Tomu se říká smůla. Nejdříve zlomená ruka a pak debakl

Náchodsko - Tradiční hokejové derby mezi Náchodem a Hronovem. To bylo jedno z hlavních menu středečního programu krajské ligy mužů.

7.12.2017

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

A vědom si toho byl i hlavní rozhodčí Maštalíř, který od úvodu nasadil přísný metr, na který hosté nakonec doplatili.

Náchod – Hronov 8:1

Fakta – branky a asistence: 6. Tatar (Kodym, Ježek), 20. Kodym (Chaloupka), 25. Pánek (Macháň), 42. Komárek (Janoušek), 45. Tatar (Chaloupka), 57. Hlavatý (Škoda, Vondřejc), 60. Komárek, 60. Kodym (Vondřejc, Škoda) – 56. Vacek. Rozhodčí: Maštalíř – Bednář, Runštuk. Vyloučení: 4:10, navíc Pánek (N) 10 OT + OK – Dudadík, Dostál, Mlateček (všichni H) 10 OT, Naar (H) TH. Využití: 4:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 110. Třetiny: 2:0, 1:0, 5:1.

HC Náchod: Kouba – Komárek, Chaloupka, Hrach, Pánek, Verner – Havrda, Janoušek, Macháň – Ježek, Kodym, Tatar – Vondřejc, Hlavatý, Škoda. HC Wikov Hronov: Mahdal – Mlateček, Podzimek, Dostál, Štelzig – Petr, Perutek, Šejnoha – Vacek, Mašek, Hylena – Dudadík, Daňo, Havelec – Pohl.

Zápas začali aktivněji domácí, ve druhé minutě ještě střela Kodyma olízla břevno branky hronovského Mahdala, v 6. minutě ale už byl hostující gólman krátký na zakončení Tatara – 1:0. O dvoubrankový náskok, který si Náchodští odnášeli do první přestávky, se v polovině poslední minuty úvodní dvacetiminutovky postaral zkušený Kodym – 2:0.

Hronov se však držel v zápase více než dvě třetiny. V prostředním dějství sice posunul skóre už na 3:0 Pánek, zápas to byl přesto stále pro hosty hratelný.

Duel se definitivně zlomil v úvodu třetího dějství, kdy se domácí dvakrát prosadili v početní výhodě. Nejprve to byl ve 42. minutě Komárek a o tři minuty později Tatar. „Podle mého rozhodčí vylučoval na obě strany, nikomu nedělal žádné pardony a vylučoval za každý drobný faul,“ všiml si Ludvík Berger, manažer náchodského oddílu.

S metrem rozhodčího Maštalíře se však neztotožnili hostující hokejisté, kteří kromě několika menších trestů posbírali i pár trestů osobních, hronovský trenér Naar si dokonce vykoledoval trest ve hře.

Ve třetí třetině se tak spíše servírovala pravá hokejová bramboračka, v níž naprosto rozhozený Hronov sice Vackem vstřelil čestný úspěch, v samém závěru však ještě třikrát inkasoval z holí Hlavatého, Komárka a Kodyma.

„Pro nás byla tato výhra hodně důležitá, potřebovali jsme vyhrát už psychologického hlediska a těší nás i to, že se vyhrálo o tolik branek,“ pochvaloval si manažer náchodského HC, který i přes osm inkasovaných gólů chválil hostujícího brankáře. „Mahdal chytal výborně, spoustu dalších šancí nám pochytal a rozhodně byl nejlepší hráčem Hronova,“ našel slova uznání pro hostujícího gólmana manažer náchodského HC.

„Já jsem bohužel většinu toho zápasu neviděl, protože když jsem přišel na stadion, tak jsem uklouzl a zlomil si ruku,“ říkal ve čtvrtek dopoledne sklesle šéf hronovského hokeje Jindřich Šťavík. Ten tak podle svých slov viděl z derby jen první třetinu a pak ho bolest donutila odcestovat na ošetření do náchodské nemocnice.

Jaroměř překvapení nepřipustila

Stejný výsledek jako v Náchodě, ale jiný scénář nabídlo utkání hokejové krajské ligy mužů mezi domácí Jaroměří a hosty z Opočna.

Opočno dokázalo před týdnem senzačně vyhrát na ledě Hronova, kde zápas zlomilo sedmi góly ve druhé třetině, podobný scénář ale ve středu Jaroměř doma nedopustila.

Jaroměř – Opočno 8:1

Fakta – branky a asistence: 1. Kačerovský (Ježík, Čtvrtečka), 7. Souček (Veselý, Růta), 17. Hlavnička (Koblížek, Vejman), 29. Bujňák (Čtvrtečka, Kačerovský), 31. Ježík (Hamáček), 33. Kačerovský (Hamáček), 53. Veselý (Pekárek), 60. Hlavnička (Mertlík, Duben) – 46. Žid. Rozhodčí: Svoboda – Kozák, Havelka. Vyloučení: 5:8, navíc Veselý (O) 10 OT + OK. Využití: 2:0. Diváci: 60. Třetiny: 3:0, 3:0, 2:1.

HC Jaroměř: Navrátil – Merkl, Ježík, Mišinec, Koblížek, Růta, Souček, Bujňák, Duben – Mertlík, Háze, Všetečka – Hlavnička, Hamáček, Pekárek – Kačerovský, Vejman, Čtvrtečka – Veselý.

A opočenští Baroni si vzali v podstatě vítr z plachet hned v úvodu utkání a pak také zbytečnými vyloučeními, za něž krutě pykali.
Ještě než však domácí trestali opočenskou nedisciplinovanost, udeřil už po půl minutě hry Kačerovský – 1:0. Na konci 5. minuty se nechal zbytečně vyloučit opočenský Franc a jeho prohřešek proti pravidlům trestal krátce před koncem trestu Souček – 2:0.

Následně své první oslabení přečkala bez úhony Jaroměř a krátce poté domácí udeřili v početní výhodě znovu. To na trestné lavici seděl Adolf a zpět na led ho předčasně povolal Hlavnička – 3:0.

Zápas pak domácí hokejisté definitivně zlomili v polovině střetnutí, kdy třemi slepenými góly odskočili na 6:0. Čtvrtý jaroměřský úspěch zaznamenal v polovině 29. minuty Bujňák, na 5:0 zvyšoval v končící 31. minutě Ježík a v začínající 33. minutě upravoval na šestigólový rozdíl Kačerovský.

Čestného úspěchu se hostující Baroni dočkali v úvodu třetího dějství, kdy se střelecky prosadil Žid. Domácí si však nenechali vzít vítr z plachet a trefami Veselého v 53., a Hlavničky v 60. minutě uzavřeli na konečných 8:1.

7.12.2017 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Seřizovači 18 000 Kč

Seřizovači a obsluha číslicově řízených strojů PRACOVNÍK/-ICE - OBSLUHA PLOTRU MULTICAM 3000. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zaměstnavatel přijme pracovníka/-ici na obsluhu plotru Multicam 3000. Nástup možný ihned. Pozice je vhodná i pro absolventy/-ky., Požadavky: vzdělání min. ÚSO s maturitou strojírenského, technického nebo elektrotechnického směru; zkušenosti se seřizováním NC strojů; manuální zručnost; velmi dobrá znalost práce s PC; schopnost samostatné práce a pečlivost; výhodou - zkušenosti s obdobným strojem, znalost NJ a práce s AutoCAD., Nabízené výhody: příspěvek na stravování., Kontakt zasláním životopisu na e-mail: recepce@prost.cz. Pracoviště: Prost - orientační systémy s.r.o., Dlážděná, č.p. 7, 552 11 Velichovky. Informace: Markéta Vítková, +420 737 282 091.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Specialista financí 22 000 Kč

Ostatní specialisté v oblasti účetnictví SPECIALISTA/-KA CONTROLLINGU A MEZD. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou, po zapracování možnost prodloužení na dobu neurčitou. Nástup možný ihned. Pozice je vhodná i pro osoby zdravotně znevýhodněné a osoby se zdravotním postižením s max. 2. stupněm invalidity., , Charakteristika: specialista finančního controllingu vytváří a předkládá vedení společnosti cílené rozbory a komplexní analýzy hospodaření vedoucí k dosažení cílové ziskovosti společnosti. Současně provádí činnosti spojené s výpočtem mezd zaměstnanců a agendy s tím spojené., , Náplň práce: Provádění finanční analýzy společnosti a jejích částí (oddělení, nákladových středisek). Provádění cenových kalkulací. Spolupráce s ostatními odděleními ve společnosti., Podpora prodejných plánů. Příprava podkladů pro rozpočet. Tvorba předpokládaných nákladů (Forecasting). Hledání nápravných opatření vedoucích ke zlepšení hospodaření společnosti., Výpočet mezd zaměstnanců, resp. jednotlivých složek mzdy, náhrad apod., Zajištění odměňování různých skupin zaměstnanců podle stanovených pokynů a postupů., Příprava a realizace roční závěrky. Zpracování a správa exekucí., , Požadavky: samostatnost, pokročilá znalost MS Office - hlavně Excelu, kladný vztah k číslům, aktivní přístup, rychlá orientace v informacích a číslech, komunikační schopnost, preciznost, analytické myšlení., , Zaměstnanecké výhody: finanční benefity formou cafeterie, možnost nákupu výrobků za sníženou cenu, každý měsíc balíčky z výrobků společnosti, podnikové dotované stravování, příspěvek na penzijní připojištění, odměna za doporučeného zaměstnance, odměny při pracovních a životních jubileích, motivační způsob odměňování. , , Kontakt - Mgr. Belančinová Katarína; tel.: 491 419 418 (Po-Pá od 06:00 hod. do 14:30 hod.), e-mail: personalni@skalican.cz (zaslání životopisu).. Pracoviště: Skaličan a.s., Zelená, č.p. 226, 552 03 Česká Skalice. Informace: Katarína Belančinová, +420 491 419 418(Po-Páod06:00hod.do14:30hod.).

Výroba - Výroba Kvalitáři a testovači výrobků 17 000 Kč

Kvalitáři a testovači výrobků, laboranti (kromě potravin a nápojů) PRACOVNÍK/-ICE obsluhy AOI a vizuální kontroly. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Společnost A 2000 Průmyslová elektronika s.r.o. přijme pracovníky/pracovnice na obsluhu AOI a vizuální kontrolu., Pracovní poměr na dobu určitou. Nástup možný ihned., , Náplň práce: obsluha stroje AOI pro kontrolu správnosti napájených součástek, nahrávání a spouštění příslušného programu, posouzení pravých a nepravých chyb, označení chyb., , Zaměstnavatel nabízí: firemní benefity, různorodou práci., , Kontakt - Mgr. Adéla Oklepek; tel.: 491 470 381 (od 06:00 hod. do 14:30 hod.), e-mail: a.oklepek@a2000elektronik.com (zaslání životopisu) nebo osobně na adrese provozovny od 06:00 hod. do 14:30 hod.. Pracoviště: A 2000 průmyslová elektronika s.r.o., T. G. Masaryka, č.p. 375, 549 01 Nové Město nad Metují 1. Informace: Adéla Oklepek, +420 491 470 381(od06:00hod.do14:30hod.).

Řemeslné práce - Řemeslné práce Truhlář 25 000 Kč

Stavební truhláři TRUHLÁŘ/-KA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na plný pracovní úvazek, jednosměnný provoz. Nástup možný ihned., Kontakt telefonicky - p. Urban; tel.: 723 872 673.. Pracoviště: Truhlářství urban, s.r.o., Lidická, č.p. 502, 552 03 Česká Skalice. Informace: Pavel Urban, +420 723 872 673.

Krajský přebor ve fotbale: SK Sobotka - SK Dobruška.
11

One man show! Hofman versus Rychnov 5:0

Večerní mítink pro vytrvalce

Čada: Tento běh bych charakterizoval jako pohodovou akci

Teplice nad Metují – Od roku 1994 patří poslední srpnová neděle specifickému běžeckému závodu. V Teplicích nad Metují se v rámci Horolezeckého filmového festivalu koná Běh Teplickými skalami. Letos tedy jubilejní 25. ročník. O závodě jsme si povídali s jeho ředitelem TOMÁŠEM ČADOU z teplického Redpointu.

Štěrba ze Sigmy před největším duelem kariéry: Čekáme jiný zápas než doma

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Ještě na jaře sledoval tažení olomouckých fotbalistů za pohárovou Evropou jen z lavičky. Navíc z té karvinské, kde obránce Jan Štěrba hostoval, ale kýženého herního vytížení se nedočkal. Dnes nastoupí v kazašském Almaty k jednomu z největších zápasů své dosavadní kariéry.

Pohárový konec fotbalového Náchoda

Náchod - Putování divizních fotbalistů Náchoda letošním ročníkem MOL Cupu skončilo v prvním kole, kde je vyřadil třetiligový Převýšov.

Jaroměř musí zapomenout, derby v Provodově zvládli lépe domácí

Náchodsko – Úvodní mistrovské kolo mají za sebou regionální týmy v krajských fotbalových soutěžích mužů.