První utkání o Superpohár mezi vítězem Krajské ligy Pardubického kraje a Krajské ligy Královéhradeckého kraje mají za sebou hokejisté Náchoda, kteří prohráli na ledě Světlé nad Sázavou.

SUPERPOHÁR

HC Světlá nad Sázavou – HC Náchod 3:2 (2:1, 1:1, 0:0). Podstatně lépe vstoupili do utkání domácí hokejisté, kteří se už po necelých třech minutách ujímají vedení. Gólový účet Superpoháru otevírá Žák – 1:0. Náchodská odpověď však na sebe nenechala dlouho čekat, v začínající 5. min. srovnává stav na 1:1 Kodym. Domácí hokejisté si však na začátku druhé desetiminutovky první třetiny berou vedení zpět, na třetinových 2:1 upravuje Blažek. V závěru prvního dějství ještě měli hosté výhodu přesilové hry, skóre se ale už neměnilo. „První třetinu jsme nezačali dobře, chyběl nám pohyb, soupeř byl daleko pohyblivější. Trochu jsme k tomu přistoupili laxně a nehráli jsme do těla," vrací se k první třetině hostující trenér Ludvík Berger.

Další početní výhodu dostává Náchod hned po půl minutě druhé třetiny a tentokrát ji už využívá. Po devíti vteřinách se po trefě Stehna může vyloučený hráč vrátit zpět do hry – 2:2. O pět minut později oslabuje hosty Verner, který se provinil proti pravidlům, jeho spoluhráči však oslabení uhráli bez inkasované branky. V polovině zápasu však sudí trestají Náchod za příliš mnoho hráčů na ledě, také toto oslabení ale hosté zvládají bez gólového trestu. Třetí oslabení druhé části Náchodští přečkávají při vyloučení Janouška, krátce po jeho návratu na led ale už inkasují. V končící 38. min. vrací vedení na domácí hokejky Včela. „V první polovině druhé třetiny jsme měli převahu, jenže pak bohužel přišlo hodně našich vyloučení, což nám vzdalo dost sil," všiml si hostující trenér Berger.

„Do třetí třetiny jsme šli s tím, že to chceme zlomit a uhrát aspoň remízu," věřil ještě náchodský trenér. Po pěti minutách třetího dějství dostávají domácí výhodu trestného střílení za Plíhalovo hákování, Luňák ale drží Náchod ve hře. Ve zbytku utkání už se skóre neměnilo, byť se šance střídaly na obou stranách.

„Konečný výsledek docela odpovídá průběhu zápasu. Utkání skutečně mělo úroveň, která tomu náležela. Světlá je výborným hokejovým týmem, je tam hodně hráčů z Havlíčkova Brodu, takže to bylo hodně hokejové," říkal po utkání hostující trenér Ludvík Berger. Ten rovněž ocenil vynikající bouřlivou atmosféru.

Odveta obou soupeřů je na programu v neděli 22. března od 17 hodin v Náchodě.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ MUŽŮ

Project Sport Hronov – Čestice 10:2 (4:1, 3:1, 3:0). Poslední soutěžní utkání sezóny 2014/2015 na domácím ledě už z hlediska celkového umístění nic neřešilo, neboť domácí PSH měl první místo jisté, a tak zápas uvolněnou atmosférou místy připomínal spíš exhibici.
Ovšem hráči PSH si ho možná neužili v takové míře, na jakou se těšili. Hrát před domácím publikem poslední utkání, po kterém bude mužstvu předán pohár, je svým způsobem odměna za dřinu a obětování se v celé sezóně, a tak dostali příležitost všichni nezranění hráči. Domácí tak poněkud netypicky hráli na tři obranné dvojice a čtyři skoro kompletní útoky, když rotovali jen tři střední útočníci. „Z důvodu menšího herního vytížení se obtížněji dostávali do tempa a nesehrané útoky občas pokulhávaly v kombinaci," všiml si domácí trenér Stanislav Sádovský.

I přesto ale dokázali soupeři z Čestic, který podle některých informací poslední týden už ani netrénoval, sázet jednu branku za druhou, takže se slušně zaplněné hlediště dočkalo vyvolávané desítky.

„Střelecky se dařilo zejména Michelovi, autorovi hattricku a k tomu ještě dvou gólových přihrávek. Výrazně se prosadili také čtyřbodový Ansorge a tříbodoví Štelzig a Kubeček. Oba brankáři si utkání rozdělili napůl a rozhodně se nedá tvrdit, že by měli hodně práce," dodává trenér Sádovský.

Po skončení utkání si hráči užili společnou radost se skvělými diváky. Diváci hráčům poděkovali nejen skandovaným potleskem a bubnováním, ale také gejzíry girland a hráči jim oplatili nápaditou choreografií na ledě.

Potom už přišlo na řadu předání poháru za vítězství v nadstavbové části a medailí za třetí místo v základní části Krajské soutěže mužů.

Orli Lanškroun – HC Jaroměř B 22:7 (7:2, 5:2, 10:3). Neuvěřitelných devětadvacet branek bylo k vidění v zápase Lanškrouna a jaroměřské rezervy.

Zápas, ve kterém už ani jednomu mužstvu vůbec o nic nešlo, si užívali především domácí hokejisté, kteří jen za třetí třetinu potupili hosty ostudnou desítkou. Díky sedmi a pěti brankám v předchozích dvou třetinách se konečné skóre vyšplhalo do pater, v nichž se pohybují spíše žákovské zápasy. (mr, dop)