým skóre pohnul hostující Kocián a navíc v oslabení. Na trestné lavici totiž v té době seděl s dlouhým pětiminutovým trestem jeho spoluhráč Bujňák. O minutu později však domácí početní výhodu přece jen využívají, na 1:1 srovnává Nový. Na přelomu první a druhé desetiminutovky první části si Jaroměř vyzkoušela dvojnásobnou početní výhodu a naložila s ní parádně. Na konci kombinace Kotrče s Hamáčkem byl zakončující Růta, který upravuje na třetinových – 1:2.

Ze druhé části časomíra ukrojila jen 49 vteřin, když ji třetím gólem v domácí síti zastavuje Světlík – 1:3. Na 1:4 upravují hosté ve 32. min., když se do listiny střelců zapisuje Kocián. Dlouhou pětiminutovou přesilovku dostávají hosté v závěru druhé části, tu však zkrátil jen na tři minuty svým vyloučením Hlavnička. Více prostoru na ledové ploše svědčilo hostům, v končící 38. min. posouvá skóre zápasu už na 1:5 Růta. Po této trefě dochází ke změně v domácím brankovišti. Nový gólman Jičína však udržel čisté konto jen zhruba minutu a půl, v pokračující přesilovce Jaroměře ho v závěru třetiny překonává Křepinský – 1:6.

Třetí třetina přinesla už více boje a vyloučených a pouze jedinou branku. Tu měl na svědomí domácí Weiss, jenž uzavírá na konečných 2:6.

Pavel Biegl, trenér Jaroměře: „Na základě znalosti předností a slabin soupeře jsme plnili to, co na Jičín platí a po zásluze vyhráli. Zvláště ve druhé třetině to bylo velmi dobré a rozdíl ve skóre mohl být i vyšší. Bratrstvo kočičí pracky opět nezklamalo…"

KRAJSKÁ SOUTĚŽ

SK Třebechovice pod Orebem B – HC Wikov Hronov 4:10 (1:5, 1:2, 2:3). Domácí měli doslova raketový vstup, už po 45 vteřinách se prosazuje domácí Erban – 1:0. Hronov srovnává skóre po trefě Daňa v 5. min. a v polovině 10. min. už zápas otáčí Glos – 1:2. O necelých dvacet vteřin později upravuje na 1:3 Knížek. Na 1:4 zvyšuje v končící 12. min. v oslabení Fišer a na třetinových 1:5 dává v 16. min. Jurča.

Šestou branku přidává Hronov v polovině zápasu zásluhou Fišera, vzápětí si jde na trestnou lavici odpočinou domácí Špička a jeho provinění trestá další brankou hostů Glos – 1:7. Poslední slovo však měli ve druhé části domácí, kteří minutu a půl před druhou sirénou snižují na 2:7.

Do třetí třetiny vstupují gólově hosté, kteří Fišerem zvyšují už na 2:8, vzápětí dostávají domácí možnost výhody dvou mužů v poli, což trestají – 3:8. Necelých deset minut před koncem pak Třebechovice korigují na 4:8: Závěr ale patří Hronovu, který trefami Dudadíka a Exnera uzavírá na konečných 4:10.

24.11.2015 VSTUP DO DISKUSE

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

JULIUS BUDAJ se narodil 10. října 2017 ve 22.50 hodin. Jeho míry byly 2620 gramů a 46 centimetrů. Šťastní rodiče Barbora Budajová a Julius Samo jsou z Náchoda.
11

Právě jsme se narodili - říjen 2017

Velké Poříčí i Provodov to měly o fous

Náchodsko - Stoprocentní byl ve víkendovém kole fotbalové I. B třídy regionální trojlístek.

Česká Skalice - Letošní ročník Slavnosti stromů ve Vile Čerych v České Skalici se opravdu vydařil.

Náchodsko - Fotbalisté Náchoda nebudou na třetí říjnový víkend vzpomínat v dobrém.