V nedělním podvečeru si to na zimním stadionu v Jaroměři rozdají o prvenství hokejisté domácí Jaroměře a Náchoda.
A právě Náchodští mají Jaroměři co vracet, vždyť v prvním vzájemném utkání této sezony zvítězila Jaroměř na náchodském ledě vysoko 7:1. „Ten zápas druhého kola Metuje Cupu s Jaroměří byl ovlivněn tím, že jsme na utkání přijeli z Orlického Záhoří na kolech, což se pochopitelně muselo projevit," nedělá si těžkou hlavu z porážky náchodský trenér Ludvík Berger. Ten zároveň bude brát velké finále Metuje Cupu hlavně jako přípravu. „Chci si odzkoušet další možnosti, jak poskládat sestavu, na druhou stranu ale samozřejmě chceme vyhrát," dodává Berger.
Jeho svěřenci ve zbylých třech zápasech Metuje Cupu zvítězili a stejnou bilanci má také Jaroměř. Ta jediné utkání přípravného turnaje prohrála v Třebechovicích, kde domácí hokejisté zaskočili za hradecké juniory.
Punc výjimečnosti bude mít utkání také z pohledu toho, že by se na utkání měli objevit také starostové obou měst, tedy jaroměřský Jiří Klepsa a náchodský Jan Birke. „Tentokrát žádná sázka neproběhla. Přestože chlapi na hřišti budou soupeři, tak s Jirkou soupeřit nechci, protože s kamarády se prostě soupeřit nedá. Jirka je skvělý chlap i starosta, kterého si nesmírně vážím," říká na adresu svého starostovského kolegy Jan Birke. (mr)