Spartak Opočno – HC Wikov Hronov 2:13 (0:5, 0:5, 2:3). Ochotníci přijel bez gólmana Svobody s Wittvarem v brance. Chmury hostí rozjasnil již v 6. min. Hudeček, který zužitkoval nabídku Šakarova. Vzápětí Hajník posunul skóre na 0:2 a o další minutu později Matyska již na 0:3. V půlce třetiny Franců a hned po něm znovu Hudeček upravili skóre na 0:5.

Druhé dějství bylo jako přes kopírák. Na 0:6 zvyšoval znovu Franců, za minutu na to Rojšl na 0:7 a ve 25. min. Šakarov už na 0:8. Ve 35. min. ujel všem Šakarov a střelou pod víko dal již na 0:9. Další brejk minutu před sirénou bezpečně proměnil Matyska – 0:10.

Teprve za tohoto stavu přišli ke slovu hosté a dvěma góly v poslední části jen kosmeticky upravili debakl. Pak však přišli ke slovu i hronovští mladíčci Kubeček, který střelou z prostoru mezi kruhy upravil na 2:11 a dvě minuty před závěrečnou sirénou i Boroš, jenž obešel krásně dva opočenské beky a v leže zavěsil pod břevno. V poslední minutě uzavřel třináctou brankou neuvěřitelný účet Hajník – 2:13. Za stavu 2:11 nastoupila do branky Ochotníků brankářská legenda Jirka „Gurin“ Frýba. Ve svých 57 letech (!) předvedl osm perfektních zákroků a nedostal žádný gól.

Hronov tak zaznamenal hned dva rekordy. Za prvé nejvyšší výhru v I. KL v historii svého účinkování v této soutěži a start sedmapadesátiletého gólmana Frýby je také jistě neopakovatelný.

Sestava Hronova: Wittvar (55. Frýba) – Bohuněk, Komárek, Měsíček, A. Svoboda, Javůrek, Vaněk – Šakarov, Hudeček, Franců – Hajník, Matyska, Rojšl – Boroš, Kubeček, Kozák.

Branky Hronova: Šakarov 2, Hudeček 2, Hajník 2, Matyska 2, Franců 2, Rojšl, Kubeček, Boroš.
Jindřich Šťavík, prezident HC Wikov Hronov: „Konečně nám to tam začalo znovu padat. Protože Třebechovice vyhrály, začínáme stíhat Náchod, abychom se dostali do finálové pětky. Start Gurina byl neuvěřitelný, když mu po jednom zákroku spadla helma a hlavní rozhodčí viděl jeho šedivou hlavu, málem spolkl leknutím puk.“

HC Jaroměř – Stadion Nový Bydžov 6:2 (3:1, 1:0, 2:1). V první části se hrálo oboustranně uvolněné utkání, ve kterém museli oba gólmani ukázat více umění. Na první gól se čekalo do 7. min., kdy Hamáček zpoza branky našel Novotného, jenž nezaváhal – 1:0. Domácí postupem času převzali iniciativu a ve 13. min. byli za svou aktivitu odměněni druhým gólem Vejmana, jenž se trefil přesně nad rameno – 2:0. O minutu a půl sice hosté z dorážky snížili, pět vteřin před koncem třetiny ale pálil Růta a Dudadík tečoval přesně – 3:1.


Druhá třetina nabídla zpočátku naprostou převahu domácích, kteří na začátku páté minuty šli brankou Macha do tříbrankového trháku – 4:1. Pak ale hru rozkouskovala vyloučení na obou stranách a tak se šlo do poslední části za totožného stavu.

Do poslední třetiny nastoupil do branky Jaroměře Vtípil a několikrát se musel vytáhnout. Domácí ale vždy, když potřebovali, zabrali a otupili rostoucí tlak soupeře. Ve 47. min. pálil od modré Merkl a Rybín uklidil puk do sítě – 5:1. Tentýž hráč se prosadil i v 57. min., kdy byl na konci přesilovkové akce – 6:1. V poslední minutě se ještě o korekci výsledku postarali v početní výhodě hosté – 6:2.

Vlastislav Vondřejc, trenér Jaroměře: „Zápas se vyvíjel podle našeho scénáře. Žádného soupeře nechceme podcenit a tomu jsme podřídili i taktiku, kdy jsme se zodpovědně ve třech vraceli. Jak ubíhaly minuty, náš tlak narůstal a od druhé třetiny jsem nasadil celou pětku juniorů. Nejvíce mě ale překvapuje, že na jaroměřský zimák chodí tak málo lidí, přitom jsme už několik zápasů v řadě neprohráli a hrajeme pohledný hokej.“

Branky Jaroměře: Rybín 2, Novotný, Vejman, Dudadík, Mach.

Sestava Jaroměře: Macháň (41. Vtípil) – Koblížek, Merkl, Ježík Novák, Chýlek, Růta – Rybín, Novotný, Hamáček – Mach, Jurčo, Verner – Rudolfský, Vejman, Dudadík – Bujňák, Krause, Svoboda.

SK Třebechovice – HC Náchod 4:1 (1:0, 1:1, 2:0). Hosté odjeli potvrdit dobrý výkon z Nové Paky, jenže jejich sestava byla ovlivněna nemocemi či zraněními.

Hosté si byli vědomi, že největší nebezpečí bude hrozit od Hofmana, který je o tom přesvědčil už po 21 vteřinách, když projel obranou a zavěsil – 1:0. V dalším průběhu první části měla obě mužstva výhodu několika přesilových her, v nich však své týmy podrželi oba brankáři.
Hosté ve druhé třetině zabrali a ve 26. min. se prosadil Branda po asistenci Škody – 1:1. Do vedení poslal domácí znovu Hofman, jenž ve 32. min. využil Kaválkovo vyloučení – 2:1. Vzápětí na druhé straně nevyzrál tváří v tvář Matalík na brankáře Třebechovic Petrů.
Do třetí části udělali hostující trenéři určitě korektury v sestava, ale ani ty nezabraly. Ve 46. min. Hofman dovršil svůj hattrick z ofsajdu – 3:1. To si nenechal líbit hostující kapitán Vondřejc, který po následné komunikaci s rozhodčím vyfasoval osobní desetiminutový trest. O chvíli později zatloukl poslední hřebíček do náchodské rakve Knížek – 4:1. Hosté se nevzdali, ale svých několik šancí v závěrečných minutách využít nedokázali.

Aleš Hynek, manažer HC Náchod: „Je to pořád stejná písnička. I v oslabeném složení jsme podali dobrý výkon a v utkání určitě nebyli horším týmem, ale musíme se naučit proměňovat šance. Na jeden gól se prostě vyhrát nedá.“
Branka Náchoda: Branda.

Sestava Náchoda: Ježek – Šotola, Odl, Chudý, Matalík, Pavlík – Komárek, Koutský, Branda – Vondřejc, Škoda, Musil – Špetla, Kaválek.
TJ Spartak Nové Město nad Metují – BK JTC Nová Paka 3:2 (1:1, 1:1, 1:0). Velmi vlažný začátek utkání ze strany domácích byl umocněn ve 4. min. nepochopitelným nedorozuměním mezi obránci a Bláhou. Pro Ouzkého tak už nebyl problém dopravit kotouč do prázdné branky – 0:1. Celá první třetina se nesla v duchu nepřesností domácích a slabého nasazení. Protože soupeři stav vyhovoval a dopředu se nehrnul, diváci viděli nezáživný hokej. Za zmínku stojí snad jen 17. min., kdy v přesilovce připravil možnost k vyrovnání Fišer Hrabicovi, ale ten Dresslera v brance hostí neošálil. Spartak se dočkal až v další přesilovce, když Jaklovu střelu od modré tečoval Fišer – 1:1.

Druhá třetina začala opět domácí přesilovkou na pozdní příchod hostů na led. Ve 27. min. Fišer nastřelil po individuální akci tyč. Když se již zdálo, že Spartak má pevnou půdu pod nohama, nastřelil při přesilovce Dostál Suchardu do chráničů a ten samostatný nájezd s přehledem proměnil. Tři sekundy před druhou sirénou udržel Lochman pásmo a Hrabica nikým neobtěžován nadvakrát vyrovnal 2:2.

Ve třetí třetině bohužel pokračovalo domácí trápení. V 46. min. při přesilovce orazítkoval tyč od modré Dostál. Ve 49. min. na sebe vzal odpovědnost kapitán Ježek a po jedné z mála pohledných akcí strhl střelou pod břevno vedení na stranu Spartaku – 3:2. Hosté následně zvýšili obrátky a před Bláhou bylo najednou horko. Při power-play hostů Nové Město už se štěstím vítězství uhájilo.

Pavel Biegl, trenér Nového Města nad Metují: „Po posvícení bývá půst. Ale my jsme mu naším přístupem ke hře hodně pomohli.“
Branky N. Města: Fišer, Hrabica, Ježek.

Sestava N. Města: Bláha – Jakl, Kostka, Lochman, Dostál, Burdych, Vantura – Smolík, Fišer, Ježek – Dittrich, Janoušek, Hrabica – Řeháček, Chmelík, Praus. (mš, mr, pb, kru)