HC Jaroměř – Project Sport Hronov 0:8 (0:4, 0:3, 0:1)

Poslední utkání na hřišti soupeře v letošní sezóně zvládl Hronov s přehledem. S málo nebezpečnou Jaroměří B si poradil celkem snadno, když fakticky rozhodl v první třetině, kterou vyhrál 4:0.

„Hráči si utkání užívali s vědomím, že jejich první místo v nadstavbové části už nemůže být ohroženo. A tak kromě osmi branek zůstala ještě celá řada dalších šancí nevyužita, a to včetně trestného střílení," říkal po utkání hronovský trenér Stanislav Sádovský.

A právě trestné střílení mělo lehce kuriózní podtext. „Naše střídačka totiž fandila domácímu brankáři, protože hrozilo, že kdyby exekutor Valtar, který před utkáním prohlašoval, že nedá-li tři branky, přispěje týmu občerstvením, proměnil, vyhnul by se splnění svého slibu, protože dvě branky už na kontě měl," popisuje zvláštnost zápasu hronovský trenér. Valtarův neproměněný nájezd tak jeho spoluhráči následně bouřlivě oslavili.

Samotný závěr utkání pak přinesl trochu více emocí a několik ostřejších zákroků vyústilo ve vyšší tresty. Ansorge současně s jedním z domácích hráčů a za několik minut Bohuněk, kteří se proměnili v boxery, museli předčasně do sprch a hosté tak dohrávali v jedenácti.

„Utkání nebylo úplně snadné hlavně pro brankáře Wittvara, který sice nemusel zasahovat často, ale několik jeho zákroků bylo možno řadit do kategorie těžkých. Přispěl však i tím, že dobře četl hru a včasným vyjetím nebo alespoň vysunutím hole úspěšně narušoval sporadické kombinace domácích," ocenil důležitý příspěvek svého gólmana hronovský trenér.

Sestava Hronova: Wittvar – Štelzig, Bohuněk, Michel, Vajsar – Valtar, Verner, Pinkava – Zeman, Kozák, Hudeček – Koutský, Ansorge, Kubeček.

Poslední soutěžní utkání sezóny 2014/2015 sehrají hronovští hokejisté tuto neděli od 17 hodin doma, kdy přivítají na svém ledě Čestice. Po jeho skončení by měli domácí převzít pohár za vítězství v nadstavbové části.

Hokejisté jaroměřské rezervy zajíždějí ke svému poslednímu utkání letošního ročníku do Lanškrouna.

(dop)