Patnáctigólovou přestřelku nabídl středeční program pátého kola nadstavbové části druhé ligy. V části poražených se utkaly celky Hronova a Benátek nad Jizerou, přičemž v roli papírového favorita na východ Čech dorazili hosté.

Lukáš Kastner si za své výkony ve vrchlabském dresu vysloužil nominaci na premiérový ročník Utkání hvězd II. ligy. Akci hranou v Příbrami si naplno užil.
Utkání hvězd? Skvělý zážitek. Teď už Kastner myslí na Letňany. A vypíše prémie

Ač se Benátečtí hned v první minutě ujali vedení, po delší čas zápasu to byli oni, kdo musel skóre dotahovat. Domácí hned čtyřikrát vedli rozdílem dvou branek, naposledy ještě osm minut před koncem, přesto to na bodový zisk nestačilo.

Hokejisté Hronova ve středu přivítali na svém ledě soupeře z Benátek nad Jizerou.Hokejisté Hronova ve středu přivítali na svém ledě soupeře z Benátek nad Jizerou.Zdroj: Zdeněk Šulc

Hosté stav otočili čtyřmi góly v rozmezí od 53. do 58. minuty a trefa Milana Veselého 79 vteřin před koncem už jen korigovala stav na konečných 7:8. Další zápas svěřenci trenéra Jaroslava Poláka odehrají v sobotu ve Slaném, kde budou hosty posledních Řisut.

II. liga, času poražených – 5. kolo

Hronov – Benátky n. J. 7:8 (2:1, 3:2, 2:5)

Fakta – branky a nahrávky: 9. Trandin (Táborský, Murtazin), 13. D. Straka (Vaňkovský, Voňka), 21. Murtazin (Trandin, Babrusev), 31. M. Hájek I (Plíšek), 40. Plíšek (Trandin), 52. Plíšek (M. Hájek I, Vaňkovský), 59. M. Veselý (Plíšek, Beneš) – 1. Řepík (Lytvynov, Hozák), 27. Šafránek (Kliment, Jankovský), 31. Řepík (L. Kučera, Hozák), 49. Šafránek (Kliment, Zumr), 53. Martínek (L. Kučera), 56. Klodner (Havlas), 57. Antoš (Hozák), 58. Martínek (Klodner, Šafránek). Rozhodčí: Valda – Hájková, Teršíp. Vyloučení: 3:5. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 208.

HC Wikov Hronov: Pittr (Malychin) – Babrusev, Táborský, Kopecký, Ondruš, M. Veselý, D. Voňka – Murtazin, Trandin, Beneš – D. Straka, T. Veselý, M. Hájek – Popitič, Vaňkovský, Plíšek. HC Benátky nad Jizerou: Brázdil (Hradiský) – M. Němeček, Klodner, Lytvynov, Kliment, Fišer, Antoš, Knesl – Jankovský, P. Douša, Martínek – Řepík, Husák, Vágner – Hozák, Zumr, Šafránek – L. Kučera, Havlas.

Výsledky 5. kolo: Kobra Praha – Kralupy nad Vltavou 6:2, Cheb – Písek 3:1.

Trutnovský David Smékal zanechal výraznou stopu v podkrkonošském derby proti Dvoru Králové nad Labem. Rivalovi nasázel čtyři trefy jen za úvodní dvě třetiny.

15. Řisuty 32 4 0 6 22 82:187 18

Program 6. kola – sobota 18.00: Řisuty – Hronov, Cheb – Kralupy nad Vltavou, Písek – Benátky nad Jizerou.