Čtvrtý tým po základní části, Hronov, si vyšlápl na Dvůr Králové nad Labem.

Ani druhý favorit soutěže a obhájce krajského titulu, Náchod, neměl v prvním semifinále cestičku vymetenou. Jaroměř v Náchodě pořádně kousala a nakonec padla až v prodloužení.

SEMIFINÁLE PLAY OFF

Dvůr Králové nad Labem – Hronov 4:8 (0:0, 2:5, 2:3)
Stav série – 0:1

V prvním semifinálovém střetnutí přijel Hronov do Dvora Králové skromně. V paměti hronovských hráčů i fanoušků totiž stále strašila domácí prohra ze základní části v poměru 2:11.

A úvod střetnutí nechal na tento hronovský zlý sen vzpomenout. Prvních pět minut všechny domácí pětky roztáčely v obranném pásmu Hronova kolotoče, ale hosté odpovědně bránili. V 10. minutě nápor první dvorské pětky jen tak tak, že neskončil gólem, vzápětí na druhé straně Petr nedotáhl blafák. Do konce třetiny měli domácí několik možností změnit skóre, Mahdal v brance Hronova však doslova čaroval. A protože neinkasoval ani domácí Čáp, šlo se do přestávky za bezbrankového stavu.

Ten vydržel až do 24. minuty. Dvůr dlouhé sekundy opět nepůjčil hostům puk, ti trpělivě bránili a čekali na brejk. Brankář Čáp si vyjel do rohu pro vyhozený kotouč, Perutek ho o něj obral a do prázdné svatyně nebyl problém zavěsit – 0:1. Ve 26. minutě fauloval Mlateček, Hronov ale skvěle oslabení ubránil a ihned po návratu vyloučeného hráče na led hosté znovu udeřili. Glosův bekhend pod víko znamenal hronovské vedení 2:0. V polovině utkání se dvakrát vyznamenal Mahdal v brance hostí a ti z dalšího rušového útoku dělovkou Šejnohy z levého křídla odskočili už na 0:3. Třetí vyloučení Mlatečka v tomto zápase už Hronov nepřežil, když Fořt vrátil do sítě vyraženou střelu – 1:3. Ve 34. minutě při přesilovce Hronova ujel Hamerský a samostatný únik proměnil – 2:3. Zdálo se, že se favorit vzpamatuje, ale Dostál dlouhým pasem našel Šejnohu a ten s jistotou uklidil puk k tyči – 2:4. Minutu před sirénou Vítek tvrdě vystřelil, Čáp vyrazil puk jen před sebe a Dudadík z voleje opět vrátil hostům třígólové vedení – 2:5.

V úvodu třetí části Dvůr v přesilovce snížil na 3:5. Ve 42. minutě přišel možná rozhodující moment střetnutí. Domácí vstřelili gól, ale pro postavení útočícího hráče v brankovišti sudí Svoboda správně gól neuznal. Tlak Dvora přesto sílil. Ve 46. minutě šli rychle po sobě ven dva hronovští hráči, přesilovku pět na tři ani pokračující pět na čtyři však Hronov obětavě ubránil. Dvůr neustále bušil na vrata Ochotníků, ale v 52. minutě ujel Dudadík, byl podražen a nařízené trestné střílení s jistotou proměnil – 3:6. V 54. minutě si z pozice obránce sjel domácí Daňo a zavěsil – 4:6. Hronov však odpověděl za dvě minuty. Petr postupoval sám na jediného obránce a střelou přes beka vymetl okno Čápovy klece – 4:7. V 57. minutě Dvůr v přemíře snahy hrál v šesti, Jurča v přesilovce střílel jen do gólmana. Poté fauloval dvorský Hamerský a Hronov hrál přes minutu dvojnásobnou přesilovku. Mlateček od modré vypálil a puk prošel až do sítě – 4:8. Poté již Hronov domácím nepůjčil puk a utkání zakončil exhibicí.

Náchod – Jaroměř 3:2 PP (1:1, 0:0, 1:1 – 1:0)
Stav série – 1:0

Domácí se ještě ani nerozkoukali a ve 26 sekundě zápěstím neomylně švihl Koblížek a hosté vedli – 0:1. Pojistku mohla Jaroměř přidat ve 14. minutě, kdy domácí obranou prošel Hlavnička, jenže jen zaťukal na tyč Mertlíkovy branky. V 19. minutě se na útočnou misi vydal domácí kapitán Škoda a jeho rána po zákroku Navrátila skončila na pravé tyčce. V polovině 20. minuty byl trestán nedovolený zákrok jaroměřského Kociána. Když do konce úvodní třetiny chybělo 0,4 sekundy, bylo srovnáno. Ježek dojel takřka ztracený kotouč, nahrál jej mezi kruhy Pánkovi, který zacílil neomylně – 1:1.

Ve druhé třetině byli domácí aktivnější, branku ale druhá část nepřinesla.

Na konci 43. minuty stálo při domácím gólmanovi štěstí po ráně Kociána do břevna. V samém úvodu 47. minuty se proti pravidlům provinil jaroměřský Koblížek a o jeho brzký návrat mezi mantinely se postaral přesnou tečí Chaloupkovy rány Havrda – 2:1. Pak domácí ubránili tři vyloučení v řadě, přesto se Jaroměři podařilo v čase 57:30 Karlem vyrovnat a poslat zápas do prodloužení.

V něm se časomíra zastavila na hodnotě 64:00, kdy po přesném Mertlíkově zákroku Kodym našel pasem Ježka, jenž nadvakrát překonal Navrátila v jaroměřské brance – 3:2.

Berger: „Jaroměř je záruka dobrého hokeje"

Náchod – Boj o každý metr ledu. To bude s největší pravděpodobností stejný jmenovatel všech semifinálových soubojů mezi Náchodem a Jaroměří. „Jestli mě něco u Jaroměře překvapilo, tak taková větší agresivita," říká po prvním utkání LUDVÍK BERGER, manažer HC Náchod.

Po skončení základní části jste měli čtrnáct dnů volno. Dali jste hráčům pauzu, nebo jste normálně trénovali?
Žádná pauza nebyla, normálně jsme trénovali a i ta účast hráčů byla velmi slušná. Bylo vidět, že se kluci na play-off těší.

Úvod zápasu tomu ale moc nenasvědčoval.
Ale to nebylo nějakou špatnou koncentrací. Ta gólová situace vznikla špatným rozebráním hráčů. Nechali jsme tam prostor pro obránce, který si dobře najel a svou střelu skryl mezi hráče před sebou, takže náš gólman vůbec nic neviděl.

Jaroměř velmi dobře znáte, přesto, překvapila vás něčím?
Jestli mě něco u Jaroměře překvapilo, tak taková větší agresivita. Ale připisuji to tomu, že se hraje play-off.

Bylo to cítit i z ochozů?
Bylo. Diváci vytvořili výbornou atmosféru. Přišel nás podpořit i náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Martin Červíček, který nám fandí už spoustu let a možná nám přinesl i to potřebné štěstí. Dorazilo ale i dost fanoušků z Jaroměře, takže na zimáku bylo živo. Hráči i já jsme z toho měli výborný pocit.

Jste rád, že na vás vyšla právě Jaroměře?
Upřímně? Jsem. Je to záruka dobrého hokeje. (mš, jk, mr)