Na čtyřech získaných bodech se před utkáním sedmého kola srovnali krajští rivalové Hronov s Vrchlabím, vzájemné derby ale jednoznačně ovládl hostující Stadion. Po vcelku vyrovnané úvodní periodě nabrali horalé směr tři body a ve zbytku zápasu na ledě dominovali. Konečné skóre 1:9.

Druhá hokejová liga, skupina Západ, 7. kolo

HC Wikov Hronov – HC Stadion Vrchlabí 1:9

Domácím hokejistům před slušnou návštěvou absolutně nevyšel vstup do zápasu. Už po necelých dvou minutách fauloval Jakub Veselý a Vrchlabským na využití přesilové hry stačilo pouhých 50 vteřin. Po vyšachování hronovské obrany pálil z dobré pozice Chalupa a Tichým vyražený kotouč usměrnil za záda domácího brankáře Moník – 0:1.

Hokejová Liga mistrů, skupina G: Hradec Králové - Eisbären Berlín.
Hradec i s mladíky v sestavě rozstřílel Berlín a postupuje z prvního místa

Ve zbytku úvodní části hry si dvě přesilovky vyzkoušeli také domácí borci, skóre se však již neměnilo. Prostřední část nabídla hned třikrát společné tresty na obou stranách, v čase 28:50 ale za katr zamířil osamocený Bořuta a hosté znovu bleskově trestali. Tentokrát se po 44 sekundách prosadil nekompromisní Chrtek.

Wikov se nepoučil. Ani ne půl minuty po obdržené brance krosčekoval soupeřova útočníka Exner a Stadion do třetice neváhal početní výhodu využít, když se znovu prosadil Chrtek. Domácí byli na dně a ještě hůř jim bylo za další minutu, kdy obraně ujel Krsek a pohodlně zvýšil na 0:4.

Závěrečná minuta prostřední části hry sice nabídla snížení z hole Štrombacha, jak se však později ukázalo, šlo jen o čestný úspěch Hronova.

V poslední dvacetiminutovce si hosté ve Wikov aréně doslova otevřeli střelnici. Postupně se trefili v dalších přesilovkách dvakrát Chalupa, třetího gólu v zápase dosáhl ve 48. minutě Ondřej Chrtek, po něm přidali další branky Moník a obránce Kerekanič.

Konečně se dočkali. Vrchlabští hokejisté si pro úvodní vítězství sezony museli dojet pořádně daleko, o to delší ale byla radost z vítězství. Teď je čeká derby v Hronově.
Společně najeli přes tisíc kilometrů, bodovou sklizeň ale zaznamenal pouze jeden

Fakta – branky a nahrávky: 40. Štrombach (Hašlar) – 3. Moník (Chalupa, Chrtek), 30. Chrtek (Urban), 32. Chrtek (Perička, Chalupa), 33. Krsek (Tatar), 44. Chalupa (Urban, Perička), 46. Chalupa (Chrtek, Perička), 48. Chrtek (Moník), 55. Moník (Poppel), 58. Kerekanič (Krsek, Duchan). Rozhodčí: Battěk – Hofman, Řezníček. Vyloučení: 12:7. Využití: 0:5. Diváci: 380. Třetiny: 0:1, 1:3, 0:5.

HC Wikov Hronov: Tichý (Ševců) – Salnikov, Mikulec, Kozlov, Pavelka, Heligr, Exner, Amirov – Kubeček, Akhmetianov, Bořuta, Hašlar, Bondar, Putz, Jakub Veselý, Yailov, Subbotin, Štrombach. HC Stadion Vrchlabí: Krinwald (Vacek) – Boukal, Perička, Kerekanič, J. Kynčl, L. Vácha, P. Fiala, Štembera, Oborník – P. Urban, Chrtek, D. Chalupa – Jakub Tatar, Duchan, Krsek – F. Moník, T. Bláha, Poppel – A. Jirků, Šlaicher, A. Cerman.

Další výsledky 7. kola: Benátky nad Jizerou – Letňany 4:9, Příbram – Kobra Praha 5:0, Chomutov – Cheb 2:1, Ústí nad Labem – Jablonec nad Nisou 6:1, Písek – Tábor 2:5, Mostečtí Lvi – Klatovy 7:4, Řisuty – Děčín 2:3 po prodloužení.

Tabulka skupiny ZápadTabulka skupiny ZápadZdroj: denik.cz

Program 8. kola – sobota 17.00: Hronov – Tábor, Letňany – Příbram, Ústí nad Labem – Písek. 17.30: Chomutov – Benátky nad Jizerou. 18.00: Vrchlabí – Klatovy, Děčín – Kobra Praha, Jablonec nad Nisou – Cheb, Řisuty – Mostečtí Lvi.

Krajská liga Královéhradeckého kraje, 4. kolo

Nová Paka – Trutnov 6:5 (1:2, 1:2, 4:1)
Branky a nahrávky: 8. Najman (Kindyshev, Hnik), 32. Nevyhoštěný (Horyna, Hric), 44. Suvorov (Hnik), 57. Horyna (Kotyza, Hric), 58. Horyna (Bon), 59. Hnik (Bon, Kindyshev) – 17. Šimoníček (Mach), 20. Chytráček (Luštinec), 24. Luštinec (Janoušek, Chytráček), 36. Junek (Smékal), 59. Luštinec (Chytráček).

Nový Bydžov – Jaroměř 4:6 (0:4, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 30. Hlaváček (Novák), 42. Bezděk (Muška, Postolka), 46. Chára (Pilný, Matějíček), 51. Kubišta (Chára, Matějíček) – 4. Voňka (Jahelka), 11. Souček (Hájek, Voňka), 12. Teuber (Bujňák), 16. Háze (Teuber, Kašpar), 31. Hájek, 38. Háze (Kašpar, Teuber).

Náchod – Nové Město n. M. 3:8 (1:7, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Maršík (Matouš, Havrda), 27. Hynek, 38. Řezníček (Matouš, Havrda) – 2. Zámečník (Dufek), 3. Veselý, 9. Veselý (Reichmann, Dvořák), 13. Bucek, 16. Franc (Veselý, Reichmann), 16. Černý (Klust, Bucek), 19. Franc (Reichmann), 57. Dvořák (Reichmann).

Opočno – Třebechovice p. O. 5:13 (1:2, 1:4, 3:7)
Branky a nahrávky: 20. Dudadík (Burdych), 23. Petr (Dudadík, Čapek), 43. Dudadík, 45. Polej (TS), 45. Daňo (Petr) – 14. Veselý, 15. Jušta (Kostka, Drašnar), 21. Netušil (Jušta), 24. Javůrek, 27. Wolf (Jušta, Drašnar), 31. Netušil, 46. Jušta (Drašnar, Wolf), 51. Drašnar (Kostka, Wolf), 52. Hanousek (Menyhárt, Netušil), 53. Netušil (Menyhárt), 58. Drašnar (Jušta), 59. Netušil, 60. Drašnar (Jušta, Wolf).