Repríza loňského finále přinesla jen jeden gól

Náchodsko – Dalším kolem pokračovala v neděli hokejová Krajská liga mužů, úvodní kolo už má za sebou také mužská Krajská soutěž.

20.10.2015

Ilustrační fotoFoto: Petr Kraus

KRAJSKÁ LIGA

HC Jaroměř – HC Náchod 0:1 po prodl. (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1). Na jedinou branku prestižního derby, navíc souboje loňských finalistů soutěže, se čekalo až do nastaveného času.

V něm dobře hrající Stehno našel Pánka, který od modré nahodil kotouč na Navrátilovu branku a Macháň tečoval jeho ránu mimo dosah domácího gólmana – 0:1. „Byl to takový klasický zápas o jednom gólu. Obě mužstva hrála velmi disciplinovaně, a tak moc šancí ke vstřelení branek nebylo. A to něco málo pochytali výborní gólmani, což ale neznamená, že se nebylo na co dívat," říkal v po-zápasovém hodnocení domácí trenér Pavel Biegl.

„Domácí byli v první třetině velice dobře organizovaní a dobře napadali naši rozehrávku. Nebyli jsme schopni se udržet na kotouči a na to nejsme zvyklí. To nám dělalo největší problémy," rozebírá už průběh utkání hostující hrdina, brankář Filip Luňák.

„Ve třetí třetině Náchodu viditelně docházely síly a my ho přehrávali. Tam jsme měli rozhodnout. Třeba v přesilovce pět na tři. Bohužel sudí nám neuznal, dle mého názoru, regulérní gól. Náš hráč sice ležel v době vstřelení gólu v brankovišti, ale tam se ocitl v důsledku zákroku bránícího hráče… Takhle máme bod jenom jeden a ne tři," mrzí jaroměřského trenéra Biegla. Jeho slova potvrzuje i náchodský gólman Luňák. „Na třetí třetinu už v naší obraně nezbylo moc sil, navíc jsme byli často v oslabení. Hráli jsme třetí zápas bez třech kompletních obran," vidí hlavní příčinu v rychlém úbytku sil náchodský gólman. Ten po středeční výhře 3:0 nad novoměstským Spartakem udržel čisté konto i v Jaroměři. „Druhé čisté konto v řadě jsme udrželi týmovou hrou," zdůrazňuje součinnost defenzivy i ofenzivy brankář Filip Luňák.

Sestavy – Jaroměř: Navrátil – Bujňák, Vaňek, Kotrč, Ježík, Růta, Merkl – Kocián, Karel, Světlík – Vejman, Křepinský, Hamáček – Čtvrtečka, Bečka, Kukal – Hlavnička, Všetečka, Hofman. Náchod: Luňák – Plíhal, Verner, Kosík, Pánek, Srba – Stehno, Macháň, Havrda – Ježek, Kodym, Valášek – Vondřejc, Škoda, Zeman.

Spartak Nové Město nad Metují – Stadion Nový Bydžov 1:3 (1:1, 0:1, 0:1). Po středečním prohraném derby v Náchodě potřebovali Spartakovci už konečně bodovat.

Po necelý pěti minutách dostávají hosté početní výhodu, Prausův krosček ale netrestají. Nový Bydžov se však přece jen dočkal. V začínající 8. min. ho dostává do vedení Němec – 0:1. K vyrovnání pak vedla souhra dvou ještě vloni náchodských spoluhráčů, Petrovi nabil Šejnoha a je srovnáno – 1:1. V závěru úvodního dějství došlo ještě na vzájemnou potyčku domácího Dostála s hostujícím Němcem.

Také prostřední dějství se neslo hlavně v duchu vyloučení na obou stranách, stav se ale mění až v závěru třetiny, kdy se při hře čtyř proti čtyřem prosazuje hostující Válek – 1:2.

Studenou sprchou pak je pro domácí vstup do třetí třetiny. Už po 45 vteřinách totiž dává třetí gól Nového Bydžova Muras – 1:3. Přestože dostala obě mužstva ve zbytku třetí třetiny možnost dalších početních výhod, stav se už nezměnil.

Milan Havrda, trenér N. Města: „Herně už to začíná být lepší, ale stále se neuvěřitelně trápíme v koncovce. Na tom musíme zapracovat."

Sestava N. Města: Biegl – Dostál, Škoda, Dufek, Reichmann, Jičínský, Souček – Šejnoha, Hrabica, Petr – Vlček, Bureš, Zelinger – Marek, Šimončič, Praus.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ MUŽŮ

HC Hronov – Třebechovice pod Orebem B 12:1 (2:1, 7:0, 3:0). V prvním mistrovském utkání Krajské soutěže přivítal Hronov na svém ledě béčko Třebechovic.

Prvních pět minut se hrálo ve třetině hostí, ze sevření však ujel Erban a první střelou na branku otevřel skóre utkání – 0:1.V 7. min. vyrovnal Glos a v 18. min. Fišer po nájezdu z křídla poslal Hronov do vedení 2:1.

V nástupu do prostřední třetiny Podzimek a Vítek posunuli skóre již na 4:1 a hosté zcela odpadli. Ve 27. min. Glos zblízka trefil okno a o minutu později Vítek pod víko zvyšoval už na 6:1. Hostující gólman Novotný přenechal své místo Pokšteflovi, ale ten byl v kleci sotva pět sekund a už lovil puk ze sítě po střele Jurči – 7:1. Minutu před sirénou sám faulovaný Daňo střílí z trestného střílení jen do tyče, vzápětí však Dudadík tečuje do sítě střelu Exnera od modré. Ruský blafák Pahuláka pak uzavírá třetinu na 9:1.

Poslední třetina se hrála prakticky jen ve třetině hostí, kteří ze sevření ujeli jen několikrát, Mahdal v brance Hronova byl však spolehlivý. Ve 41. min. golfák Dudadíka znamenal prémiovou desítku, pak byl vyloučen do konce zápasu za vražení zezadu domácí Luštinec, ale v oslabení ujel Fišer a jeho blafák posouvá ukazatel na 11:1. Dvě minuty před sirénou uzavírá Rojšl v přesilovce na konečných 12:1.

Sestava Hronova: Mahdal – Daňo, Teuner, Luštinec, Mlateček, Podzimek – Jurča, Pahulák, Vítek – Glos, Fišer, Dudadík – Exner, Knížek, Rojšl. (jk, mr, mš)

20.10.2015 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 16 000 Kč Číšníci a servírky ROZNÁŠENÍ JÍDLA, OBSLUHA HOSTŮ V JÍDELNĚ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Přijmeme pracovníka/ pracovnici na roznášení jídla v jídelně klientů. Prostírání stolů, servírování připravených pokrmů v malé jídelně. Rádi Vás na tuto práci zaškolíme. Požadujeme příjemné vystupování, slušné chování, čistotnost. Zdravotní průkaz pracovníka v potravinářství podmínkou. Pracovní doba nerovnoměrně rozvržená PO až NE, 40 hod. týdně, dle rozpisu směn. Nabízíme zázemí prosperující společnosti, zajímavou práci s lidmi v příjemném prostředí, dotované závodní stravování, týden dovolené navíc a další bonusy.. Pracoviště: Lázně 1897, s.r.o., Lázně, č.p. 100, 552 11 Velichovky. Informace: Zdeňka Pasáková, +420 727 964 087. Zdravotnictví - Zdravotnictví Sanitář, sanitářka, zdravotnický 15 130 Kč Sanitáři SANITÁŘ / SANITÁŘKA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15130 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Pracovní poměr na dobu neurčitou, nástup možný ihned, turnusové služby., Místo je vhodné i pro absolventy/-ky., Požadavky: pozitivní přístup a vztah k pacientům, zkušenosti ze zdravotnictví nebo sociálních služeb výhodou, sanitářský kurz výhodou., Zaměstnavatel nabízí: dobré mzdové podmínky, příspěvek na stravu, zaměstnanecké benefity.. Pracoviště: Oblastní nemocnice náchod a.s., Purkyňova, č.p. 446, 547 01 Náchod 1. Informace: Jana Hotmarová, +420 702 017 645,+420 491 601 394. Výroba - Výroba Montážní dělník 16 000 Kč Montážní dělníci elektrických a energetických zařízení ELEKTROMECHANIK/-ČKA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 15. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení. Hrubá měsíční mzda po zaučení 19.000,- Kč. Nástup možný ihned. Zaměstnání vhodné i pro absolventy. , Náplň práce: montážní práce a navíjení, jemná ruční práce., Požadavky: manuální zručnost, pracovitost., Zaměstnavatel nabízí: 1 týden dovolené navíc, stravenky., Kontakt e-mailem: personalistika@atas.cz. Pracoviště: Atas elektromotory náchod a.s. - závod velké poříčí, Žďárecká, č.p. 199, 549 32 Velké Poříčí. Informace: Tereza Peterková, +420 491 446 494,604 527 636. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 18 000 Kč Prodavači potravinářského zboží PRODAVAČ/-KA. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Pracovní poměr na dobu neurčitou, dvousměnný provoz. Nástup možný ihned. Pozice je vhodná i pro absolventy/-ky. , , Náplň práce: příprava zboží k prodeji, prodej a nabídka zboží, obsluha zákazníků, spolupráce s vedením prodejny., , Požadavky: příjemné vystupování, samostatnost, spolehlivost, flexibilita, potravinářský průkaz, základní znalost práce na PC, výhodou praxe v obchodě. , , Zaměstnavatel nabízí: stravenky v hodnotě 70,- Kč, bonusy, dlouhodobou perspektivu v prosperující společnosti, možnost profesního růstu, vstupní zaškolení, přátelský kolektiv. Nevyučené v oboru zaměstnavatel zaučí., , Kontakt - p. Karásek Martin, tel.: 724 578 621, e-mail: karasek@musp.cz (zaslání životopisu).. Pracoviště: Zeman maso - uzeniny, a.s. - pracoviště broumov, U Dolní brány, č.p. 313, 550 01 Broumov 1. Informace: Martin Karásek, +420 724 578 621.

Poslepovaná jedenáctka moc šancí v Meziříčí nedostala

ZASLOUŽENÝ bod navíc si z Nového Města nad Metují odvezli fotbalisté Černilova (v tmavém).

Jedno fotbalové derby bylo strhující, druhé pak nudné

Vítězem pátého kola je Petr Drašnar

Náchod – Vítězem pátého kola TIP ligy Náchodského deníku se stal Petr Drašnar z Náchoda.

Po hvězdách minulosti dorazí hvězdy budoucnosti

Náchod - Minulý týden se na fotbalovém pažitu v Bělovsi představily v benefičním utkání fotbalové hvězdy let minulých, už zítra se můžete přijít podívat na možné hvězdy české kopané let příštích.