Nová Paka – Nové Město n. Met. 3:7

Spartakovci jeli k poslednímu utkání sezony už s jistotou účasti v příštím ročníku krajské ligy.

A hosté také začali utkání lépe. V polovině 5. minuty je poslal do vedení Pfeifer, jenže na konci minuty následující srovnal stav zápasu na 1:1 Hloušek. Minutu a půl před první sirénou vrátil Spartakovcům vedení Popler – 1:2.

Také vstup do druhého dějství vyšel podstatně lépe hostujícím hokejistům. Než se Novopačtí rozkoukali, už prohrávali o tři branky. Na 1:3 upravoval po necelých dvou minutách druhého dějství Merka, a v končící 24. minutě už to bylo po brance Řezníčka 1:4. Při menším trestu střelce čtvrté novoměstské branky však Ersepka snížil na 2:4 a ve 36. minutě už to bylo po gólu Šuvary jen 3:4.

V úvodu třetí třetiny Nové Město přečkalo Kozákovo vyloučení a krátce po jeho návratu na led samo udeřilo. Klid na hokejky Spartaku vnesl ve 47. minutě Pfeifer – 3:5. Pokud Nová Paka pomýšlela na závěrečný nápor, připravila se o něj vlastní nedisciplinovaností. Šestý gól Spartaku zaznamenal ve dvojnásobné přesilovce Praus a na konečných 3:7 upravoval v další početní výhodě Pohl.

Fakta – branky: 6. Hloušek, 28. Ersepka, 36. Šuvara – 5. Pfeifer, 19. Popler, 22. Merka, 24. Řezníček, 47. Pfeifer, 50. Praus, 55. Pohl. Rozhodčí: Svoboda – Zeman, Dudadík. Vyloučení: 4:5, navíc Škop (NP) 10 minut OT. Využití: 1:2.