HC Jaroměř – HC Náchod 0:3 (0:1, 0:1, 0:1). Finálové utkání začala obě mužstva v ostrém tempu. Hned v úvodu se hostům naskytla přesilovka pěti proti třem, kterou ale nezužitkovali. Ve 13. min. tečoval střelu Vejmana Křepinský, ale náchodský brankář byl připraven. Z náporu Jaroměře vyústil faul Škody, v následné přesilovce pálil tvrdě Bujňák, po něm i Vejman, v leže dorážel Křepinský, jenže Náchod se ubránil a navíc využil rychlého brejku, který ještě v oslabení zakončil Petr – 0:1. Po tomto gólu nastala změna brankáře v brance Náchoda, kdy zraněného Navrátila vystřídal Luňák.
V úvodu druhé třetiny zasypal Náchod Bernarta sprškou střel. Ve 25. min. volil domácí Bujňák střelu místo nahrávky na Křepinského. Ve 27. min. při vyloučení Koblížka  vynikl skvělým zákrokem jaroměřský brankář. Vzápětí se překrásně trefil Hendrich –  0:2.  V závěru třetiny hráli hosté dvě přesilovky, ale obě zůstaly nevyužité. Navíc v čase 37:51 ujel jaroměřský Hamáček, byl faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. To ale Hamáček neproměnil.
Úvod třetí třetiny patřil opět Náchodu, domácí ale podržel Bernart. V 50. min. pronikl po křídle Dudadík, prvnímu gólu Jaroměře však zabránila tyčka. V čase 56:46 byl vyloučen Verner a Jaroměř zkusila hru bez brankáře. Pánek pak pečetil vítězství Náchoda.

KAPITÁN Jaroměře Jiří Hamáček se musel spokojit s pohárem pro druhé místo v Metuje Cupu.

Petr Chýlek, trenér Jaroměře: „Finálový zápas Metuje Cupu přinesl zajímavý, rychlý a kontaktní hokej. O vítězství hostů rozhodla větší kvalita zakončení. Naši hráči nedokázali proměnit nabídnuté šance, a proto vyhrál zaslouženě hostující tým."
Ludvík Berger, trenér Náchoda: „Pohledný a vyrovnaný zápas. Přestože výsledek 3:0 vypadá jednoznačně, průběh takový rozhodně nebyl. V zápase se projevilo lepší dodržování taktiky, protože Jaroměř se do složitých situací dostávala taktickou nekázní a nedodržováním herních pokynů trenéra. Díky tomu nám nabídla dostatek šancí ke skórování. Musím říct, že jejich brankář Bernart předvedl výborný výkon. O kvalitních výkonech obou brankářů byl ale celý zápas."
Sestavy – Jaroměř: Bernart – Dostál, Bujňák, Koblížek, Merkl, Ježík, Kotrč – Vejman, Křepinský, Hamáček –  Dudadík, Podzimek, Hrabica – Mi. Kukal, Karel, Krause. Náchod: Navrátil (17. Luňák) – Hendrich, Horčička, Verner, Pánek, P. Špetla, Javůrek – Petr, Škoda, Šejnoha –  Macháň, Janoušek, Stehno – Hradecký, Leeder, Rail – Presse, Jurča.
Zápas o 3. místo: Nová Paka – Chrudim 6:3.
Konečné pořadí Metuje Cupu: 1. HC Náchod; 2. HC Jaroměř; 3. BK Nová Paka; 4. HC Chrudim; 5. Hradec Král. junioři / SK Třebechovice. (jv, mr)