Boj o nejlepší čtveřici si naopak zkomplikoval při vítězství Dvora Králové, Náchod. Ten totiž neuspěl v Třebechovicích. Neuvěřitelná střelecká kanonáda pak byla v zápase skupiny B k vidění v Hronově, kde domácí nakonec podlehli Opočnu.

Skupina A:

TJ Spartak Nové Město nad Metují – HC Jaroměř 3:6 (1:3, 1:1, 1:2). Jaroměř v Novém Městě poprvé v mistrovském utkání předvedla svoji novou sadu modrých dresů.

Neuběhly z utkání ještě ani dvě minuty a hostující gólman Svoboda po chybě Synka chytil domácím tutovku. Po pár vteřinách z protiútoku trefil Dudadík tyč, Koblížek však pohotově vrátil kotouč do odkryté branky – 0:1. V 8. min. hosté bránili svoji branku tak, až na každé straně na trestnou lavici putovali dva hráči z každé strany. Střely Růty, Ježíka a Rudolfského Bláha v následujících minutách kryl. Vyrovnávací trefa padla také do prázdné brány, střela Dittricha se odrazila k Prausovi a ten již měl lehkou pozici. Jaroměř se dostala velice kuriózně do vedení, to Rudolfský nastřelil na branku kotouč a obránce ho srazil do protipohybu brankáře – 1:2. Jaroměř hrála v oslabení a hrála ho dobře, neboť ještě při Dudadíkově trestu vystřelil z křídla Růta a Jurča dorazil – 1:3. V 19. min. střela Hamáčka skončila na vyrážečce domácího Bláhy.

Ve 22. min. jel sám na branku po krásné přihrávce Krauseho Růta, Bláha blafák chytil. Stejně tak po chvilce i střelu Karla od modré. O minutu déle obranu Jaroměře předčili Spartakovci a Svoboda byl bezmocný – 2:3. Dvougólový náskok vybojoval střelou z bezprostřední blízkosti pro hosty při přesilovce Krause. Pátý gól měl po chvilce na hokejce Drašnar, ale tentokrát byl Bláha připravený. Za zdržování hry Ježíka Jaroměř bránila dvě minuty přesilovku Města zhruba v polovině zápasu a bránila ji dobře, navíc mohl ještě Hamáček náskok zvýšit. Ale i tak se o přestávce lépe dýchalo Jaroměři, i přesto že v závěru třetiny svoji přesilovku nevyužila.

Hned v úvodu poslední třetiny ujížděl hostům Ježek, šanci mu na poslední chvíli zmařil Koblížek. Přestupek Synka proti pravidlům Spartakovci potrestali velice rychle, po 11 vteřinách upravoval Praus na 3:4. Za půl minuty se skóre měnilo dál, tentokrát se na druhé straně trefil Novotný – 3:5. Další Synkovo vyloučení Jaroměř přečkala díky zákrokům Svobody. V čase 48:43 dostala domácí střídačka dvě minuty za nesportovní chování. Po faulu Ježka na Koblížka z toho byla dvojnásobná přesilovka pro hosty a byla využita. Novákovu střelu na brankovišti uklidil do sítě Novotný – 3:6. V 57. min. mohl čistý hattrick dovršit Novotný, ale puk skončil v lapačce Bláhy. A to samé se zopakovalo v 59. minutě.

Pavel Biegl, trenér N. Města: „Pokud bychom v úvodu proměnili dvě stoprocentní šance, zápas by se možná vyvíjel trochu jinak. Nakonec ale asi soupeř po zásluze vyhrál a profesorský přístup z naší strany na bojující mužstvo Jaroměře nestačil. V současné době jsme v útlumu a je nejvyšší čas před play off se z toho dostat.“

Josef Veselý, vedoucí mužstva Jaroměře: „Jsem rád, že jsme po delší době dokázali Spartakovce porazit. A přišlo to ve velice důležitou chvíli v boji o play off. Celá naše hra byla tentokrát disciplinovaná, na gól Města jsme dokázali vždy odpovědět dalším naším gólem v síti Bláhy. Kluci v zápase vítězstvím tak napravili moji chybu, kdy jsem nenapsal do zápisu Davida Křepinského, pro kterého tak zápas skončil v 8. minutě.“
Sestavy – N. Město: Bláha – Dostál, Šnejdr – Jakl, Plíhal, Hladík – Dittrich, Ježek Praus – Janoušek, Petr, Pišta – Hejduk, Chmelík, Škoda (30. Reichmann). Jaroměř: Svoboda – Koblížek, Merkl – Novák, Synek – Ježík – Hamáček, Novotný, Drašnar – Jurča, Křepinský, Růta – Karel, Rudolfský, Dudadík.

SK Třebechovice – HC Náchod 6:4 (2:0, 2:3, 2:1). Úvodní šanci důležitého utkání měl na svědomí hostující Komárek, Petrů v brance Třebechovic se však pouze rozchytával. O dvě minuty později se prosmýkl obranou hostí Podzimek a z úhlu trefil přesně – 1:0. Neuplynuly ani další dvě minuty, domácí Rejzek našel Hlouška, jenž prostřelil Navrátila podruhé. V 8. min. zkoušel štěstí náchodský Hrabica, Petrů byl pozorný. Zbytek první části rozkouskovala vyloučení, skóre se ale už neměnilo.

Vstup do druhé části měli lepší hosté. Ve 22. min. našel Borůvka dlouhým pasem Hrabicu, který snižoval na 2:1. Ve 23. min. to na druhé straně zkoušel Kudr, našel ale pouze připravenou lapačku Navrátila. O dvě minuty později poslal další gólovou nahrávku hostující Borůvka, zakončujícím byl tentokrát Komárek – 2:2. Na konci 28. min. však napřáhl domácí Dostálek a Třebechovice opět vedly – 3:2. Náchodu se podařilo naposledy v utkání srovnat ve 32. min., když Škoda našel Komárka, který dával na 3:3. Odpověď domácích ale na sebou opět nenechala dlouho čekat. Ve 34. min. Dostálek nahrál Rejzkovi a bylo to 4:3.

Časomíra ukrojila ze třetí části jen dvě minuty a sem vteřin, když dal Rejzek domácím dvougólový náskok – 5:3. Ve 47. min. však vykřesal pro hosty naději Presse – 5:4. V 52. min. se dostal do samostatného úniku hostující Hrabica, jenže pouze vyprášil betony domácího brankáře. O chvíli později se neprosadil ani Hudeček a tak dvě a půl minuty před koncem pečetil domácí Podzimek na konečných 6:4.

Aleš Hynek, manažer mužstva Náchoda: „Opět se projevila naše slabost z posledních utkání, a to je hra v obranné činnosti. Po našich chybách dostáváme laciné branky. Pravdou je, že poslední tři utkání jsme vinou zranění byli nuceni odehrát na dvě obrany, ale bránění není věcí pouze obránců, ale celých formací. Ve středu nás čeká rozhodující utkání o postup ve Dvoře Králové.“

Sestava Náchoda: Navrátil – Javůrek, Šotola – Pavlík, Borůvka – Verner, Vondřejc, Hudeček – Špetla, Hubáček, Hrabica – Škoda, Presse, Komárek.

Skupina B:

HC Wikov Hronov – HC Baroni Opočno 7:11 (2:7, 1:2, 4:2). Hronov nastoupil tentokrát téměř kompletní se snahou odčinit ostudnou prohru 0:9 z Opočna.

Už ve 4. min. si domácí Ropický pohrál s opočenskými beky a zavěsil – 1:0. O dvě minuty později střílel Černík a nešťastná teč domácího obránce zapříčinila vyrovnání – 1:1. V 7. min. domácí gólman Vich kryl samostatný nájezd Opočna, ale pak odstartovala děsivá sedmiminutovka hronovských obránců, kteří zcela odkryli prostor před brankou a umožnili opočenským Baronům střelecké hody. V čase 11:30 zužitkoval Slezák přihrávku zpoza branky, za minutu nato si stejný hráč položil gólmana a zavěsil pod břevno. Minutu poté Židík objel branku a volný Čtvrtečka pohodlně zavěsil počtvrté. Neuplynula ani další minuta a Boháček vyhnal Vicha z branky – 1:5. Mladičký Exner se ještě nestačil ani rozhlédnout v brance a za 30 sekund po vystřídání Slezák dovršil svůj hattrick. V čase 18:52 zcela volný Přibyl uzavřel na neuvěřitelných 1:7. Těsně před první sirénou při první přesilovce utkání domácí Frýda po nahrávce Ropického snížil na 2:7.

Do druhé třetiny přeházel domácí trenér Měsíček sestavu Ochotníků a poslal do klece znovu Vicha. Ve 23. min. začal Ropický svoje galapředstavení a přes beka snížil na 3:7. Pak Slezák nedal svůj nájezd na hronovskou branku, ale v polovině utkání přišly další dva rychlé góly v síti Hronova, když Felcman lehounce tečoval do sítě střelu beka a vzápětí Černík při přesilovce uzavřel účet druhé třetiny na 3:9.

Poslední dějství začal zapomenutý Židík blafákem – 3:10 a pak přišel nápor Hronova se snahou alespoň zkorigovat katastrofální skóre. Ve 47. min. zachytil dlouhý pas na druhou modrou Šakarov a zavěsil – 4:10. V polovině poslední třetiny se Opočnu vyplatil forčekink v útočné třetině, když Židík obral obránce o puk a skóroval – 4:11. Dvě minuty nato Šakarov skvěle uvolnil Ropického, ten si položil Kopeckého a snížil na 5:11. O chvíli později ujel v oslabení hronovský střelec a blafákem posunul skóre na 6:11. Minutu před závěrečnou sirénou svým pátým gólem v utkání Ropický uzavřel na konečných 7:11.

Radek Měsíček, trenér Hronova: „Jednoznačně jsme selhali v obranné fázi, kdy soupeř potrestal všechny naše chyby a v 16. minutě první části bylo o výsledku rozhodnuto. Jediné, koho mohu pochválit, byla dvojice Ropický – Šakarov, kteří udělal ze zápasu drama a tím trochu výsledek zmírnili.“

Sestava Hronova: Vich (17. Exner, 21. Vich) – M. Mlateček, Vaněk – Rojšl, Štelzig – Hornyš, Provazník – Ropický, Matyska, Frýda – Mašek, Šakarov, Perutek – O. Mlateček, Řehák (20. Kubeček), Boroš. (jk, pb, jv, mš)