A jak se to celé přihodilo? Muž se na internetové seznamce na jaře letošního roku seznámil se ženou, která se prezentovala jako cizinka, pracující jako účetní v pekárně, která se chce seznámit s mužem. „Po několikatýdenní komunikaci dostala účetní nápad, že by za svým milým mohla přiletět do Čech. Jenže neměla na tento výlet dostatek peněz. Proto požádala, jestli by ji na účet neposlal tisíc euro, což se také následně stalo. Bohužel ji však měli zadržet na letišti kvůli údajným dluhům, které má. V tu chvíli se celá věc začala komplikovat," popisuje policejní mluvčí Lucie Konečná.

Podle výpovědi si muž myslel, že ženě pomáhá řešit její těžkou životní situaci, ta však od něho inkasovala peníze, bez toho, aniž by zřejmě plánovala společnou budoucnost. Muž nakonec přišel o bezmála 300 tisíc korun.

„Celým případem se nyní zabývají náchodští kriminalisté pro podezření ze spáchání trestného činu podvod," konstatovala mluvčí a zdůraznila, že tento případ měl sloužit jako odstrašující. Každý by měl být maximálně obezřetný, než někomu cizímu pošle peníze.

Mohlo by vás zajímat: Cigarety z Polska? Muž jich měl v autě přes 6 tisíc. Hrozí mu milionová pokuta

Cigarety z Polska? Muž jich měl v autě přes 6 tisíc. Hrozí mu milionová pokuta. | Video: Celní úřad pro Královéhradecký kraj