"V prvním případě se poškozenou stala šestatřicetiletá žena, která přišla o bezmála čtvrt milionu korun. V druhém nahlášeném případě přišel třiapadesátiletý muž o více než půl milionu korun," potvrdila policejní mluvčí Lucie Konečná.

Podvedená žena odpověděla na inzerát na přivýdělky při investování finančních prostředků do různých druhotných surovin. Následně „investovala“, zhodnocené finanční prostředky se jí však na účet nevrátily a „manažeři“, se kterými spolupracovala s ní přestali komunikovat. V druhém případě muž „investoval“ do komodit, po zhlédnutí videa se známými osobnostmi. Nejdříve “investoval“ a následně, aby mohl své zúročené peníze vybrat měl zaplatit ještě poplatek na vyplacení jeho investic. Po zaplacení s ním však přestali „poradci“ komunikovat.

Policisté v obou případech zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu a varují veřejnost před podobnými situacemi. "Doporučujeme maximální obezřetnost, jelikož ke každé takové investici je potřeba přistupovat jako k rizikové. Před samotnou investicí je vždy potřeba zjistit, jak tyto investiční platformy fungují. Stejně tak je důležité ověřit si věrohodnost investičního poradce nebo dané společnosti, a rovněž je třeba pamatovat na to, že nikomu za žádných okolností není třeba povolovat vzdálený přístup ke svému počítači," radí policejní mluvčí.