TJ Spartak Nové Město nad Metují – HC Jaroměř 3:2 (2:0, 1:0, 0:2).

Derby utkání začala obě mužstva opatrně, a také i s několika nepřesnostmi na obou stranách. První vážnější šanci zápasu zmařil domácím v 8.minutě Ježek. A jaroměřský brankář dobře zasáhl i o chvíli později proti střele jmenovce v domácím dresu, který zakončoval v přesilovce kombinaci Spartakovců na jeden dotek.

Ve 12. minutě Ježík od červené trefil brankáře domácích jen do krku. Souboj „Ježků“ nabídla 15. minuta, vítězem byl ten jaroměřský v brance. O dvě minuty později prohrál za svou brankou souboj Růta, kotouč se dostal ke Chmelíkovi a ten se nemýlil – 1:0. V 18. minutě Novotného střela skončila na břevně. Zato na druhé straně domácí byli přesnější – mířili do sítě a díky Janouškovi byl stav 2:0. Průměrná třetina, co se týká herní činnosti, tak vyzněla díky dvěma trefám lépe pro domácí.

Od 24. minuty hosté bránili vyloučení Koblížka a ubránili to úspěšně. Domácí gólman Bláha měl štěstí při nahozeném puku Dostálem ve 28. minutě. V polovině zápasu v první přesilovce Jaroměře trefila tvrdá střela Ježíka pouze spoluhráče Kociána a další z hole Novotného lapačku Bláhy.

Spartakovci při střelbě byli úspěšnější a ve 33. minutě zvýšili již na 3:0. A protože ani zvýšená aktivita Jaroměře v závěru třetiny ke gólu nevedla, byli na tom po čtyřiceti minutách hry výrazně lépe domácí.

Hned po přestávce se dvakrát do šance dostal Miloš Růta, který se z obrany posunul do útoku, ale Bláhu nepřekvapil. A nepovedlo se to ani Dostálovi z dálky. Poprvé byl domácí brankář překonán ve 44. minutě a to díky Synkově přesné střele pod břevno – 3:1.

Nápor Jaroměře, která začala třetinu lépe, přibrzdilo vyloučení Ježíka. Ve 49. minutě po sérii střel na Bláhovu branku si domácí vyžádali oddechový čas. Vzápětí si na ledě pomohli dvěma fauly. Téměř dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku potrestal gólem na 3:2 důrazný Novotný. V 52. minutě se proháčkoval obranou Jaroměře Kodym, branku minul. Vzápětí Jaroměři zvonila tyč vlastní branky. Ještě v téže minutě na druhé straně obrovské šance Novotného a Růty chytil Bláha.

Další tyč zvonila Jaroměři v 57. minutě, o minutu déle měl na hokejce vyrovnání Křepinský. V čase 58:13 si vzala hostující Jaroměři time out a následovala hra bez brankáře. Výhoda se zdvojnásobila po faulu na Růtu, když Jaroměř hrála v šesti proti čtyřem Spartakovcům. Do konce chybělo půl minuty, když Dostál po zemi Bláhu neprostřelil a tak všechny body zůstaly v Novém Městě.

Václav Ježek, trenér N. Města:

„V utkání dobré úrovně jsme po zásluze šli do dvoubrankového vedení. Ve druhé třetině jsme přidali třetí branku z hole Potučka. Ve třetí třetině jsme po vlastních chybách obdrželi branku. Soupeř se tím pádem vrátil do zápasu a snížil v 51. minutě při našem dvojnásobném oslabení Novotným na 3:2. V dramatickém závěru, kdy soupeř odvolal brankáře a domácím byl vyloučen Ježek, jsme přesto odolali a utkání dotáhli do vítězného konce.“

Josef Veselý, vedoucí mužstva Jaroměře:

„Po dvě třetiny jsme byli bezzubí a pokračovali v bezbranném výkonu z utkání s Hronovem. Až výrazné změny v sestavě v poslední třetině naši hru oživily a tak se nakonec o body bojovalo až do samého závěru. Třetí porážka v řadě je nepříjemná, snad tuto sérii přerušíme v domácím duelu s Novou Pakou v příštím kole.“

Sestavy – N. Město: Bláha – Jakl, Šnejdr – Plíhal, Hejduk – Marša, Dittrich – Praus, Ježek, Reichmann – Potuček, Kodym, Janoušek – Řehák, Chmelík, Vlček. Jaroměř: Ježek – Kotrč, Ježík – Koblížek, Dostál – Mi. Kukal, Růta – Hamáček, Krause, Novotný – Svoboda, Křepinský, Synek – Jirásek, Rudolfský, Dudadík – Kocián.

BK Nová Paka – HC Náchod 3:4 SN (0:2, 2:0, 1:1 – 0:0, 0:1).

Hosté začali zhurta, v půli 4. min. trefil Pišta tyč. V 6. min. se před Navrátila dostal domácí Šebek, ale branka nepadla. Ta padla v 8. min. do domácí branky zásluhou Drašnara, který využil nahrávku Komárka – 0:1. V polovině 15. min. měl dobrou šanci domácí Rychlovský, Navrátil byl pozorný. Na konci 19. min. si náchodský Drašnar s chutí zopakoval spolupráci s Komárkem a stav byl rázem 0:2.

Do druhé třetiny nastoupili opět s vyšším elánem hostující hokejisté, výsledkem byla šance Hudečka. V 10. min. prozkoušel Navrátilovu pozornost domácí V. Plecháč. Na druhé straně rána kapitána Vondřejce skončila na tyči. O chvíli později byl vyloučen náchodský Chudý a po půl minutě byl z trestné lavice zpět ve hře, protože snížil Marek na 1:2.

Hosté se nestačili ani pořádně rozkoukat, když ve 13. min. vyrovnal Martinec – 2:2. Vzápětí se nejprve do dobré příležitosti dostal domácí Slabý a po chvíli i jeho spoluhráč Šebek, ten mířil naštěstí nad náchodskou klec.

Ve třetí části domácí začali poněkud vlažně a výsledkem toho byl faul Rychnovského po 31 sekundách. Po chvíli výborně dvakrát střílel dobře hrající Drašnar. Ve vlastním oslabení se v úvodu 2. min. dostali do brejku Fejfar s Jakubcem a Navrátil zabránil pohromě. Dvě minuty před koncem se zdálo, že tříbodovou tečku zaznamenal svou dělovkou Šotola – 2:3.

Jenže pak Hudeček netrefil opuštěnou klec domácích, kteří se odhodlali ke hře bez brankáře. V čase 59:51 dostal hostující Presse dvouminutový trest a tím se finišující Pace naskytla dobrá příležitost k vyrovnání.

Přišlo vhazování v obranném pásmu Náchoda, kotouče se zmocnili hosté a už se zdálo, že je vyhráno, jenže pak se černý projektil dostal ke Štěpánovi, který jej nahodil do brankoviště, kde vyrovnal dvě sekundy před sirénou Šebek na 3:3.
V následném prodloužení se hrálo pouze na domácí branku. Šanci rozhodnout měl Pavlík, jeho tečovaná střela ale jen olízla tyč. V čase 3:57 dělovka Komárka směřující do pravého horního rohu opět skončila na tyči.

V samostatných nájezdech nejprve neuspěl Šotola ani Kovář. Stejně si vedli Pišta s Markem. Ve třetí sérii skóroval forhendovým dlouhým blafákem Komárek, když na Navrátila nevyzrál Šebek, bylo o majiteli prémiového bodu definičně rozhodnuto. Pak již mohli hráči Náchoda sdílet radost se svými věrnými fanoušky, kteří jim během zápasu fandili, za což jim patří velký dík.

Sestava Náchoda: Navrátil, – Chudý, Kosík – Pavlík, Šotola – Novák, L. Koutský – Škoda, Vondřejc, Hudeček – Presse, Jurča, Pišta – Verner, Komárek, Drašnar.