V Trutnově řádil novoměstský uragán

Náchodsko - Hokejová Krajská liga mužů pokračovala v neděli svým sedmým kolem, v němž se dařilo Hronovu i Jaroměři, Náchod si naopak připsal další porážku. V Krajské soutěži mužů si pak novoměstský Spartak přivezl hlavně díky povedené první třetině všechny body z Trutnova.

30.10.2017

Ilustrační fotoFoto: Václav Mašinda

KRAJSKÁ LIGA

OPOČNO – HRONOV 2:8 (0:2, 0:3, 2:3)

Po rychlém začátku, kdy se hra přelévala na obě strany, udeřili jako první hosté. V 8. minutě Podzimek vysunul dlouhým pasem Perutka a ten s jistotou střelou od tyče otevřel skóre – 0:1. Při vyloučení Dudadíka měl loženku Slezák, Mráček v brance hostí byl ale připraven. V poslední minutě první třetiny nahození Steklíka z rohu kluziště tečoval téměř v brankovišti Dudadík a bylo to 0:2.
Ve 22. minutě byl v nájezdu podražen Hylena, sám však nařízené trestné střílení neproměnil. O chvíli později opět Hylena přenechal puk v tandemu Petrovi a ten měl dost času umístit svoji střelu k tyči – 0:3. Ve 32. minutě v přesilovce Fišer skvěle předložil puk Exnerovi, jenž z první posunul skóre již na 0:4. Vzápětí Fišer střílel jen do břevna opočenské klece. Ve 34. minutě kombinaci třetího hronovského útoku zakončoval Dudadík střelou pod víko – 0:5.

V úvodu třetího dějství opočenský Slezák nedokázal zblízka dopravit puk za záda Mráčka, z protiútoku Mašek zpětnou přihrávkou našel Daňa a ten zasunul puk do odkryté branky – 0:6. Ve 49. minutě brejk Opočenských dva na jednoho zakončil Slezák gólovou střelou – 1:6. V polovině třetiny Perutek uvolnil Glose, který našel volné áčko mez betony gólmana – 1:7. V 57. minutě hezká kombinace domácích byla zakončena Vedralem – 2:7. Dvě minuty před koncem zápasu Petr předložil Štelzigovi a ten uzavřel na konečných 2:8.

JAROMĚŘ – NOVÁ PAKA 7:2 (3:2, 0:0, 4:0)

Pro oba celky důležité utkání začalo pořádnou přestřelkou. Od úvodního buly popoběhla časomíra jen o sedmnáct vteřin, když ji zastavil vedoucím gólem hostující Krsek – 0:1. Na konci druhé minuty však domácí veterán Růta srovnal skóre na 1:1 a o necelou půl minutu později už domácí vedli. Zápas překlopil na domácí stranu Mišinec. Po tomto bláznivém úvodu se hra trochu urovnala, přesto se ještě v první desetiminutovce domácí hokejisté jednou radovali. V polovině 8. minuty dal domácím dvoubrankový náskok Čtvrtečka – 3:1. Poslední slovo však měli v první třetině hostující hráči, kteří v začínající 17. minutě snížili Spalem na 3:2.

Prostřední dějství přineslo pouze vyloučení na obou stranách. Zápas tak definitivně zlomili domácí hokejisté v nástupu do třetího dějství, kdy vrátil klid na jaroměřské hokejky Háze – 4:2. Definitivní K. O. zasadila Jaroměř svému soupeři v polovině třetí třetiny, kdy brankami Mišince a Čtvrtečky odskočila na 6:2. V závěru neudržel nervy na uzdě hostující brankář Škop, který si kromě „desítky“ vykoledoval i trest do konce utkání. Na konečných 7:2 upravil v 58. minutě domácí Vejman.

NOVÝ BYDŽOV – NÁCHOD 6:2 (3:1, 2:0, 1:1)

Na úvodní gól se v Novém Bydžově čekalo do 8. minuty, kdy svůj útočný výpad proměnil domácí Jebavý – 1:0. Tentýž hráč pak v polovině 15. minuty posílá domácí do dvoubrankového náskoku – 2:0. V začátku 16. minuty trefil hostující Škoda tyč a prakticky z protiútoku Černý zvyšoval na 3:0 pro domácí. V polovině 19. minuty se dočkal díky Havrdovi i Náchod – 3:1.

Pohodu na domácí hokejky vrátil na konci 22. minuty Pilný – 4:1. Pak ujel domácí obraně Škoda, jenže svůj únik neproměnil. O chvíli později hrál Náchod minutu ve dvojnásobné přesile, jenže hosté touto nabídkou pohrdli. Trest tak přišel v polovině 35. minuty, kdy domácí Jebavý zkompletoval hattrick – 5:1.

Hosty vrátil do zápasu hned v úvodu třetího dějství Vondřejc (5:2). Následný chvilkový tlak však Náchod v další gól nepřetavil, a tak to byli znovu domácí, kteří se prosadili. Konečnou podobu dal výsledku v 57. minutě Hlaváček – 6:2. A to ještě v poslední minutě zápasu trefil domácí Chára břevno náchodské branky.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ

TRUTNOV B – NOVÉ MĚSTO NAD MET. 4:8 (0:5, 3:2, 1:1)

V Trutnově se v nedělním podvečeru servírovalo hodně divoké utkání, které se muselo divákům líbit.

Spokojenější však byli ti hostující, kteří viděli v úvodní třetině smršť svého týmu. Tu odstartoval už po necelých čtyřech minutách hry Vlček – 0:1. Druhou branku přidal tentýž hráč ve 12. minutě, když využil přesilovkovou souhru s Emmerem a Reichmanem – 0:2. Spartakovci však ještě zdaleka neměli dost. V následující minutě si vysloužil dvojnásobný trest domácí Tomáš a hosté oba jeho prohřešky potrestali. Na 0:3 upravoval Emmer a čtvrtý gól hostů přidal o necelou půl minutu později Lhotský – 0:4. Domácí se mohli vrátit do hry při menším trestu pro hostující hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě, jenže tato situace dokumentovala rozpoložení obou celků v první třetině. Domácí nejenže gól nevstřelili, naopak inkasovali z hole Bureše – 0:5.

Trutnov se ve druhé části toužil vrátit do zápasu a sáhl ke změně brankáře. Toho však přivítal ve 26. minutě hattrickovým zásahem Vlček – 0:6. Domácí se probudili až v polovině utkání, kdy dvěma slepenými góly snižovali na 2:6. Spartak však záhy opět kontroval přesilovkovou brankou Reichmanna – 2:7. Poslední slovo měl ve druhém dějství domácí Javůrek, který deset vteřin před druhou sirénou potrestal menší trest Kozáka – 3:7.

Trutnov se ještě v úvodu třetí třetiny nadechl, když se prosadil opět Javůrek – 4:7. Nové Město ale nepanikařilo a svou pohodu potvrdilo dalším gólem v oslabení z hokejky Dufka – 4:8. Zbytek utkání už rozkouskovala vyloučení na obou stranách.

Autor: Michal Rojšl, Redakce

30.10.2017 VSTUP DO DISKUSE

Ledovka na silnici. Ilustrační foto.

Kluzké silnice, silničáři už museli vyjíždět

Jaroměři nepomohl ve Wikov aréně ani hattrick Hlavničky

Páteční svátek oslaví v Důstojnické besedě oceněním občanů při Galavečeru

Jaroměř-Josefov - Státní svátek 17. listopadu, Den boje za svobodu a demokracii, si i letos v Jaroměři připomenou oceněním občanů města.

Běžkařské stopy vedou do Jestřebích hor, na sjezdovky můžete i do Teplic

Náchodsko, Jičínsko - Ačkoliv se zdejší sněhové podmínky nemohou vyrovnat poměrům blízkých Krkonoš nebo Orlických hor, tak i na Náchodsku mají sportovci možnost věnovat zimním sportům. Nejlepší podmínky pro sjezdové lyžaře nabízí Skiareál Kamenec v Teplicích nad Metují, který jako jediný na Náchodsku disponuje sněžnými děly. Nabízí dvě denně rolbou upravované, uměle zasněžované sjezdové tratě o délce 500 metrů.

Byt jako investice? Splátky vás vyjdou dráž

Sníte o vlastní nemovitosti, která bude vydělávat za vás? Fajnová myšlenka, ale neoplýváte-li tučným kontem, vše si pořádně spočítejte. Cesta k úvěru bude totiž náročnější. Tedy pokud přiznáte váš skutečný záměr. Zda se takový úvěr vyplatí, přibližuje Lucie Drásalová, hypoteční analytička Partners.

Obětavý hasič zachránil ženu z potoka a stal se Mladým hrdinou

Police nad Metují - Zdánlivě všední pondělní ráno se nesmazatelně zapsalo do života studenta Tomáše Jirmana z Radešova. Při své cestě do školy si v tu dobu sedmnáctiletý Tomáš v místním potoce všiml něčeho neobvyklého. „Přišel jsem k zábradlí a uviděl ležet starší ženu v potoce. Vedle ní ležela hůl,“ popisuje svůj zážitek.