Na akci vyslal policisty z obvodního oddělení v Jaroměři operační důstojník, a to po stížnostech na rušení nočního klidu, pouštění hlasité hudby a střelbu z dělobuchů. „Hlídka v prostoru za restaurací opravdu ztotožnila větší počet mužů, kteří zde slavili rozlučku se svobodou. Policisté věc na místě vyřešili domluvou, když účastníci akce přislíbili, že hudbu ztiší, přesunou se do restauračního zařízení a nebudou nadále hluční," popsala výjezd policejní mluvčí Lucie Konečná.

Ilustrační foto
Seniorce z Náchodska motal hlavu Elon Musk. Slíbil vstup do Tesly i start rakety

Během půl hodiny však přišlo další oznámení, že mladíci opět pokračují v předešlé zábavě. Hlídka se proto na místo vrátila. Jelikož s muži nebyla možná domluva, policisté jim sdělili, že věc oznámí k dořešení příslušnému správnímu orgánu.

Napotřetí hlídka opět zamířila na stejné místo. Rozlučka vesele pokračovala, situace se nezměnila. „Tentokrát si policisté přizvali i další kolegy, jelikož předpokládali, že může dojít k eskalaci," informovala Lucie Konečná a doplnila, že během tohoto výjezdu hlídka prohledala prostor a zjistila, že mladící střílí z plynového děla. To jim policisté zabavili.