Jednatřicetiletý řidič vozidlo nejdříve zastavil, poté co policisté vystoupili z vozidla, však začal ujíždět. Policisté jej proto začali okamžitě pronásledovat, kdy jim místy ujížděl na namrzlé vozovce za silného sněžení rychlostí až 200km/h.

Nebezpečně ujíždějícího řidiče nezastavil policejní zátaras, a tak na řadu přišel PIT manévr, který celé pronásledování ukončil. Zastavované vozidlo se ještě stočilo doleva a stále se pohybovalo, až najelo na dělící ostrůvek s dopravní značkou, do kterého narazilo. Řidiče poté policisté za pomocí donucovacích prostředků vytáhli z vozidla a zadrželi, přičemž v průběhu celého zákroku došlo i ke zranění jednoho policisty. Muž skončil samozřejmě v policejní cele.

Následné provedení odborné dechové zkoušky přístrojem Dräger na místě odmítl, ale souhlasil s odběrem žilní krve, kterým byla v jeho krvi stanovena hodnota 0,68 promile alkoholu v krvi a následným znaleckým posudkem bylo zjištěno, že v době vykonávání činnosti, tj. řízení motorového vozidla dne 15.01. 2024 v době od 23:42 hodin do 23:52 hodin, měl v krvi nejméně 1,12 promile alkoholu, a vozidlo tedy řídil i přesto, že před jízdou vědomě alkoholické nápoje požil.

Celým případem se tak nyní zabývají policisté kriminální policie Náchod pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což dopadenému řidiči, v případě odsouzení, hrozí až roční pobyt za mřížemi.