Spartak Nové Město nad Metují – VTJ Ještěd Liberec 4:4 (0:1, 3:1, 1:2). Od úvodního buly měli domácí mírnou převahu, kterou však gólově nevyjádřili. Ve 2. min. skončila šikovná teč Kodyma těsně vedle, vzápětí nezpracoval Praus chytrou přihrávku Ježka ve středním pásmu. V 8. min. střílel po buly z otočky Dittrich také mimo. Ve 12. min. při hře 4 na 4 přišla nepozornost Biegla v domácí svatyni a střela ze středního pásma mu přepadla přes hranu lapačky do sítě – 0:1. Pak chybu beků na útočné modré řešil Jakl faulem a těsně před sirénou byl v šanci faulován Kodym.

Přesilovku domácí využili v úvodu druhé části, když po nacvičeném signálu skóroval Dittrich – 1:1. Zajímavostí bylo, že brankař jeho střelu chytil do lapačky, ta ale byla už celým objemem za brankovou čarou. O chvíli později Spartak útočil tak, že úplně zapomněl bránit a najednou jeli tři hostující hráči sami na Biegla, jejich zakončení bylo ale žalostné. Ve 26. min. v situaci tří proti třem přišlo hezké překřížení, avšak Ditrichova střela šla pouze do prsou brankáře. O dvě minuty později v obranném pásmu zbytečně fauloval Petr, domácí při signalizované výhodě přestali hrát a hosté snadno na jeden dotek strhli vedení zase na svoji stranu – 1:2. Dlouho se ale z vedení neradovali. Agresivní napadání Ježka zhodnotil ranou pod břevno Dittrich – 2:2. V polovině utkání hrál Spartak oslabení, v něm si obhodil o hrazení beka Ježek, načasoval puk na osu pro Petra a ten byl u kotouče dřív než vyjíždějící gólman – 3:2. V pokračujícím oslabení střílející Praus o milimetry minul šibenici. Ve 36. min. krásně vyslal Dostál kolmicí do úniku Prause, jeho zakončení ale bylo mizerné. Před koncem druhé třetiny přihrál v přečíslení Ježek Dittrichovi pouze na paty. V závěru třetiny byl vyloučen domácí Lochman, stav se do konce druhé části ale už nezměnil.

Již ve třetí třetině na konci krátké přesilovky byl v šanci Ježek. Místo kličky však volil střelu, kterou brankář kryl. Hned na to hráli domácí další přesilovku. Při jejím skončení přihrál nepřesně Fišer na modrou Kostkovi a ten to měl těžké. Vracející se hráč z trestné lavice nedal blafákem Bieglovi šanci – 3:3. Ve 48. min. zazvonila tyč domácí klece. V utkání ale Spartak ještě jednou vedl, když se od zadního mantinelu prodral před branku Fišer a s pomocí brusle soupeřova beka to bylo 4:3. Pak místo aby domácí potvrdili vedení, nechali Liberec zase vyrovnat. Při dalším signalizovaném vyloučení Burdycha opět Spartakovci přestali hrát a najíždějící bek se od modré nemýlil – 4:4. Chvilku na to mohli jít hosté i do vedení, ale Biegl byl proti. A protože ani domácí do konce zápasu žádnou ze tří možností nevyužili, skončilo utkání dělbou bodů.

Další výsledek: Světlá nad Sázavou – Kutná Hora 1:4.

Zbylý program – STŘEDA 18.00: Nové Město nad Metují – Světlá nad Sázavou, Ještěd Liberec – Kutná Hora. NEDĚLE: Ještěd Liberec – Světlá nad Sázavou. Kutná Hora – Nové Město nad Metují.

Nové Město nad Metují by tedy při stoprocentní úspěšnosti ze dvou zbývajících zápasů a za předpokladu, že se stejně povede také Liberci, dostalo na první příčku, která zajišťuje postup do II. ligy. Lze však předpokládat, že si to o postup do druhé ligy rozdají oba aktuálně šestibodové týmy. (pb, mr)