Oba soupeři šli do zápasu se dvěma porážkami v zádech, ve vzájemném utkání ale dokázali bodovat. Veselejší byli nakonec hokejisté Letňan. Kteří si z brány Krkonoš odvezli dva body za výhru v prodloužení.

Fandové královédvorského hokeje by se měli v nové sezoně dočkat návratu mužstva dospělých do mistrovských soutěží.
Skvělá zpráva. Dvorští fanoušci trpěli jen rok, do města se vrací dospělý hokej

II. liga Západ, část vítězů – 9. kolo

Vrchlabí – Letňany 2:3pp

Pro horaly začalo utkání smolně, když už po necelé minutě putoval za katr Chalupa. Domácí úvodní oslabení přežili bez úhony, záhy si navíc vytvořili první velké šance, když před Brázdilem neuspěli Duran s Tatarem.

Následovaly velmi dobré momenty soupeře, Havelka, Hozák a Vacín si však vylámali zuby na dobře připraveném Vackovi. Ani strážce vrchlabské branky ale není neprůstřelný a v čase 10:28 se o tom přesvědčil letňanský Uhlík. Poprvé ještě proti gólmanovi Stadionu neuspěl, pohotová dorážka už ale skončila v brance – 0:1.

Hokejisté Hronova sice na domácím ledě soupeři z Písku dovolili pětkrát skórovat, sami však do černého zamířili hned sedmkrát.
Králové z Písku na východě Čech narazili. Zpražily je hattricky Exnera s Putzem

Odpověď Východočechů byla blesková. Nejprve si na Wojnarovi vykoledovali dvouminutový trest, při obléhání soupeřovy brány nahodil puk před Brázdila navrátilec po zranění Bláha a přehled v brankovišti prokázal pohotový Tatar – 1:1.

HCV zbývá dohrát v nadstavbě
15. 02. doma Chomutov
18. 02. v Příbrami
22. 02. doma Mostečtí Lvi
25. 02. v Táboře
01. 03. doma Kobra Praha

Také ve druhé třetině si oba celky zahrály přesilovou hru, využít ji ale dokázali opět pouze domácí. Na startu 31. minuty položilo základ gólové akci Kozákovo vyhrané buly a stejný hráč byl nakonec tím, který propasíroval kotouč pod bezmocným Brázdilem do sítě.

Další minuty patřily brankářům. Stejně jako měli Pražané několik možností na vyrovnání, na straně druhé visela ve vzduchu vítězná pojistka. Blízko k ní měli Moník, Bláha či Oliva, jenž dokonce orazítkoval brankovou konstrukci.

Udeřilo však na straně druhé. Domácí v 55. minutě přišli o puk za vlastní brankou, šikovné ruce prokázal Kellerstein a duel poslal do prodloužení. Ještě než k němu došlo, aplaudovalo publikum hned dvěma boxerským soubojům, z nichž vzešli jako vítězové Kozák s Tatarem (mimochodem taktéž úspěšní střelci vrchlabských branek v zápase).

Z prodloužení bylo odehráno pouhých dvacet vteřin, když o vítězství Letců rozhodl Kropáček.

Jako by pomalu vyhlíželi semifinále play off. Hokejisté Jaroměře vyřazovací částí dál proplouvají jako nůž máslem. Připsali si v něm už pátou výhru!
Nový Bydžov i Jaroměř dál stoprocentní. Spartak v Chrudimi druhou výhru nepřidal

Fakta – branky a nahrávky: 13. Tatar (Bláha, Duran), 31. Kozák (Tatar) – 11. Uhlík (Hrala), 55. Kellerstein (Kastner), 61. Kropáček. Rozhodčí: Barek – Jiruška, Brož. Vyloučení: 6:7, navíc Kozák – Labuzík oba 5 minut + do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 699. Třetiny: 1:1, 1:0, 0:1 – 0:1.

HC Stadion Vrchlabí: Vacek (Krinwald) – J. Hladík, Boukal, Oliva, Pelda, P. Fiala, Duran, P. Horáček – D. Chalupa, Chrtek, F. Moník – Krsek, P. Urban, Jakub Tatar – F. Kříž, Idžan, T. Bláha – T. Šlaicher, M. Kozák, R. Šlaicher. HC Letci Letňany: Brázdil – L. Chalupa, Čížek, T. Kynčl, Němeček, Lytvynov, Havelka, Z. Fiala – Vacín, Kellerstein, D. Řepík, Wojnar, Kropáček, Kastner, Pejchal, Labuzík, Hrala, Uhlík, Hozák, Turek, Arnošt.

Další výsledky 9. kola: Chomutov – Tábor 2:3 po samostatných nájezdech, Příbram – Ústí nad Labem 1:2, Kobra Praha – Mostečtí Lvi 2:1.

Aktuální tabulka, část vítězůAktuální tabulka, část vítězůZdroj: denik.cz

Program 10. kola – středa 18.00: Vrchlabí – Chomutov, Letňany – Příbram, Ústí nad Labem – Mostečtí Lvi, Tábor – Kobra Praha.

Ohlasy trenérů

Petr Hlaváč, asistent trenéra HC Stadion Vrchlabí: „Viděli jsme pěkný zápas, který nabídl úplně všechno, co hokej nabídnout může. Nakonec i nějakou tu šarvátku, což se lidem asi líbí. Měli jsme špatných deset minut, zvedl nás až gól z přesilovky. Pak už jsme začali být na těch nohách lepší, dobře jsme bruslili. S prvním týmem tabulky jsme odehráli naprosto vyrovnaný zápas a kdybychom z těch šancí dokázali odskočit na 3:1, mohlo být rozhodnuto. Prodloužení jsme bohužel začali lehce naivně, dostali jsme z toho gól a bohužel si odnášíme pouze jeden bod. Nedá se nic dělat.“

Ondřej Poul, asistent trenéra HC Letci Letňany: „Pro nás těžké utkání. Byli jsme připraveni na perfektní obranu, kterou domácí šedesát minut hráli. Navíc soupeř předvedl i skvělé přesilovky. Málem zápas rozhodly, ale k nám se na konci utkání trošku přiklonilo štěstí, vyrovnali jsme z prazvláštní situace. V prodloužení opět klika. Protlačili jsme puk do šance, v opačném případě by jeli dva soupeřící hráči sami na branku. Za mě měl zápas parametry play off.“

II. liga Západ, část vítězů - 9. koloII. liga Západ, část vítězů - 9. koloZdroj: Anton Martinec, Václav Mašinda