Do nich se z regionálního trojlístku zapojila pouze Jaroměř, která v pátečním třetím rozhodujícím čtvrtfinálovém zápase udolala Náchod.

Kromě Náchoda skončila v pátek sezona také pro hokejisty Hronova, kteří podlehli rovněž ve třetím rozhodujícím čtvrtfinálovém zápase Novému Bydžovu.

K po základní části jistým semifinalistům, tedy Jičínu a Třebechovicím, se tak v pátek přidaly Jaroměř a Nový Bydžov.

Semifinálovým soupeřem Jaroměře jsou Třebechovice, které skončily po základní části druhé, Jaroměř pak třetí. I díky tomu se první utkání série hrálo na ledě Třebechovic.

Třebechovice – Jaroměř 2:1 v prodloužení

A utkání to bylo především oboustranně zezadu opatrné, obě mužstva si rovněž dávala pozor na zbytečné fauly, a tak se na úvodní branku čekalo více než deset minut. Do třetinového náskoku 1:O poslal hosty z Jaroměře Světlík.

Ve druhé části si museli domácí počkat na vyrovnávací trefu téměř osm minut, to dobrou práci Bartoně s Hubáčkem gólově zužitkoval Šeda.

Těsně za polovinou zápasu dostali hostující hokejisté první výhodu početní převahy, Mišincův faul kolenem však nepotrestali.

Šanci otočit zápas na svou stranu dostaly Třebechovice zkraje třetí třetiny, kdy byl za zdržování hry vyloučen hostující Ježík, ale ani domácím se v početní výhodě nevedlo. V polovině třetí třetiny se dvakrát krátce po sobě nechal vyloučit domácí J. Drašnar, jenže nabídnutými příležitostmi hosté opět pohrdli.

Zápas tak dospěl do prodloužení, v němž se odehrálo necelých šest minut. To Bartoň nabil Wolfovi, který vystřelil domácím první semifinálovou výhru. Odveta je na programu ve středu od 18 hodin v Jaroměři.

Obě semifinálové série se už hrají na tři vítězná utkání, to třetí je v plánu v pátek 23. února, dalšími případnými termíny jsou neděle 25. a středa 28. února.

Spartakovci si vezou dva důležité barážové body  

K druhému utkání Baráže o účast v příštím ročníku krajské ligy cestovali hokejisté novoměstského Spartaku na led Trutnova. 

Trutnov B – N. Město 1:2 SN (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0, 0:1)

A trutnovská rezerva šla také v začátku 17. minuty do vedení, když se prosadil Tatar – 1:0. Hubený náskok drželi Trutnovští až do závěru druhého dějství, kdy za hosty srovnával Reichmann. Stav 1:1 nakonec vydržel až do třetího klaksonu ukončujícího normální hrací dobu.

Rozuzlení nepřineslo ani prodloužení, a tak musely o vítězi rozhodnout samostatné nájezdy.

Jako první se rozjel domácí Tatar, ale nedal. Podobně se však (ne)vedlo novoměstskému Dufkovi. Ve druhé penaltové sérii selhal domácí Patzelt, novoměstský Emmer ale proměnil. Třetí série pak přinesla selhání obou střelců – domácího Rychlovského i hostujícího Chmelaře. Ve čtvrté sérii nevyzrál na novoměstského brankáře Baudyš a rozhodnutí měl na holi novoměstský Řezníček, jenž nezaváhal a zajistil tak hostům z Nového Města druhý bonusový bod – 1:2.