Souboj Davida s Goliášem nabídl duel 9. kola druhé hokejové ligy Západ. Na led v tabulce posledního Hronova dorazil vedoucí tým soutěže Příbram a před 233 diváky byli hosté pochopitelně jednoznačným favoritem. Svou úlohu také potvrdili.

II. liga Západ - 9. kolo

Hronov - Příbram 1:5

Zkušení hosté od úvodního buly prokazovali v Hronově své kvality, k otevření skóre jim ale nepomohla ani jedna ze dvou přesilovek. To naopak Bačkovský měl na druhé straně obrovskou příležitost, mířil však pouze do výstroje gólmana Jirouška.

Vrchlabský kapitán Patrik Urban právě kontroluje puk po střele spoluhráče Jakuba Hladíka, jenž v páté minutě otevřel skóre zápasu proti Písku.
Nepříjemná šňůra porážek přetržena. Proti Písku rozhodla výborná první třetina

V 16. minutě šli poprvé do početní výhody domácí a hned z toho byla šance Vaňkovského. Ten ale neuspěl, zanedlouho ujeli v oslabení hosté a Bednařík propasíroval puk za záda brankáře Tichého - 0:1.

Hokejisté HC Wikov HronovHokejisté HC Wikov HronovZdroj: Zdeněk ŠulcTaké v prostřední části byli blíže gólu Středočeši, obrana v čele s Tichým však odolávala. O to větší škoda pokaženého závěru druhé třetiny. V něm totiž dostali až příliš prostoru Hasman s Koldou a oba jej dokázali využít ke vstřelení dalších branek.

V závěrečné periodě nejprve přidal příbramskou pojistku Bednařík, aby o 59 vteřin později zaznamenal čestný úspěch Wikova Murazin. Dostatečně brzy před koncem duelu to pak domácí zkusili i v šesti proti čtyřem, ujel jim však Kolda a v čase 57:24 upravil stav zápasu na konečných 1:5.

Hronovští tak zaznamenali párou porážku v řadě, nutno ale zmínit výrazně náročný los posledních kol (Tábor, Chomutov, Ústí nad Labem, Příbram). V dalších kolech čekají Východočeši rozhodně hratelnější soupeři, tím nejbližším budou týmy Benátek nad Jizerou a pražské Kobry.

Hokejisté Nového Města nad Metují měli v utkání proti Dvoru Králové nad Labem spoustu důvodů k úsměvu. Duel vyhráli jednoznačně 8:1.
Bruslaře v čele tabulky střídá Hlinsko. Osmé dějství vyšlo lépe hostujícím týmům

Fakta - branky a nahrávky: 53. Murtazin (Przybyla) – 18. Bednařík (Jelínek), 38. Hasman (Kolda, Havlín), 40. Kolda (Hasman, Bednařík), 52. Bednařík (Krejčí, Hasman), 58. Kolda (Hasman). Rozhodčí: Zeliska – Žídek, Hájková. Bez využití. V oslabení: 0:2. Diváci: 233. Třetiny: 0:1, 0:2, 1:2.

HC Wikov Hronov: J. Tichý (Malychin) – Kopecký, Voňka, Vermeulen, Rubáček, Babrusev, Ondruš – Štrombach, Vaňkovský, Popitič – Voděracký, Przybyla, Řezáč – Murtazin, Bačkovský, Kocián – Lederer, Hájek. HC Baník Příbram: Jiroušek (Šorf) – Havelka, Saňa, Havlín, Jelínek, Rajgl, Krejčí, Patzelt – Bečvář, Kolda, Pětník – Hasman, Mařík, Gengel – Pinkas, Bednařík, Furch.

Další výsledky 9. kola: Ústí nad Labem - Tábor 2:1pp, Vrchlabí - Písek 5:2, Letňany - Mostečtí Lvi 4:3sn, Kralupy nad Vltavou - Chomutov 1:4, Děčín - Cheb 3:2, Benátky nad Jizerou - Řisuty 6:0.

15. Hronov 8 1 0 0 7 22:45 3

Program 10. kola - středa 18.00: Kobra Praha - Vrchlabí, Benátky nad Jizerou - Hronov, Chomutov - Písek, Tábor - Řisuty, Letňany - Děčín, Ústí nad Labem - Kralupy nad Vltavou. 18.30: Příbram - Mostečtí Lvi.