Náchodští kriminalisté obvinili v těchto dnech muže a ženu za podvod a krádež. Ženě hrozí v případě prokázání viny až dvouletý trest, muži pak až tři roky ve vězení, jelikož se skutků měl dopouštět i přes to, že byl v posledních třech letech za obdobný trestný čin odsouzený.

"Muž měl ve třinácti případech, a z toho ve více jak polovině z nich i se svoji partnerkou, přistoupit k poškozeným a požádat je o zapůjčení mobilního telefonu k uskutečnění naléhavých hovorů, nebo jim je nepozorovaně odcizit. Tyto telefony po obdržení nikdy nevrátili," popsala policejní mluvčí Lucie Konečná.

Ilustrační snímek.
Téměř osmdesátiletý senior z Náchodska přišel o miliony. Naletěl na podvod

Muž byl také obviněný ze spáchání zločinu vydírání svědka a přečinu nebezpečného vyhrožování a výtržnictví. "Toho se měl dopustit tím, že na konci ledna nejprve slovně vyhrožoval své partnerce a následně ji měl i fyzicky napadnout. Za to mu nyní hrozí až osmiletý trest. Žena skončila v péči lékařů," sdělila mluvčí.

Dvojice není pro policisty neznámou. Muž má již několik záznamů v rejstříků trestu a naposledy opustil brány vězení v květnu 2022. Žena má jeden záznam za obdobnou trestnou činnost. Dvojice je stíhána na svobodě.