Třebechovičtí střelci si na Navrátilovi vylámali zuby

Náchodsko – Hokejová krajská liga mužů pokračovala ve středu dalšími mistrovskými zápasy, v nichž se regionálnímu trojlístku dařilo. V hokejové krajské soutěži mužů měli hráči novoměstského Spartaku volno, utkání v Lanškrouně totiž mají odloženo na 20. listopadu.

11.11.2016

Ilustrační fotoFoto: Zdeněk Formánek

SK Třebechovice – HC Jaroměř 0:7 (0:3, 0:3, 0:1)
Po úvodním oťukávání se v desáté minutě při hře ve čtyřech na obou stranách prosadil na nahrávce Hlavničky hostující Světlík – 0:1. Také druhý gól utkání padl při hře ve čtyřech. Tentokrát akci dva na jednoho zakončoval do polo-odkryté brány Koblížek – 0:2. Třetí branka prvního dějství padla opět do domácí sítě. Tentokrát to bylo z hole Kociána po nádherné souhře prvního útoku do zcela prázdné klece domácích – 0:3.

Na začátku druhé třetiny tlak Jaroměře neustával, spíše naopak. V rozmezí 61 sekund se o další tři branky postarali Světlík, Krause a Hlavnička. Za stavu 6:0 pro Jaroměř mohl zvyšovat opět Světlík, jenž netrefil prázdnou bránu po pozdním výjezdu domácího brankáře Lochmana. Domácí však ani za nepříznivého stavu neskládali zbraně, přidali na tempu a donutili Jaroměř k chybám ve vlastním pásmu. Okénka v jaroměřské defenzivě však napravoval výborně chytající Navrátil.

Třetí třetina nabídla už jen jednu branku. Na konečných 7:0 pro hosty zvyšoval Světlík, který zužitkoval skvělou nahrávku Koblížka přes celé hřiště a nedal domácímu gólmanovi sebemenší šanci. Pro Světlíka to byla navíc třetí branka večera. Závěr utkání byl z domácí strany nervózní, což sudí Machač ocenil třemi osobními tresty pro třebechovické hokejisty.

HC RODOS Dvůr Králové – HC WIKOV Hronov 3:4 SN (2:1, 0:1, 1:1 – 0:0, 0:1)
V první třetině se dostal domácí favorit do vedení už ve 4. min., když Filip zužitkoval dvojnásobnou početní výhodu domácích – 1:0. Na dvoubrankový rozdíl posunul skóre v 17. min. při vlastním oslabení Fořt. Poté však Dvůr pykal za špatné střídání a Hronov snížil na třetinových 2:1.

Do druhé třetiny domácí vstupovali s korekturami v sestavě, přesto se jim stále nedařilo naplno zažehnout motory. Na chvíli, kdy se to domácím podaří, však Hronov nehodlal čekat a v polovině utkání Dudadík využil dvojnásobnou přesilovku hostů – 2:2.
Zápas na hronovskou stranu překlopil v úvodu třetí třetiny kanonýr Fišer a až tento gól dvorského favorita pořádně probudil. Domácí převzali otěže utkání do svých rukou, jenže tlak se jim dlouho nedařilo proměnit. Ujalo se až nahození Daňa v 57. min., které před hronovským brankářem tečoval Zmítko. Utkání tak dospělo do prodloužení. To však branku nepřineslo, a tak musely na vítěze ukázat až samostatné nájezdy.

Ze strany domácích první dva nájezdy neproměnili Luštinec a Ježek, podobně si však na druhé straně (ne)vedli Fišer s Dostálem. Pak se ke třetímu nájezdu rozjel domácí Filip a proměnil jej. Úspěšný však byl vzápětí také hronovský Šejnoha. Pořadí se vyměnilo, a tak opět přišel souboj Luštinec vs. Šejnoha, ve kterém byl ve třetí sérii úspěšnější hostující hráč.

HC Náchod – Stadion Nový Bydžov 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Domácí hokejisté měli v tomto utkání o motivaci postaráno. V prvním vzájemném souboji obou týmů totiž Náchod v Novém Bydžově prohrál.

V náchodské brance byl znovu s Mertlík, kterému kryl záda junior Lukáš. Druhá formace domácích si díky premiérovému letošnímu startu vele-zkušeného Ježka mohla zahrát v mistrovském složení. Hosté naopak proti Náchodu postavili do branky Veselého, dále ale nastoupili bez šikuly Jebavého.

Vstup do utkání domácím vůbec nevyšel. Časomíra ukrojila od úvodního vhazování jen 44 sekund, když ji zastavil Kozák, který střelou zápěstím překonal Mertlíka – 0:1. A s domácími to o chvíli později mohlo vypadat ještě hůře, po minutě hry nasměroval Kubišta svou střelu do horní tyče náchodské branky. Po této hrůzostrašné minutě se domácí srovnali a v polovině 8. min. mohli srovnat i skóre, jenže Hlavatý se neprosadil. Na konci 17. min. trefil opět tyč náchodské branky Nedbal. V minutu později se dostal do vyložené šance hostující Janoušek, jenže nedal. V půli 19. min. fauloval hostující brankář Veselý a na trestnou se vydal Myslivec. Jeho pobyt se však smrskl na polovinu, po minutě ho totiž povolal zpět vyrovnávací trefou Valášek – 1:1.

Ve 23. min. se proti pravidlům provinil hostující Mádle a v úvodu 25. min. si k němu po špatném střídání hostí přisedl Fiala. V půli téže minuty měl slibnou šanci Ježek, skóre se ale ještě neměnilo. To se měnilo až v samém závěru druhého dějství. Ve 39. min. vstřelil vedoucí branku Náchoda Havrda – 2:1.

Vstup do třetího dějství patřil domácím. Hned po minutě hry posunul skóre na rozdíl dvou branek Kodym – 3:1. O dalších 58 vteřin později se bekhendovou ranou prosadil pod padajícím brankářem Macháň – 4:1. V půli 42. min. byl vyloučen domácí Komárek a po uplynutí 24 sekund jej následoval spoluhráč Verner. Ve 48. min. se ale Bydžov přece jen snížení dočkal, na dvoubrankový rozdíl dával Brádler – 4:2. V závěru utkání se faulem provinil hostující Mádle a sedm sekund před třetí sirénou pečetil na konečných 5:2 Kodym. (dop, mr, jk)

11.11.2016 VSTUP DO DISKUSE

Naši prvňáci

Ve středu představíme prvňáky ze ZŠ Dolní Radechová a ZŠ Velký Dřevíč

Plnou porci podzimní zápasů nakonec odehrála jen tři mužstva

Střet autobusu s koněm zastavil na dvě hodiny dopravu

Adršpašsko - Dnes před pátou hodinou ranní došlo na silnici mezi Janovicemi a Hodkovicemi u Adršpachu k velmi neobvyklé dopravní nehodě.

Nová aplikace ukáže řidičům, které silnice jsou sjízdné

Náchodsko, Královéhradecko - Sněhová nadílka řidiče nezaskočí. Díky nové webové aplikaci můžou sledovat aktuální průjezdnost silnic.

Přidejte se k nám a zazpívejte si koledy s celým Českem

Náchodsko - Tradice se musejí dodržovat, a tak i letos se sejdeme na mnoha místech v republice a zanotujeme si známé vánoční písně.

V Hronově se tentokrát čepovala černá novopacká jedenáctka

Náchodsko - Stoprocentní úspěšnost zaznamenaly regionální celky v nedělním 12. kole hokejové Krajské ligy mužů.