V Krajské lize se však ke slovu dostalo jen Nové Město nad Metují, neboť Jaroměř si své utkání v Nové Pace předehrála už minulý týden ve středu a zápas Náchoda v Novém Bydžově byl odložen z důvodu nemoci novobydžovských hráčů.

V Krajské soutěži pak došlo na derby dvou regionálních účastníků, z něhož vyšli lépe hokejisté Hronova, kteří zvítězili v Jaroměři vysoko 9:4.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ

HC Jaroměř B – Project Sport Hronov 4:9 (3:3, 0:4, 1:2). „Bez ohledu na skutečnost, že jsme po 15 sekundách prohrávali 1:0 a v čase 2:03 už 2:0, lze utkání v Jaroměři hodnotit jako jedno z mála, které jsme měli fakticky pod kontrolou," říkal po utkání hostující trenér Stanislav Sádovský.

„Dokázali jsme se vyrovnat s místy extrémně tvrdou hrou domácích a ve druhé třetině čtyřmi vstřelenými brankami ukázali, že jsme přijeli jako favorit. Výjimečně se naši hráči nechali domácími strhnout k hurá hokeji „nahoru-dolů", ale v takových chvílích nás podržel brankář Thér, případně výborně zasáhl některý z pozičně dobře hrajících obránců," pokračoval v bilancování zápasu hostující trenér. Jeho hráči se vyvarovali svého obvyklého herního výpadku, který se u nich obvykle dostaví po inkasované brance. A tak když Jaroměř ve třetí třetině snížila na 4:8, hostující tým se semkl a odpověděl devátou brankou.

Sestava Hronova: Thér – Foglar, Štelzig, Kubeček, Boroš, Vajsar – Valtar, Verner, Valášek, – Hudeček, Kozák, Pinkava – Pohl, Ansorge, Bašta.

KRAJSKÁ LIGA

TJ Spartak Nové Město nad Metují – HC Jičín 5:4 (2:1, 1:0, 2:3). V souboji dvou týmů ze spodních pater tabulky se na úvodní branky čekalo až do závěru prvního dějství. V končící 16. min. posílá domácí Spartak do vedení Martin Franců – 1:0. V začínající poslední minutě první třetiny se pak Martin Franců prosazuje podruhé a dává tak domácím před odchodem do kabin nadějný náskok – 2:0. Ten však Spartakovci neudrželi a šestnáct vteřin před první sirénou hosté Weissem korigují na 2:1.

První polovina druhého dějství byla ve znamení vyloučení na obou stranách, obrany však byly lepší útoků, a tak se skóre neměnilo. V polovině druhé třetiny si jde za hákování odpočinout na trestnou lavici hostující Starý a dvacet vteřin před jeho návratem na led domácí Polákem odskakují na 3:1. V téže minutě dostali hosté výhodu trestného střílení za Daňovo sekání při zmaření vyložené brankové příležitosti, jenže Mizera nájezd neproměnil. Trestné střílení hlavní sudí nařídil ve druhé třetině ještě jednou, a to ve prospěch domácích. Neúspěšným exekutorem byl tentokrát Martin Franců, a tak se šlo po druhé části do kabin za stavu 3:1.

V úvodu třetí třetiny byl hostující Buchar vyloučen za sevření kotouče a v oslabení Najman snižuje na rozdíl jediného gólu – 3:2. Ve 46. min. si jde odpočinout na trestnou lavici domácí Polák a gól v oslabení tentokrát dávají domácí. Střelcem na 4:2 byl Zelinger. V polovině 48. min. se provinil proti pravidlům hostující Moucha a o jeho předčasný návrat na led se postaral Daňo – 5:2. Hosté zápas dramatizují čtyři a půl minuty před koncem, kdy Weiss svou druhou trefou v zápase snižuje na 5:3. Tato branka hosty povzbudila a necelé tři minuty před koncem je to po gólu Hladíka už jen 5:4. Jičín ještě v závěru zkouší hru bez brankáře, těsné vedení ale už Spartak udržel.

„Opět jsme hráli pozorně odzadu a spoléhali se na rychlé brejky. Opticky byla hra vyrovnaná s tím rozdílem, že my jsme nabídnuté příležitosti využili. Hosté za stavu 5:2 vrhli všechno do útoku, podařilo se jim snížit na 5:4, hráli power play, ale my jsme to už ubránili," shrnul průběh zápasu domácí trenér Josef Bahník.

Sestava Nového Města nad Metují: Čáp – Daňo, Suk, Mlateček, Souček – Dudadík, Ma. Franců, Polák – Exner, Glos, Zelinger – Rojšl, Hajník, Mi. Franců. (mr)