Po úterním výroku Výkonného výboru Krajského svazu ledního hokeje o definitivním odebrání tří bodů Náchodu z derby s Hronovem už ve středu prakticky o nic nešlo, šestice byla totiž známá, a tak se hrálo pouze o lepší umístění či důležité body, které se jednotlivým týmům počítají ze vzájemných utkání.

HC Wikov Hronov – SK Třebechovice pod Orebem 8:5 (2:2, 3:0, 3:3). V posledním utkání základní skupiny nastoupil Hronov bez několika opor, ale s novým gólmanem Bieglem z Opočna.

A umění nového brankáře hosté hned vyzkoušeli, když loženku Kosiny strážce svatyně Hronova skvěle zlikvidoval. V 9. min. byl vyloučen třebechovický Smutný, ale udeřilo na druhé straně. Z oslabení ujela dvojice hostí a Branda střelou pod víko poslal hosty do vedení – 0:1. V 11. min. Třebechovice ubránily vyloučení, ale v okamžiku, kdy vyloučený Mareček skákal na led, Hubáček zpoza branky nabil Šakarovovi a ten srovnal – 1:1. O dvacet sekund později nejhezčí akce domácích po ose Smolík, Franců, Fišer na jeden dotek byla zakončena střelou do prázdné branky – 2:1. Hrál se oboustranně rychlý hokej, šance stíhala šanci, největší měl Kozák, ale zazvonil jen o tyč. V 17. min. byl vyloučen Suchý a opět v oslabení ujela dvojice Branda – Střítezský a poledně jmenovaný srovnal na 2:2. Na konci třetiny byl vyloučen hostující Suchý a za protesty dostal ještě desetiminutový trest.

Ve 24. min. i hosté nastřelil tyč a když domácí obrana nechala odjet hned dva hráče na osamoceného Biegla, musel domácí gólman vytáhnout další vynikající zákrok. Útočná činnost Hronova zcela jasně převyšovala činnost obrannou, a to dokázal Martin Franců, který předložil lahůdkovou náhru Fišerovi a ten mezi nohy gólmana Petrů skóroval – 3:2. Při vyloučení Kozáka měl velkou šanci Branda, ale Biegl kryl. Vzápětí prošel hostující Suchý, ale trefil jen spojnici tyče a břevna. I další branka padla v oslabení, to když při vyloučení Finka ujel Hubáček a cizelérsky poslal puk po ledě mezi betony brankáře – 4:2. Byl to stý gól Hronova v soutěži a střelec musí něco poplatit v kabině. Poté hráli Třebechovičtí dvojnásobnou přesilovku, měli šance, ale Biegl byl skvělý. Ve 46. min. boxerská vložka Mlatečka s Brandou byla oceněna neobvyklým trestem pro hostujícího borce 2+2+2 min. a přesilovku Hronov využil. Fišer si pohrál s obranou hostí a pro Hubáčka již nebyl problém zasunout puk do prázdné klece – 5:2.

Hosté hned v nástupu do třetí části po přečíslení dva na jednoho snížili Rejzkem na 5:3 a nevzdávali se. Brejk mladšího z bratrů Franců byl zmařen faulem obránce, ale ve 46. min. znovu při přesilovce Fišer objel branku a střelou odraženou od gólmana Petrů zvýšil na 6:3. V brance se nechal Petrů vystřídat Lochmanem. Vzápětí nový gólman vyřešil loženku Kozáka, ale o dvě minuty později již nestačil na namlsaného Fišera, který byl po zranění při chuti a opět tečovanou střelou zvýšil již na 7:3 a uzavřel svůj hattrick. V 54. min. v přesilovce Smolík po náhře obránce Borůvky zvyšoval na 8:3 a domácí fandové se dožadovali desítky. Otevřené obrany však bojující hosté využili v 55. min. Smutným a v předposlední minutě při přesilovce ještě Dušánkem – 8:5.

Hronov dosáhl historického úspěchu, na vítězství v základní části I. KL nikdy nedosáhl, navíc 37 získaných bodů je rovněž rekordem.

Radek Měsíček, trenér Hronova: „Utkání jsme rozhodli ve druhé třetině, trochu jsme měli problémy s obranou, ale nový gólman Biegl nás podržel. Rychlé a bojovné utkání se muselo líbit. S vítězstvím v základní části jsme velice spokojeni.“

Sestava Hronova: Biegl – Hornyš, Borůvka – Mlateček, Fink – Šakarov, Hubáček, Kozák – Smolík, Fišer, Martin Franců – Ansorge, Perutek, Michal Franců.

BK Nová Paka – HC Jaroměř 5:8 (2:2, 3:3, 0:3). Domácí měli raketový nástup, Šebek projel mezi jaroměřskými obránci a po půl minutě hry nedal Ježkovi šanci – 1:0. Hosté hráli po sobě dvě přesilovky, bezúčelně a navíc tu druhou zkrátil svým faulem Karel. Paka dokázala svoji krátkou přesilovku využít, proti Šebkově střele byl Ježek opět bezmocný – 0:2. V 11. min. se konečně ke slovu dostala i Jaroměř, Krause střelou do šibenice snížil na 1:2. V čase 15:40 po souboji v rohu kluziště mezi Jiráskem a domácím Lepkou se šel novopacký hráč po trestu ve hře za kopnutí svléknout a Jirásek usedl s dvouminutovým trestem na trestnou lavici. V poslední minutě první části kotouč poskakoval na brankovišti domácí branky. Gól však padl až deset vteřin před sirénou z hokejky Ma. Svobody – 2:2.

Hned v první minutě hry ve druhé třetině se trefil podruhé Krause a Jaroměř šla do vedení – 2:3. Ve 24. min. měl Ježek štěstí, když ho tečovaný kotouč trefil v jeho protipohybu. V čase 27:23 dostal domácí trenér trest do konce utkání za urážky rozhodčího. V čase 28:00 srazil Ježík domácího hráče a na ledě vznikly bitky a emoce, do kterých se zapojil zbytečně i Dostál. Pro oba obránce Jaroměře tak utkání skončilo s vysokými tresty, stejně tak i pro dva domácí hráče. Když se začalo hrát, měli domácí k dispozici pětiminutovou přesilovku, po zákroku Kotrče měli výhodu dvojnásobnou a využili toho nejprve k vyrovnání a vzápětí strhli vedení hattrickovým střelcem Šebkem na svoji stranu. Hosté reagovali oddechovým časem a do branky nastoupil Ro. Svoboda. Těsně s koncem pětiminutového trestu se trefili domácí potřetí v této přesilovce a zvýšili na 5:3. Jaroměř se dostala zpět do hry díky kontaktnímu gólu Rudolfského, který tak využil přesilovku ve 35. minutě. O dvě minuty později v nájezdu dva na jednoho to vzal na sebe hostující Novotný a bylo opět srovnáno – 5:5.

Do vedení dostal Jaroměř po přestávce Křepinský. O minutu později od dalšího gólu domácí zachránila tyč a na druhé straně Jaroměř od vyrovnání nemotornost domácího hráče, který netrefil prázdnou branku. Ve 46. min. navýšil náskok Jaroměře na dva góly Rudolfský, Petr Krause měl na hokejce třetí gól, branku však přestřelil. A tak hattricku dosáhl alespoň v počtu vyloučení. Když k němu přisedl v 53. min. Merkl, byla z toho dvojnásobná přesilovka minutu a čtrnáct vteřin. Jaroměř ji ale zodpovědně ubránila. A naopak svoji přesilovku dokázala v 57. min. využít Novotným – 5:8. V poslední minutě jel sám Rudolfský na brankáře, ale po jeho blafáku kotouč skončil v lapačce brankáře.

Josef Veselý, vedoucí mužstva Jaroměře: „Bojovalo se o důležité body do finálové skupiny, sestavu jsme doplňovali po první třetině o Vejmana a Dostála. Ten však doplatil na zcela zbytečné emoce, které vyústily ve 28. minutě v šarvátku, a tak si zahrál pouze osm minut. Skóre se vyvíjelo jako na houpačce. V poslední třetině jsme projevili více zkušeností, za což jsme si do tabulky připsali tři body. Se stejným soupeřem se utkáme také v neděli 19. prosince v Jaroměři, ale pozor – díky turnaji je začátek o hodinu posunut, tedy nezvykle na 18. hodinu!“

Sestava Jaroměře: Ježek (32. Svoboda) – Kotrč, Ježík – Koblížek, Merkl – Synek, Křepinský, Krause – Ma. Svoboda, Novotný, Pekárek – Jirásek, Karel, Rudolfský – Dostál, Vejman, Kocián.

Stadion Nový Bydžov - HC Náchod 2:3 (1:2, 1:0, 0:1). Už v úvodní minutě zahrozil hostující Jurča. Ve 4. min. byl vyloučen Šotola, Náchod oslabení přestál. V 6. min. si po vyloučení Louženského zahráli přesilovku také hosté, též bez gólového efektu. V úvodu 11. min. přesně zamířil domácí Hlavatý a Náchod prohrával 0:1. V úvodu 14. min. nastřelil Jurča pouze břevno Balažíkovy branky, puk si však vzápětí zpracoval Škoda a vyrovnal na 1:1. Po půl minutě se parádně trefil Komárek a hosté vedli 2:1.

V úvodu druhé části hosté přečkali oslabení, ve 27. min. ale domácí přece jen udeřili, když se z brankoviště prosadil Červený – 2:2. Ve 29. min. byl vyloučen hostující Jurča a za protesty obdržel navíc 10 min. OT, menší trest šel odpykat Drašnar. V půli 31. min. po faulu Kloze se neprosadili Drašnar s Komárkem, rána Komárka cinkla o břevno.

V úvodu třetí třetiny od modré před domácího Balažíka nahodil černý projektil Šotola a Verner tečí strhl vedení na stranu Náchoda – 2:3. Ve 48. min. měl jít na trestnou domácí Vaníček, ale nechtělo se mu a tak obdržel 10 min. OT, v protestech pokračoval nadále a musel předčasně pod sprchy. Pět minut před koncem řádné hrací doby trefil hostující Komárek opět břevno, o chvíli později jeho spoluhráč Verner levou tyč. V závěru hosté vedení uhájili i při vyloučení Šotoly.

Aleš Hynek, manažer mužstva Náchoda: „Po kontroverzním rozhodnutí výkonného výboru o naší diskvalifikaci a nastalou marodkou jsme do Bydžova odjížděli s deseti hráči. Vítězství sice už nic neřeší, ale za předvedený výkon si desítka hráčů pochvalu zaslouží.“

Sestava Náchoda: Navrátil – Chudý, Kosík – Novák, Šotola – Drašnar, Pišta, Komárek – Verner, Škoda, Jurča. (mš, jv, jk)