TJ Spartak Nové Město nad Metují – HC Náchod  4:3 po nájezdech (2:0, 0:3, 1:0 – 0:0, 1:0). Zápas začal šancí Náchoda, když ve 45. sekundě prozkoušel Bieglovu pozornost ex-novoměstský Stehno. Domácí gólově udeřili prakticky ze své první šance na počátku 6. min., když Kodym přízemní ranou využil Maršovu přihrávku – 1:0. Na konci 9. min. hráli přesilovku po faulu Hudečka hosté, ale k vyrovnání početní výhoda nevedla. Ve 13. min. obdržela domácí hráčská lavice trest za příliš mnoho hráčů na ledě a náchodský Presse za faul. Při hře čtyř proti čtyřem se v polovině 14. min. parádně trefil Řehák –  2:0.
Do druhé části trenér Náchoda učinil korekce v sestavě, do hry se zapojil později dorazivší Janoušek a hned to bylo na hře Náchoda znát. Hostů bylo rázem plné hřiště a Biegl se měl co ohánět. V půli 26. min. byl vyloučen domácí Hejduk. Při přesilovce pálili Macháň i Šejnoha, skóre se ale neměnilo. Těsně před polovinou zápasu fauloval Dittrich a po minutě přesilovky se prosadil Šejnoha – 2:1. Na konci téže minuty přišel další faul domácích a na trestnou se poroučel Chmelík. Pak se do šance dostal Pánek, ale tato možnost k vyrovnání ještě nevedla. Zasloužené vyrovnání přišlo v čase 34:00, když Macháň využil nahrávku Stehna – 2:2. Rozjetí hosté v tlaku nepolevili a Petr ve 35. min. ještě na Biegla nevyzrál. To se podařilo až o půl minuty později Jurčovi, který dokončil krásnou kombinaci Hradeckého s kapitánem Škodou – 2:3. O chvíli později navíc Macháň trefil tyč domácí branky.
Do třetí třetiny vstoupili Náchodští šancí Janouška. Pak se šance střídaly před oběma brankami. Ve 48. min. se vážně zranil hostující Presse a musela přijít další korekce v sestavě. Ve 49. min. se do sebe pustili Marša a Hradecký, oba kohouti obdrželi dvojité tresty. Pak začal narůstat nápor domácích a v polovině 51. min. přišel nedovolený zákrok Pánka. Už se zdálo, že se Náchod ubrání, když Šnejdr v 53. min. využil nepřehlednou situaci v brankovišti Luňáka a srovnal na 3:3. V tento moment se Luňák vydal trestat neodpískaný faul na něho a obdržel trest za hrubost. Jeho prohřešek proti pravidlům šel odpykat Kosík. V půli 56. min. měli hosté šanci zápas rozhodnout po faulu Plíhala, ale nestalo se tak.
Následné prodloužení rozhodnutí nepřineslo a zisku bonusového bodu se muselo rozhodnout v samostatných nájezdech. V nich začal první sérii hostující Šejnoha, ale nedal. Stejně si počínal i domácí Šnejdr. Ve druhé sérii neproměnil Petr a Luňák vychytal novoměstského kapitána Ježka. Pak Janoušek střelou za nohou na Biegla gólový recept nenašel a jediný, kdo se při nájezdech radoval, byl zkušený Kodym – 4:3. Dva body tak díky němu zůstaly v Novém Městě.
Václav Ježek, trenér Nového Města nad Metují: „Štastné vítězství, ve kterém jsme neudrželi dvoubrankové vedení."
Ludvík Berger, trenér Náchoda: „V okresním derby se hrál vyrovnaný hokej. V první třetině byli herně lepší domácí, kteří to dokázali vyjádřit i brankově. V prostředním dějství se nám podařilo po korekturách v sestavě a s příchodem Janouška skóre obrátit ve svůj prospěch. Když soupeř ve třetí třetině vyrovnal při přesilovce a nerozhodlo se v prodloužení, přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich měl jediný silné nervy domácí Kodym a rozhodl o tom, že bonusový druhý bod zůstane v Novém Městě nad Metují."
Sestavy – Nové Město nad Metují:  Biegl – Hejduk, Marša, Dittrich, Hejduk, Plíhal –  Ježek, Kodym, Praus – Hudeček, Chmelík, Vlček – Řehák, Reichmann, Škoda – Junek, Dufek, Lukášek. Náchod: Luňák – Hendrich, Javůrek, Verner, Pánek, Pavlík, Kosík – Šejnoha, Leeder, Petr, Jurča –  Škoda, Presse, Macháň – Hradecký, Janoušek, Stehno

SK Třebechovice pod Orebem – HC Wikov Hronov 1:3 (1:0, 0:2, 0:1). Hronov letos poprvé začal na čtyři kompletní útoky. Žádná z formací se však nedokázala ohřát a vytvořit si potřebný tlak. Až v 10. min. přišla šance, která by stála za řeč. Smutného střelu však hronovský gólman Kudrna kryl. O minutu později střílel Klemenc ze tří metrů jen do brankáře, a tak šli do vedení domácí. Při vyloučení Táborského střílel od modré přes houštinu těl Loužecký a Kudrna puk zaregistroval až v síti – 1:0. V 15. min. mohl vyrovnat Hubáček, sám však netrefil těžký puk a do prázdné branky nedokázal doklepnout.
Druhou třetinu zahájil Hronov už jen na tři řady a hned si vytvořil převahu. Ve 24. min. kryl Lochman tři po sobě jdoucí dělovky Táborského, ve 27. min. v naprosté ložence Šafářovi přeskočil puk a z protiútoku v brejku dva na jednoho měl Hronov štěstí. Přesně v polovině zápasu nabil od mantinelu Vítek Hubáčkovi, a ten z první po ledě srovnal – 1:1. Tlak Hronova sílil, ve 33. min. pumelice Táborského od modré přes beka skončila v sítí Třebechovic – 1:2. Ve 37. min. hrál Hronov v oslabení, gól mohl dát Procházka, ale v brejku blafák přetáhl.
Závěrečná třetina byla ve znamení velkého tlaku domácích. Ve 42. min. Smutného střelu Kudrna s námahou vyrazil, o minutu později Hornyš ujel, ale domácí Lochman jeho pokus zlikvidoval. Vzápětí měl velkou příležitost hostující Bartoň, ale Lochmanova lapačka byla hbitá. V 51. min. zazdil loženku hronovský Šafář, o pět minut později si totéž zopakoval při ještě větší šanci. Domácí pořád zlobili a gól visel ve vzduchu, zcela jasnou šanci však neměli. V 57. min. byl už domácí strážce svatyně překonán, ale střelu Vítka zastavila tyč. Minutu před sirénou se domácí odhodlali k power-play. Táborský ale našel na druhé modré našlápnutého Vítka, a ten si do prázdné klece pohodlně zvýšil svůj seznam skalpů – 1:3.
Sestava Hronova: Kudrna –  Borůvka, Hornyš, Matějček, Suk, Mlateček, Táborský, John – Růta, Hubáček, Vítek – Bartoň, Ma. Franců, Procházka – Mi. Franců, Šafář, Klemenc – Kubeček, Picka, Rojšl.

HC BAK Trutnov – HC Jaroměř 5:3 (2:1, 0:1, 3:1). V první pětiminutovce domácí nevyužili přesilovku a na dostřel Vacka se téměř nedostali. Totožně dopadla i přesilovka další, když byl vyloučen Dostál a od modré si jaroměřský gólman pohlídal nahození Poula. Domácí tak udeřili chvilku po přesilovce a Zítka otevřel skóre střelou po ledě přesně k tyči. V 11. min. se prodral do první šance Jaroměře Hamáček, Škop však chytil. Zato Merkl ho ve 13. min. překvapil dokonale a bylo srovnáno – 1:1. Jaroměř ožila a vzápětí měl druhý gól na hokejce Podzimek. V 15. min. dosáhli domácí velice sporného gólu, kterému předcházel faul ve středním pásmu. Rozhodčí byl ale neoblomný. Gól z hole Chytráčka při vyjetí Vacka padl do prázdné branky – 2:1.
Do druhé třetiny nastoupil Trutnov náporem, avšak z gólu se radovali hosté, jmenovitě Kotrč – 2:2. Série vyloučení vyústila v přesilovku Jaroměře čtyři na tři. Po kombinaci Hamáčka s Novotným měli Trutnováci štěstí, že puk jaroměřskému útočníkovi přeskočil přes hokejku. Ve 35. min. chytil  do lapačky Vacek střelu Antonína. V závěru třetiny Trutnov vyloučení Kotrče nevyužil a navíc byl ještě po návratu z trestné lavice jaroměřský obránce faulován Antonínem
Ve 43. min. domácí Vondřejc způsobil po své akci na Vackovi valnou hromadu, jaroměřský gólman ale puk za svá záda nepustil. Vzápětí za dva totožné fauly vyloučil rozhodčí pouze zákrok hostujícího Ježíka. Vacek jednu střelu kryl s pořádnou dávkou štěstí, při té další mu puk vypadl z výstroje a Chytráček poslal Trutnov do vedení – 3:2. Díky další přesilovce za zákrok Křepinského na Antonína si připsal Vacek další úspěšné zákroky. Jaroměři čas na vyrovnání utíkal velice rychle. V 54. min. vytáhl lapačkou Vacek puk směřující do šibenice své branky. O minutu později byl už bezmocný a do odkryté branky využili domácí i další přesilovku – 4:2. Konec nadějí na možnou korekci výsledku vzala další vyloučení Vejmana a po něm Merkla. Přesto diváci ještě drama viděli.  V přesilovce pět na tři mířili domácí do tyče. Po návratu Vejmana z trestné jel na Škopa ze strany Hamáček, ale nedal. Minutu a půl před koncem si hosté vzali oddechový čas, po něm Vacek usedl na lavici a hrálo se  v šesti v poli. Za osm vteřin se šestice radoval z gólu na 4:3, 12,5 vteřiny před koncem měl na hokejce vyrovnání Svoboda, jenže nedal. Necelé dvě sekundy před koncem tak pečetil na konečných 5:3 domácí Luštinec.
Josef Veselý, vedoucí mužstva Jaroměře: „V některých zápasech byla na hráčích vidět odevzdanost, což se v tomto souboji rozhodně říci nedá. Přesto jsme odešli poraženi a nedokázali jsme využít faktu, že Trutnov v tomto zápase nepodal nikterak výjimečný výkon favorita soutěže."
Sestava Jaroměře: Vacek – Koblížek, Ježík, Bujňák, Dostál, Kotrč, Merkl – Podzimek, Novotný, Hamáček – Vejman, Karel, Světlík – Svoboda, Křepinský, Krause. (jk, mš, jv, mr)