Případným vítězstvím v dohrávce 32. kola mohli dvorští hokejisté ještě vykřesat reálnou naději na vítězství v základní části druholigové skupiny Sever, po nečekané porážce však už v nejlepší možnou výchozí pozici před play off asi sami nevěří.

Vrchlabští hokejisté sehráli s favorizovanou Jihlavou vyrovnaný duel, který rozhodovalo až prodloužení.
Bod s Jihlavou vrátil horaly do desítky. Drama v boji o play off však pokračuje

Rodos přitom narazil na soupeře, proti němuž měl v aktuálním ročníku dosud stoprocentní bodovou bilanci. V pátém vzájemném měření sil ale Východočeši narazili. Hlavně díky nepovedené prostřední části hry ve městě bižuterie padli výsledkem 3:5.

Druhá liga, skupina Sever, 32. kolo

HC Vlci Jablonec n. N - HC Rodos Dvůr Králové n. L. 5:3

Už v nástupu do utkání hosté nabrali dvoubrankovou ztrátu, když gólmana Brázdila překonali Hájek s Králem. Uzdravený Luštinec ještě v první třetině snížil, ve druhé ale pokračoval zmar dvorského Rodosu, který Hájek s Králem potvrdili vyšponováním jabloneckého náskoku na 5:1.

V závěrečné periodě dostali hosté výhodu pětiminutové přesilovky a té využili dvěma góly k návratu do zápasu. Na víc už to však nestačilo a tak si Rodos připsal druhou venkovní porážku v posledních třech dnech.

Další duel tým trenéra Zörklera čeká již ve středu, kdy pod Hankův dům ke krajskému derby dorazí Hronov. Půjde o souboj třetího celku tabulky se čtvrtým a mezi soupeři je pouze pětibodový rozdíl. Jablonečtí se představí v Nové Pace.

Hokejisté Nového Města se na úvod play off pořádně nadřeli. Soupeře z Lanškrouna porazili 2:1.
Play off baví. Hegemonii domácích narušily pouze Moravská Třebová a Třebechovice

Fakta – branky a asistence: 6. Hájek (Křepelka, Král), 12. Král (Křepelka, Hájek), 23. Hájek (Brokeš, Kapička), 33. Král (Hájek, Abraham), 40. Hájek (Křepelka, Mrkvička) – 18. Luštinec, 43. Tondr (Jaroslav Dvořák), 49. Franc (Jan Dvořák, Havlas). Rozhodčí: Pastier – Gregar, Dědek. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:2. Diváci: 90. Třetiny: 2:1, 3:0, 0:2.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Brázdil (Kozák) – Muška, M. Tondr, Franc, Matějíček, Petira, D. Voňka – Luštinec, T. Bláha, L. Kučera – M. Procházka, Havlas, Dušek – Jaroslav Dvořák, Valášek, Půhoný – Vácha, Jan Dvořák, Ježek.

Nejbližší program – středa 18.00: Dvůr Králové nad Labem – Hronov, Mostečtí Lvi – Letňany, Nová Paka – Jablonec nad Nisou, Bílina – Děčín.