Jako předstupeň očekávaného vstupu podnikatele Petra Dědka do pardubického hokejového klubu se jeví nová dohoda na trase Pardubice - Vrchlabí. Dva východočeské kluby budou od nového ročníku úzce spolupracovat.

Dynamo se v uplynulé sezoně zachránilo v nejvyšší soutěži. HC Stadion Vrchlabí si zase ve druhé lize zajistil postup, a to i díky spolupráci s dalším klubem z východu Čech - Mountfieldem HK. Nyní se hokejová mapa v regionu opět mění. S Vrchlabím se dohodly Pardubice.

Výchova nadějných mladých hokejistů a možnost dát některým hráčům A-týmu pravidelné zápasové vytížení - to jsou hlavní body, o které se má spolupráce opřít.

„Jsme velice rádi, že jsme našli partnerský tým v první lize, který nám pomůže s výchovou i se zápasovým vytížením některých našich hokejistů,“ uvedl Dušan Salfický, člen představenstva pardubického Dynama.

DD Elektromont aréna bude od podzimu hostit zápasy Chance ligy. Přijede i Jaromír Jágr?
Rozhodnuto. Vrchlabský hokej je po devíti letech zase prvoligový

Podobné spojení některé extraligové kluby využívají. V Pardubicích ovšem řadu let chybělo. Dynamo posílalo své hráče do nižší soutěže, ale partnerský tým scházel. Loni v srpnu se sice Pardubice dohodly s Kadaní, ale spolupráce dlouho nevydržela.

„Teď to bude jednodušší, tento mezistupeň nám řadu věcí ulehčí. Dohoda s Vrchlabím nám dává obrovské možnosti a je na obou klubech, jak ji využijeme,“ dodal Salfický.

Kluby věří, že půjde o dlouhodobou spolupráci. Partnerství nahrává fakt, že budoucí spolumajitel Dynama Petr Dědek se dříve angažoval právě ve Vrchlabí.

Na sever Pardubice vysílají i „svého“ trenéra. Na hokejisty Dynama má přímo ve Vrchlabí dohlížet bývalý pardubický obránce Jiří Malinský, naposledy kouč Dvora Králové nad Labem.

Propojí se dvě hokejové bašty

Kladné ohlasy má nová dohoda také v bráně Krkonoš. Leckterý hokejový fanoušek si vybaví prvoligovou minulost klubu a časy, kdy se ve vrchlabském dresu proháněli tehdejší mladíci Robert Kousal či Lukáš Radil. Oba to posléze dotáhli do nároďáku.

Majitel klubu Vasil Teodoridis přihlásí HC Rodos do další sezony.
Na břehu Labe se bude druhá hokejová liga hrát také v další sezoně

„Domnívám se, že toto partnerství může být opravdu velice plodné. Propojí se jím dvě tradiční východočeské hokejové bašty, které každá na svojí úrovni patří ke špičkám v divácké návštěvnosti,“ naznačuje v komentáři sportovní manažer Stadionu Jiří Jakubec.

Také on se na spolupráci obou na východě Čech zvučných hokejových značek těší.

„Očekáváme silného extraligového partnera, který bude své mladé perspektivní hráče, případně hráče, pro které nemá dostatečné využití, posílat k nám. Budeme se snažit dělat hokej kvalitně, nechceme být čistokrevným záložním týmem. Naší ambicí je bojovat o play off a rozvíjet pardubické talenty, které budeme mít k dispozici,“ dodal Jakubec.

Jednání obou klubů se zúčastnili na straně Dynama místopředseda představenstva Ondřej Heřman, člen představenstva Dušan Salfický, hlavní trenér A týmu Milan Razým se svými asistenty Michalem Mikeskou, Petrem Čáslavou a Romanem Višňákem. Doplnil je šéftrenér pardubické Akademie ČSLH Richard Král. Za HC Stadion Vrchlabí do Enteria arény dorazili jeho majitel Aleš Cerman, sportovní manažer klubu Jiří Jakubec a trenér A mužstva Václav Baďouček. Na snímku druhý zprava pak jeho nový asistent Jiří Malinský.

Hokejisté Dvora Králové porazili rivala z Trutnova poosmé v řadě. Ale tentokrát se na tři body pořádně nadřeli.
Polovina. Varianta se šesti padla, II. ligu bude hrát (snad) „jen“ trio